Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8mart dünya hanımlar günü
Bugününüz kutlu olsun, dünya mızın. Çiçekleri. Geçen hafta bursadan karacabeye 8 mart ta otobüsler seyahat ediyordum. Zaman, geçsin diye gazete okuyordum yolu yarılan optik ki başımın, kaldırdım. Bu önemli günde bu bayana, Kendi gününde unutmayacağı sürpriz yapmak istedim yerinden kalktım, bayanın omzuna hafifçe baş parmağımla,bayana, -karacabey yolcusu tanımadığım, hanım efendi buyrun oturun. "Bugün siz hanımlar günü, ayakta karacabey e ayakta gitmenize gönlüm razı olmadı. 8 mart dünya kadınlar Gününüz de kutlu olsun" diyerek elindeki gazeteler otobüsün dn arkasında ki yolcu çıkış kapısında basamağa oturdum. Gezgin Hüseyin Oraloğlu 8 mart 2024 bursa
Sizce kaç tane var? Tahminleri alalım.
Reklam
Memleketim olan Denizli'de yaramazlık yapmamak, düzgün durmak anlamında "kadın gibi durmak" ve efendi,uslu,söz dinleyen,akıllı çocuk anlamında "kadın oğlum" tabirleri kullanılır. Önceden alışık olduğum ama anlamına takılmadığım bu ifadeler, sonrasında üzerinde düşündüğümde kadının erkeğe göre olan durumunu ortaya koyuyor. Eski Türk toplumunda da kadının durumu böyleydi.
Hangi renksen O’sun. Başkasının yanına daha çok yakışmak için sakın solma
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.