Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur

2024 Okuma Raporları

Yanan Ormanlarda Elli Gün
Jandarma Komutanlarını medreseleri anlattın.”Maalesef doğru,” dedi.”Burada irtica almış yürümüş.Sarık sarmayın diyoruz.Mahkemeye vereceğiz.Burada Saidi Nursinin müritleri var.Birinin evinde Saidi Nursinin mektupları ve fotoğrafları ve kitapları çıktı.
Sayfa 36 - YkyKitabı okuyor
Lice’de misafirlik beni bir hoş etti.Yalnızlık,karanlık içime bir çöktü ki,tarifsiz,insan bu kasabanın havasına kendisini bırakırsa cümle dünyadan umudunu,ilgisini hemence. cik kesiyor.Kendimi korkunç yalnızlık içinde buldum.Bir de becerikliliğime seviniyorum.Esanslarım satıldı. Seanslarımı aşkla başkan bir delikanlıya bedava bir şişe verdim. Esansçı kılığına girdiğime pişman oldum. Arkadaşımın arkadaşı ile Molla Halilin evine ulaştık.Hoca beyaz elbise içinde karşıladı beni.Bir esans bir de Mısır baskısı Kuranı çıkarınca hoca yaklaşıp elini öptüm.Sizin ününüze duydum dinimize büyük iyilik ediyormuşsunuz.Size misafir geldim.Hoca parmağı ile geldiğimiz yere gösterdi.Benim çok kuranım var Ya Hak dedi.Adam bizi kovdu. Mola Halil talebesi çok olan hoca. Ne hükümetten korkar ne de jandarma komutanından.Köylüler gelen öğrencileri yardım eder evlerinde yatırır.Molla yaşlı olsada. on sekiz yaşında bir kızla evlendi. Molla Halilin köylü kadınların saçları gibi uzun saçları örülmüştü.Sonra. molla Halilin talebesine kendi kıyafetlerimi giyerek gittim.Yirmi kadar çocuk sallana sallana kuran okuyor. Molla Halil Ya Hak diye bağırıyordu.
Sayfa 36 - YkyKitabı okuyor
Reklam
288 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Elimden bırakamadım
Tek oturuşta bitti gerçekten elimden bırakamadım. İnanılmaz beklenmedik bi konusu var, gizem/gerilim seven herkese tavsiye ederim. Yazarın kesinlikle diğer kitaplarına da bakıcam. İnsanı reading slupmtan çıkarır öyle güzeldi
Sakın Yalan Söyleme
Sakın Yalan SöylemeFreida McFadden · Olimpos Yayınları · 2024393 okunma
Şeyhin bir laf atması kahveciyi iflas ettirebilir.Burada herkes bir şeyhin mürididir.Şeyhin dediği dediktir.Şeyh. ler bu zavallı insanların vicdanlarını, mallarını,canlarını ellerine almışlardır. Herkesin başında,şapka yerine sarı bir bez,sarık…Ellerinde birer teşbih…
Sayfa 33 - YkyKitabı okuyor
Radyom var diye şeyhler,hocalar köylülere o kahveye gidio,o pınarın suyundan içmek haramdır.Kafir olursunuz.Radyo şeytanın lainin icadıdır.Radyo sesinin dindiği toprağı basmak kafirliktir.Radyo neredeyse cehennem oradır diye propaganda ederek geçimimden oldular.
Sayfa 33 - YkyKitabı okuyor
Reklam
110 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Okurken kâh kızdım, kâh hırslandım. Okuduğum ilk uzun makale idi. 17 Nisan 2024'te başlayıp 24 Nisan 2024'te (komik bir şekilde Shakespeare'in doğum yıldönümünden 2 gün önce) bitirdim.
