Giriş Yap
Sinem
@1sinemsi
ATAM SENİ HEP YAŞATACAĞIZ Aklımıza zincir vurmak isteyenlere sıfır tolerans! Armutspor üyeleri buradan uzaklaşsın Müzik zevkimi çok seviyorum #İstanbulSözleşmesiYaşatır
Sabitlenmiş gönderi
Gözlerinden öperim. Canım Atam :)
Birde kadın sorunu vardı ki, ülkenin gelişmesini büyük ölçüde engelliyordu. Atatürk bu konuda şöyle söylemiştir:" Bir toplum, cinsinden yalnız birinin yeni gerekleri edinmesiyle yetinirse, o toplum yarıdan fazla kuvvetsizlik içinde kalır. Bir millet ilerlemek ve medenileşmek isterse bilhassa bu noktayı esas olarak kabul etmek mecburiyetindedir." [...] Bu düşüncedeki Atatürk, 1936'da Türk Medeni Kanunu ile Türk kadınına erkeğiyle birlikte toplum hayatına katılma hakkını vermiştir. Onu erkeğiyle eşit hale getirmiştir.
şu anda okuyor
%87 (197/224)
Şimdiki Çocuklar Harika
8.8/10 · 13,2bin okunma
1 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Bize her şey ayıp
Çok ayıp kızım, çok... dedi.
Sinem tekrar paylaştı.
Dünyaya en kötü yerde geldim. Başka yerde doğsaydım bir balık gibi kıpır kıpır olurdum.
·
Sinem tekrar paylaştı.
6 yaşındaki çocuk gelin
Sosyal medyada tepki gösterenlerin büyük çoğunluğu kendini "müslüman" olarak tanımlıyordur. Bunların cehaleti, bir şeyhin 6 yaşındaki çocukla evlenmesinden daha korkunç. Hayatı boyunca "islam nedir?" diye sorgulamamış, "peygamber" dediği insanın hayatını okumamış, islam tarihi üzerine iki satır gerçekle yüzleşmemiş insanlar ılık götleri üzerinden eleştiri sallıyor. Şeyh çıkıp dese ki; "benim inandığım peygamber, ayşe validemizi 9 yaşında karısı yaptı. siz kimsiniz sayın amına koduklarım?" ne diyeceksiniz? Mevzu yalnızca Muhammed'in Ayşe ile 9 yaşında evlenmesinden ibaret de değil hani. Beni Kurayza kabilesinin başına gelenler, Reyhane bint Zeyd'i zorla cariyesi yapması, evlatlığı zeyd'in karısı zeynep bint-i cahş'ı alması diye uzar gider liste... Gerçeklerle yüzleşmek acı gelebilir, siz yine cehaletinizle oturun oturduğunuz yerde ama camdan saraylarda otururken karşı mahalleye taş atmaya da kalkmayın bir zahmet. İslam hukuku der ki; ben kuran, hadis, icma ve kıyas baz alırım. Referansım bunlardır. Hayatı boyunca açıp iki satır islam hukuku okumamış adam, çıkıp sosyal medyada fikir sıçıyor. "kadınlarınızdan âdetten kesilenlerin iddetinde tereddüt ederseniz, onların iddet süreleri üç aydır. henüz âdet görmeyenlerin de süreleri böyledir." talak, 4 bitti. En büyük hadis alimlerinden Buhari aktarıyor; Ayşe diyor ki; "resulullah (sav), ben altı yaşında iken benimle evlendi. medine'ye geldik. beni'l- haris ibnu'l-hazrec kabilesine indik. ben hummaya yakalandım. saçlarım döküldü, (iyileşince) saçım yine uzadı. annem ümmü ruman, ben arkadaşlarımla salıncakta oynarken, bana geldi, benden ne istediğini bilmeksizin yanına gittim. elimden tuttu. evin kapısında beni durdurdu. evimizde, ensardan bir grup kadın vardı. 'hayırlı, bereketli olsun!", "uğurlu mübarek olsun!' diye dualar, tebrikler ettiler. annem beni onlara teslim etti. onlar kılık-kıyafetime çeki düzen verdiler. beni, [kuşluk vakti aniden] resulullah (sav) (`ın gelişinden) başka bir şey şaşırtmadı. annem beni o'na teslim etti. O gün ben dokuz yaşında idim." Özetle; bu yaşananlar islam hukuku açısından uygundur. Eleştiren müslüman, siktirsin gitsin önce neye inandığını bir sorgulasın. Arap yalaması bu softalarla son nefesime dek mücadele edeceğim, yere düşürdükleri Türk'ün şerefini göğe çıkaracağız!
·
2 yorumun tümünü gör
Bir üçgenin üç açısı toplamı, yüz seksen derece olmuş, üç yüz derece olmuş, beş bin derece olmuş, bundan ne çıkar... Çok rica ederim, lütfen söyler misiniz, bu yaşa geldik, hangimize hayatta bir üçgenin üç açısının kaç derece olduğu soruldu? Yavrularımızın körpe beyinleri kıvırzıvırla doldurulmasın.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
600
6bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17