Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

8 Mart Emekçi Kadınlar Günü

"Kutsal kadın işçi ayrımcılığına hayır"
"Emek çok geniş bi kavramdır. Ya mevzuya "Emekçi" kadınlar günü demeyecek, hepimizin ezber ettiği o katliamı "anma günü" olarak kabul edeceksiniz ya da emekçi kadınlar günü diyorsanız da her sene bir takım kadınları kutsayıp, bir takım kadınları aşağılayarak kadını kadına düşürmeyeceksiniz. Ben; Ücretsiz ev köle kadınlarının, ömürlerini engelli çocuklarına adamaları yüzünden çalışamayan annelerin, tehditle zorbalıkla fuhuşa sürüklenen kadınların, kocası kahvede okey oynarken, günde 10 saat kayıt dışı olarak tarlada çalışan köylü kadınların, kalemlerini ya da ruhlarını satmadıkları takdirde tek kuruş kazanamayan düşünce ve sanat emekçilerinin... Aslında kısacası; Hiçbir yerde "emekçi" olarak kayıtlı gözükmedikleri halde, hayatın en büyük yüklerini çeken ve yaşama sınırsız katkılar sunan "ötekileştirdiğiniz öteki kadınların" Emekçi kadınlar gününü kutluyorum! :)
Kadın özgür olduğu kadar toplum özgürdür. Dünyanın her yerinde şiddete, baskıya, eşitsizliğe karşı en güzel mücadeleyi veren tüm kadınların #8MartDünyaEmekçiKadınlarGünü kutlu olsun
Reklam
Farklılıklarımız olsa da sorunlarımız aynı. Dünya emekçi kadınlar günümüz kutlu olsun.
Kutlu, mutlu olsun !
Kadındın, ama önce insandın. Güzeldin, ama önce iyiydin.
Ümit Yaşar Oğuzcan
Ümit Yaşar Oğuzcan
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Aklımıza koyduğumuz her şeyi yapabiliriz ... En derin denizde yüzebilir, en yüksek zirveye tırmanabiliriz… Güçlü, güzel, şefkatli, sevgi dolu,merhametli… Kelimelerin ifade edebileceğinden çok daha fazlasıyız! <3 {Tüm Kadınlarımızın Günü Kutlu Olsun!}
129 EMEKÇİ kadın y*kıldı..
EMEKÇİ kadınlar. EMEKÇİ kadınlar. EMEKÇİ kadınlar. * Bu bir kutlama değildir, ANMA'dır.! Bu bir kutlama değildir, ANMA'dır.! Bu bir kutlama değildir, ANMA'dır.! *
Clara Zetkin
Clara Zetkin
Rosa Luxemburg
Rosa Luxemburg
Reklam
Bugün en çok size günaydın canım kadınlar 🤍
Jın jiyan azadi
Kadındır kutsal olan; kadın anadır, kadın öğretmendir, kadın bacıdır, kadın yardır, kadın yoldaştır, kadın varoluş sebebidir. Kadın sadece 8 martta var olmamıştır, kadın her gün vardır. Kadını her gün hatırlamak ve onurlandırmaktır. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutluyorum.
37 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.