Eva Mohn, Percy Jackson ve Yunan Kahramanları'ı inceledi.
 16 Oca 22:58 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 7/10 puan

Pofff, okurken içimin daraldığı kitaplardan biriydi. Pekala, Percy Jackson'u çok severim ve onun espritüel anlatımı hoşuma gidiyor ancak bu kitapta birazcık da olsa sıkıldığımı itiraf etmeliyim. Yunan Tanrıları'nda sıkıldığımı hatırlamıyorum ama bu kitap biraz bunalttı hatta bazen okuyasım gelmedi ve çok uzun bir sürede okudum. Yunan kahramanlarının o kadar da ilgimi çekmediğini fark ettim.

Kitabın konusu hakkında bir şey söyleyemem çünkü bilgilendirici bir kitap. Eğer Yunan mitolojisini öğrenmek istiyorsanız ama belgesel tadındaki sıkıcı kitaplardan nefret ediyorsanız bu kitabı öneririm. Sıkıntıdan terler dökmeden rahat rahat okuyabileceğiniz bir eser.

En sevdiğim kahramanlar Psyche, Otrera, Atalanta ve Orfe oldu. Herkül'ü pek sevdiğim söylenemez ama cesareti ve azmine hayranlık duyuyorum. Ancak Herkül için yüz sayfa ayrılması biraz baydı.

Eh, daha ne diyebilirim ki? Umarım siz beğenirsiniz ve benim gibi ayılıp bayılmazsınız.

Eva Mohn, bir alıntı ekledi.
16 Oca 22:49 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

En azından bazı önemli şeyler öğrendik:
*Çocuğunuzu yabani dünyada ölüme terk etmeyin.
*Bir tanrının tapınağında yiyişmeyin.
*Turuncuyla küf yeşilini yan yana getirmeyin.
*NE OLURSA OLSUN HERA'DAN UZAK DURUN!

Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 533)Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 533)
Eva Mohn, bir alıntı ekledi.
16 Oca 22:48 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

biliyorum sıkıldınız ama AS BAYRAKLARI
Helle'nin düşüp öldüğü yer Ege Denizi'yel Karadeniz arasındaki dar bir boğazdı. Bu boğaza bundan sonra Hellespont (Çanakkale Boğazı) dendi.

Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 464)Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 464)
Eva Mohn, bir alıntı ekledi.
16 Oca 20:16 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Haftalar boyunca sosyal medyada Orfe'yle Evridiki'nin ne kadar da hoş bir çift olduğundan bahsedildi. Gerçi çifte bir türlü doğru düzgün bir lakap bulamadılar. Ordiki? Evrife?

Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 351)Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 351)
Eva Mohn, bir alıntı ekledi.
16 Oca 20:15 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Olimpos Dağı'nda Ares, Hephaestus'un omzunda ağladı. Afrodit'le Athena günlerce divandan kalkmadan ağlayıp çikolatalı dondurma yediler. Taht odasında koşturan Hestia herkese mendil yetiştirmeye çalışıyordu.

Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 354)Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 354)
Eva Mohn, bir alıntı ekledi.
 16 Oca 20:13 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

as bayrakları as
Memleketi Likya, denizin karşı yakasında, bugün Türkiye olarak bilinen topraklardaydı.

Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 309)Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 309)
Melike Atak, Şimşek Hırsızı'ı inceledi.
16 Oca 11:36 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Açıkçası bu kitap beni okumaya bağlayan kitap. Bundan dolayı en sevdiğim seri. Bu kitabı okuduktan sonra yunan mitolojisine ilgim arttı ve beni araştırmaya teşvik etti. Karakterleri sevdim ki genelde ana karakteri sevmem. Ama percy bana kendini sevdirdi tabii kıvırcık favorim