Oğuzhan Afacan, bir alıntı ekledi.
1 dk. · Kitabı okuyor · Beğendi

Cahil'in Arkadaşı Olur mu ?
Türkiye insanı ayrıca herhangi bir problemini çözerken, bulduğu çözümün kendisine başka bir yerde zarar verip vermeyeceğini veya yapacağının toplumda bir yara oluşturup oluşturmayacağını düşünemez. Öğrenci kopya çeker, çünkü cahil kalmasının sonuçlarını düşünemez; öğretmen soruya tahammül edemez, zira cehaletinin ortaya çıkmasından veya sınıf disiplinini elden kaçıracağından korkar, ama düşünemez ki, soru sormayan öğrenciden adam değil, olsa olsa teyp makinası olur. Teyp makinalarının yöneteceği toplum ise kendisine ancak sürünebilecek kadar maaş veren, bir türlü kadro bulamayan, ders verdiği dershaneleri bir eğitim yuvasından çok bir hapishaneye benzeten, dünyayı ve kâinatı öğreterek daha rahat ve emin yaşamamızı sağlayan fen bilimleri yerine bizleri kul, köle etmeye plânlanmış hurafe öğreten zırvalıkları ders programına koyan bir toplum olur. Gereksiz yere emniyet şeridine dalmaması için ikaz ettiğiniz şoför ya camı açıp size küfreder veya, fırsatını bulursa, üstünüze yürür, zira benzer bir hatanın günün birinde belki kendisini veya çocuğunu hastaneye yetiştirmek isteyen bir cankurtaranın yolunu bloke ederek ölüme neden olabileceğini düşünemez.

Aptalı Tanımak, Celal Şengör (Sayfa 24)Aptalı Tanımak, Celal Şengör (Sayfa 24)
Kitap her yerde okunur, bir alıntı ekledi.
2 dk.

Okumalarımdan, aylaklığın çok hazin sonuçları olduğunu, insanın sıkıldığında çok kötü şeyler yapabileceğini öğrenmiştim.
Hatta insanlar, daha fazla sıkılmamak için,kötü şeyleri bilerek yapıyorlardı.

Firmin, Sam Savage (Sayfa 109)Firmin, Sam Savage (Sayfa 109)
Yeşim Başar, İlişkiler'i inceledi.
2 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Açık ve anlaşılır bir dille yazilmis.kitabın sayfalarının az olması tadı damakta bırakır nitelikteydi.herkese okumasını tavsiye ederim.........m

Gizem Güneyli, bir alıntı ekledi.
2 dk. · Kitabı okuyor

Tabii acı çekeceksin, görmenin bedelidir bu. Tabii için korkuyla dolacak, yaşamak demek tehlike içinde olmak demektir. Büyümek zordur!

Nietzsche Ağladığında, Irvin D. Yalom (Sayfa 244)Nietzsche Ağladığında, Irvin D. Yalom (Sayfa 244)
Eylem Aktaş, Ina May'ın Doğuma Hazırlık Rehberi'yi inceledi.
3 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Fakültemde verilen eĝitime alternatif bir kaynak olmasi adina okumaya basladıĝım bu kitap, doĝumun yalnizca mekanik bir olay olmadıĝını ve kadının kendi beden ve zihin ișbirliĝini kurarak doĝumun üstesinden nasil gelebildigini cok güzel ve yalin bir ifade ile anlatiyor. her kadının, her ebe ve tıp doktorunun, ögrencilerinin okumasi gereken muhtesem bir kaynak. Kitabin ilk 180 sayfasinda The Farm da veya kendi evinde The Farm ebeleriyle doĝum yapan kadinlarin doĝum hikayelerine yer verilmis. Kitabin en sevdigim kismi burasiydi. Daha sonraki kisminda ise modern tıpın uyguladigi ve aslinda arastirmalarinin yeterince kesin ve guvenilir olmadigi hatta anne ve bebege kisa donem veya uzun donemde bir cok yan etkisinin oldugu durumlar kanitlar ve calismalarla elestirilmis. Dogumun dogal bir surec oldugu ve her kadinin diger butun canlilar gibi kendi dogumunun ustesinden gelebilecek guce sahip oldugunu gozler onune seriyor

Kitap her yerde okunur, bir alıntı ekledi.
4 dk.

Onun da benim gibi, kitaplarını kafasında yazdığını zannediyorum.

Firmin, Sam Savage (Sayfa 106)Firmin, Sam Savage (Sayfa 106)
Aykut Aydemir, Bir Psikiyatristin Gizli Defteri'yi inceledi.
6 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitap, ismindeki giz sebebiyle merakımı cezbetmiş lakin beklentimi karşılayamamıştır.. Örnek vaka incelemesi açısından psikolojideki açığı kapatıcı bir rol oynamıştır..

Seval Arslan, bir alıntı ekledi.
6 dk. · Kitabı okudu · 10/10 puan

...bir sanatçının doyum bulması, yapıtının başkaları tarafından beğenilmesi, alkışlanmasıyla olanaklıdır ancak. Bunu yeni anlıyorum. Ben de zekam ve kurnazlığımdan ötürü hayranlık toplamak isteyen bir zavallıyım.

On Küçük Zenci, Agatha ChristieOn Küçük Zenci, Agatha Christie