Kübra Nur

Kübra Nur

Yazar
7.7/10
106 Kişi
·
233
Okunma
·
13
Beğeni
·
2341
Gösterim
Adı:
Kübra Nur
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
Van, 1994
1994 yılında Van’da doğdum.
Babamın mesleği dolayısıyla İstanbul, Balıkesir, Kastamonu gibi şehirler gezdim.
Şu an Yalova Üniversitesinde Endüstri mühendisliği okumaktayım.
Hikayelerimi yazmaya ise 14 yaşında başladım.
Dünya için güzel olmanıza gerek yoktu, sadece doğru insan için güzel olmalıydınız. Hepsi bu.
"Bunca yıldır hep yalnızım sanmıştım," dedim o konuşmamakta ısrar edince. "Ama senden haber alamadığım iki gece boyunca yalnızlığın kademeleri olduğunu anladım. Tek başına yalnız olmakla, kalbinde ve aklında birileri varken yalnız olmak arasında çok fark var. İlki sıkıntı verse dahi alışılabilir bir durum. İkincisi ise... İnsanın içini oyuyor."
Evet! diye haykırdım. Evet, Atlas, seninle evlenirim.
Atlas'ın kaşları şaşkınlıkla havaya kalktı. Önce sormam izin ver cadı dedi.
Naz Atalay
Evet!
Naz, benimle....
Evet, evet, evet
Benimle evlenir misin?
Bilemiyorum. Biraz düşünmem lazım..
Eğer bir çirkin ördek yavrusuysanız ve kuğuya dönüşmüyorsanız sadece yanlış ördeklerin arasındasınızdır. Sizi güzel bulan ördeğinizi bulup dünyanın geri kalanını umursamamanız umuduyla..
Kübra Nur
Sayfa 302 - Agapi yayınları
350 syf.
·11 günde·Beğendi·9/10
Romantik komedili yaz dizileri/filmleri gibi bir kitaptı.
Bir kitap karakterine aşık olunur mu demeyin, gerçekten olunabiliyor :))
Çok eğlenceli çok akıcı bir kitaptı. Yazarın kelime haznesi olsun ahenkli cümleleri olsun gerçekten insana çok hoş geliyor. Ben sevdimm :)))
352 syf.
·Beğendi·5/10
Kitap akıcı anlatıma sahip. Basit konulu bir kitap. Aksiyon yok heyecan ve sırlar yok. İdare eder bir kitap açıkçası.
Konusuna gelince; Naz babasının ısrarı ile babasının bir arkadaşının yanına genel müdür yardımcısı olarak işe girer ve Ankara'yı bırakıp İstanbul'a taşınır ve patronu hem de komşusu Atlas ile başlarda pek anlaşamasa da sonunda Atlas'ın ilanı aşkı ile işler daha da bir karışır. Çünkü Naz aynı durumları hissetmesine rağmen kabul etmez ve Atlas'dan uzaklaşır. Sebebini anlamayan Atlas Azerbaycan'a gider. Vs. Vs.
272 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
İstanbul’da kalmak isteyen Nisan bir işe ihtiyaç duyar ve eniştesi sayesinde bir şirkette asistan olarak işe başlar ve patronu Yiğit Kuzey Erarslan ile tanışır. Olaylarda bu yolda gelişmeye devam eder.Ama gelişmeye devam eder dediğime bakmayın bu hikaye’de az da olsa olaylar değişiklik gösteriyor.
İyi okumalar...
302 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Yazarın okuduğum bu dördüncü kitabı. Kitaplarını sevdim fena değil, anlatımı yalın ve akıcı.
Kitabın konusuna gelince;
Damla, lise sonda iken yakın arkadaşından aldığı darbeden sonra kendini çok çirkin sanan ve yalnızlığa mahkum olduğuna inanan, işinde çok başarılı ama kendine güveni olmayan bir genç kız.
Damla fotoğrafçı, ünlü modellerinin fotoğraflarnı çekiyor. Ve Emre'de yakışıklı mı yakışıklı bir model. Damla uzaktan uzağa Emre'ye hayran
Meriç ise; tesadüflerle Damla ile tanışıyor hem komşusu Damla'nın hem de Emre'nin kuzeni ve Meriç Damla'nın kendine güveni kazanması için Emre ile Damla'nın arasını yapmaya çalışıyor. Ama o kadar da kolay değil...
224 syf.
·5 günde·3/10
Sürükleyici bi konusu var bikaç saat içinde bitirilecek bir roman ama etkisinden çıkılmayacak kadar da güzel değil. Yazarın sanırım ilk yazdığı roman .Uzunca bi deneme gibi.
350 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Öncelikle kitap güzeldi. Eğlenceli ve güzel bir aşkı konu almıştı. Ama beğenmediğim bazı yerler yok değildi, bir iki de mantıksız bulduğum yerler vardı. Bir de kitap başlarken demiştim: Konusu klişe, diye ve öyleydi de ama bazı şeylerle özgünleştirilmiş diyebilirim.

