Gizemli okur
mesaj-gonder
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
TAKİP ET
Gizemli okur
@06Kalem06
Gitmesine izin ver. Eşya olsun, fikir olsun, insan ya da zaman olsun, bir şeye tutunmak enerjini tüketir. ◕‿◕ O kadar emeğe rağmen giden insan yüktür, kayıp değildir.
dogum-gunu
4 Kasım
v3_profil_bos
4346 okur puanı
gecmis
08 May 2018 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
pin
Sabitlenmiş gönderi
80 yıllık hayatımda şunu çok iyi anladım: Birinin üstüne ne kadar çok düşersen senden o kadar çok uzaklaşıyor. Aksini daha hiç yaşamadım. 🕊️ #Morgan Freeman
v4_retweet_dolu
Gizemli okur
tekrar paylaştı.
"SEN KIZSIN ŞORT GİYEMEZSİN, ERKEKLERİN YANINDA OYNAYAMAZSIN DİYEREK BENİ DIŞLADILAR" Spora ilk başladığında çevresindeki kişiler tarafından yadırgandığını dile getiren 13 yaşındaki sporcu sözlerini şöyle sürdürdü: "İlk başladığımda sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın diyerek beni dışladılar. Sonra ben de 'Hayır ben neden oynamayayım' dedim. O zaman kendime bir söz verdim. 'Köyümdeki kız çocuklarının kaderini değiştireceğim' diye. Hem kendim çalışacağım, hem kendi mesleğimi yapacağım hem de spora devam edeceğim ki onların o ön yargılarını yıkayım. Ondan hep spora devam ettim, hiç bırakmayı da düşünmüyorum." #Merve Akpınar #alıntı
... Suya fazla oranda besleyici mineral verildiğinde ötrofikasyon oluşur. Bu besleyiciler çoğunlukla fosfor bileşikleri oldukları için fosfat kirlenmesi olarak da anılır. Besleyici minerallerin fazlalığı suda aşırı yosun üremesine yol açar. Aşırı çoğalan bitkiler öldüğünde dibe çöker ve bunların ayrışma işlemi için mikroorganizmalar tarafından aşırı kullanılan oksijen dip kısımlarda tükenir. Oksijen tükenmesi Öncelikle dip kısımlarda yaşamı olanaksız kılar; yanı sıra ayrışma sırasında ortaya çıkan hidrojen sülfik gazın yüzeye vurduğunda balıkların ölümüne yol açar.
Radyoaktif maddeler atom bombası gibi savaş araçları, nükleer enerji santralleri ve hekimlikteki röntgen uygulamaları gibi yollarla günlük yaşamda kullanılmaktadır... Bu durum radyoaktif kirli yol açmaktadır. Radyoaktif kirliliğin en önemli özelliği, kirleticilerin ömrünün çok uzun olmasıdır.
7,3bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;