A Room of One's Own
A Room of One's OwnVirginia Woolf · Karbon Kitaplar · 201837,7bin okunma
Eski yazı öğreten köy okulları yalnız doğuya has değil,Kayseri’de,Konya’da Malatya’da,Antep’te,Adana’da bunlar dan bir sürü var. Doğuda beterin beteri var.İrtica kaynakları var.İcazetli hocalar yetişti. ten medreseler var.En büyüğü Norşin medresesidir.Osmanlılar devrinden kalmadır.Atatürk devrinde bile faaliyetini tatil etmemiştir.Yüz elli kadar talebesi var.Başında da Şeyh. Masum bulunmaktadır.Diyarbakırda. Hizan medresesi eskidir.Diyarbakır Lice ilçesinde Hane köyü medresesi. Silvan. medresesi ve sonuncusu Lice’de Molla Halilin medresesi. Bir pazarından kendime bir kara şalvar,bir kasket,eski yırtık pırtık bir gömlek,bir lastik ayakkabı,beli sar. mak için kuşak,esans ve cilt cilt kuranlar aldım.Aldığım kıyafetleri. giydim. Mardin kapıda posta arabasını bekler lerken esans satıyorum. Sakallı,başlarında sarık sarılı ihtiyarlar,çarşaflı kadınlar,genç erkekler,uzun bıyıklı orta yaşlılar,boyunlarında. Kuran aşılı çocuklar kanyon,araba veya arkasına römork takılı traktör bekliyorlar. Arkadaşımla posta arabasına bindik Molada bir kahve sahibi kahvedede radyo ile daha çok para kazanılır diye radyo aldım.Mollalar bu tür şeylerden hoşlanmadığı için radyoyu satacağım dedi.Yoksa bu kadar masraf ettiğim. Kahveyi radyo yüzünden satmak zorunda kalacağım.Çoluk çocuğumun rızkını bu kahveye yatır. dım
Sayfa 32 - YkyKitabı okuyor
Alice Miller The Truth Will Set You Free kitabında "Anne-babamıza öfke duymamız onlardan hala korktuğumuzu gösterir. Hala onlardan korkmamız da yetişkin olamadığımızı " diyor. Öfkenin çocukken yaşadığımız çaresizlikten kaynaklandığını, çıkış yolu bulur bulmaz kaybolacağını ekliyor.
Sayfa 42 - Eksik Parça YayınlarıKitabı okuyor
Reklam
198 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
"
Peri Gazozu
Peri Gazozu
" kitabı, insanın iç dünyasına dair derin ve çeşitli duyguları etkileyici bir şekilde aktaran
Ercan Kesal
Ercan Kesal
'ın eseridir. Kitap, anılardan oluşan kısa ve yalın hikayelerle doludur. Kesal'ın sıcak, sevecen, ürpertici, itici, korkunç, nostaljik, sarsıcı ve kasvetli olarak nitelendirilen hikayeleri, insanın farklı ruh
Peri Gazozu
Peri GazozuErcan Kesal · İletişim Yayınevi · 20194,081 okunma
Parıltını əsl işıqdan ayırd etmək lazımdır.
Sayfa 212 - QanunKitabı okuyor
Uşağın əsl təhsili, onun doğulduğu andan başlayır. Biliyin əsasları oyun vaxtı çox yaxşı mənimsənilir.
Sayfa 199 - QanunKitabı okuyor
92 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
08.04.24
incelemelere baktığımda bu kitabın erkeklerin hassas özgüvenlerine ne kadar hasar verdiğini gördüm. güzel. amaç zaten buydu. hayatı boyunca -diğer pek çok kadın gibi- erkeklerden çok zarar görmüş öfkeli bir radikal feministin kalemi tabiki de canınızı yakacaktır. daha çok ağlatacağız. yazarımızın psikopatlığını ön plana atarak verilen mesajı göremeyecek kadar sığ kafalı erkekler, doğranacaksınız
Erkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu
Erkek Doğrama Cemiyeti ManifestosuValerie Solanas · Sel Yayıncılık · 20181,182 okunma
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.