Can su, bir alıntı ekledi.
2 dk. · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Her şey bir nedenle olur. Eğer olmuyorsa onun da bir nedeni vardır.

Hastalıksız Adam, Arnon GrunbergHastalıksız Adam, Arnon Grunberg
Ömer Faruk İNCELER, Sokak Kedisi Bob'u inceledi.
3 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kediseverlere şiddetle tavsiye ederim.Yasanmis bir hikaye.Oldukça ilginç.Yazarin ve kitabın başrolü kedi bobun YouTube da videoları da mevcut.Filmide yapıldı.mutlaka okunmalı.

Cihat Baybars, bir alıntı ekledi.
3 dk. · Kitabı okuyor

Bir hayali olan, dünyayı değiştirmeye gücü yetmese de en azından bir söz söyleyebilecek kadar cesareti olan adam, özgürdür. Ve bazıları anlayamaz bu hürriyeti.

İkra, Fatih Duman (Sayfa 9)İkra, Fatih Duman (Sayfa 9)
Enes Sarıtaç, Babamdan Sonra'yı inceledi.
3 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okurken ağladığım sayılı kitaplardan birisidir. Bu yazarın kitaplarını okumaya bu kitapla başladım devamı da geldi. İyiki tanımışım, iyiki okumuşum...

Yaren Sarı, bir alıntı ekledi.
4 dk.

Eğer birini ölüme mahkum ediyorsan, gözlerinin içine bakıp son sözlerini duyacak kadar cesaretinin olması gerekir.

Taht Oyunları, George R. R. Martin (Epsilon yayın evi.  Ned stark)Taht Oyunları, George R. R. Martin (Epsilon yayın evi. Ned stark)
Ömer Faruk İNCELER, Tomris Han'ı inceledi.
5 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

İlk kadın Han,hakan,önder.. İlk defa bu kitapta öğrendim ve şaşırdım.Irkımızın kadına verdiği değeri önemi ispatlayan nitelikte bir eser.Tarihi harika romanlaştirmis yazar.Okurken zevk aldım ve genel kültürüme çok şey kattim.

Remzi, Samanyolunda Ziyafet'i inceledi.
6 dk. · Kitabı okudu · 11 günde · Puan vermedi

"Ölüme doğru koştuğu bu son çağlarda islâm toplumu tam ölmemişse ve hâlâ yaşıyorsa, bunu, gelip gelip dirilten ramazanlara borçludur geniş ölçüde.
Ve bir gün tam dirilecekse, bu da, yine bir ramazanda başlayacaktır, ramazanlarla başlayacaktır."
İsminden etkilenip aldığım bu kitabın oruçla ilgili bahislerden oluşması ramazanın bu sıcak gölgesinde bana güzel bir sürpriz oldu. Bir davaya sabırla, sadakatle, inançla nasıl ömrün vakfedildiğini yazarın geçen senelerde aynı çizgiyi korumuş yazılarında müşahhas bir şekilde gördüm.

Samanyolunda diriliş müjdecisi değerli misafirimiz, hayır bizi kabul ederse o lütüfkar ev sahibi ramazanın o eşsiz ziyafetinde buluşmak temennisiyle. Hayırlı ramazanlar...

Ömer Faruk İNCELER, Tuzlu Kahve'yi inceledi.
8 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eşine pek rastlamadigim nitelikte kısa hikayelerin yer aldığı bir kitap.Kitabin oluşma hikayesi de ilginç.Hikayeler kısa ama verdiği mesajlar çok büyük.Her kütüphanede on rafta yer almalı.