Buğra Acar, Bilinmeyen Adanın Öyküsü'ü inceledi.
2 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Okudum ve de m-u-h-t-e-s-e-m-d-i... Nasıl söylersen spoiler a kaçacak: Kısacık ve incecik olmasından dolayı bu kitabın. İçerisinde tatlısından çizimler de var. Daha ne diyeyim. Bir kafede cay - kahve içerek bir yudumcukla bitirebilir ve etkisinden bence uzun süre kurtulamayabilirsiniz. Ben kendi adıma yaşadım.

Belkin, bir alıntı ekledi.
 4 dk.

Anlamayıp da ne yapacaktık?Yoksul evinde bir kişinin soğuk alıp hastalanması demek, tüm ailenin yiyeceğinden içeceğinden kesilip doktora ilaca verilmesi demekti.

Zıkkımın Kökü, Muzaffer İzgüZıkkımın Kökü, Muzaffer İzgü

Oscar Wilde
Düşen bir çığda hiçbir kar tanesi, kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz.

e.u.a, bir alıntı ekledi.
4 dk.

Ne kadınlar tanıdım, tanıdığım adamlardan daha adamdı. Bunlardan birisi de annemdi...

Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 10 - Olimpos)Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 10 - Olimpos)
özlem, bir alıntı ekledi.
4 dk.

... Bu yasa mermere, tunca değil, insanların yü­reklerine kazılır; devletin gerçek anayasası olur; her gün yeni güçler kazanıp eskiyen ya da ortadan kalkan yasalara yeni­den can verir, ya da onların yerini alır, halkı yasalarının ruhuna bağlı tutar; buyruk gücünün yerine yavaş yavaş alış­kanlığın gücünü koyar. Burada sözünü ettiğim şey, ahlak, tö­reler ve özellikle kamuoyudur. Politikacıların bilmediği, ama bütün öbür ilişkilerin başarısını sağlayan şeydir bu.

Toplum Sözleşmesi, Jean-Jacques RousseauToplum Sözleşmesi, Jean-Jacques Rousseau
Belkin, bir alıntı ekledi.
5 dk.

Kesin de dinleyin: Bi mezerci varmış, bu mezerci ağustosun sıcağında bile kaputnan mezer kazarmış. Adamın biri dayanamamış sormuş: Arkadaş, demiş, nedir bu hal, neden böyle bu yazın sıcağında kaputnan mezer kazarsın? Mezerci yanıt vermiş: Arkadaş, kazarım ki kazarım. Bunca senelik mezerciyim, her gelen ölünün sahibine sordum, neden öldü, soğuk algınlığından dediler. Ben de şimdi soğuk alıp ölmemek için yaz kış kaputnan gezer, çalışırım. Yaa, anladınız mı itoğluitler?

Zıkkımın Kökü, Muzaffer İzgüZıkkımın Kökü, Muzaffer İzgü

Mehmet Akif Ersoy
Aldanma insanların samimiyetine!
Menfaatleri gelir her șeyden önce..
Vaad etmeseydi Allah cenneti;
O'na bile etmezlerdi secde!..

İbrahim K., bir alıntı ekledi.
7 dk. · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Biz daima ezilenden yana olmak zorundayız."

Abim Deniz, Can DündarAbim Deniz, Can Dündar