Konu olarak adamın mükemmelliğine büyük yer verilmişti ve fazla göze batıcıydı ama zaten yazarın da amacı buydu. Adamın mükemmeliğinin bir iki nedenle bozulmasında, o nedenlerin birinin üstünde daha fazla durulması mantıksızdı.
Kitaptaki baş karakter Mayıs, ailesi Trabzonlu ve bir Trabzonlu olarak yazılan bazı şeyleri garipsedim.

Kızın karakterini, davranışları falan çok sevdim. Adamı da sevdim ama bazı şeyleri nedense ona yakıştıramadım yani kitapta adam öyle bahsediliyor ki bazı yaptığı şeyler üzerinde fazla çocuksu ve absürt durmuş.

Genel bakarsak kitap güzeldi. İlk defa bu yazarın kitaplarından birini okuyorum ve dilini de beğendim. Bu aralar eğlenceli kitaplara ihtiyacım varken bu kitap bana iyi geldi diyebilirim.

Kitabın konusu; Mayıs adında oldukça komik ama uzun zamandır işsiz bir kızımız var. Bir gün yine iş görüşmesinden çıktığında biri yanına gelir ve ona iş teklif eder. Bu iş teklifi oldukça ilginçtir; çünkü Akın Arıkan, Mayıs'tan, ağabeyi Arın Arıkan'ı takip ederek, ajanlık yapmasını ister.

Bu teklifi kabul eden Mayıs'ın başına gelenler ve yaşanan garip olaylar... Ve aşk.
302 syf.
Bu hikâye, şişman olduğu için çirkin damgası yiyen bir kadının zayıflama macerasını anlatmıyor. Bu hikâyede esas kızımız diş tellerini çıkarıp dünyanın en güzel kadınına dönüşmüyor ve birilerinden intikam almıyor. Hayır, bu hikâyede şişe dibi gözlükler takan bir karakter de yok. Bu bhikâyede yalnız ve yaralı bir kadın, bir de onun rengârenk iç dünyası var. Ayrıca bu hikâyede herhangi bir 'bad boy' yok. Bu hikâyedeki esas oğlan aşırı kaslı bir mafya babası da değil. Bu hikâyedeki esas oğlan kimsenin göremediğini gören bir kahraman.

Bu bir aşk hikâyesi de değil üstelik.
Bu bir kadının kendini bulma hikâyesi.
Bu, kuğuya dönüşmeyen bir ördeğin hikâyesi.A.
224 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Leylan, ailesini bir trafik kazasında kaybettikten sonra tek akrabası olan amcasının yanına Mardin'in bir köyüne yerleşir. Amcasının 9 nüfuslu evine bir sığıntı olarak yerleşir. Bir ay sonra amcası Onu bir ağanın oğlu ile evlendirir.
Cesur, ağa oğlu , İstanbul'da ailesi ve kuzeni ile bir yalıda yaşıyor. 2 yıl önce başlarına bir olay geldikten sonra yeğeniyle arası bozulmuş ve ikisi de çok değişmiş. Cesur, içine kapanmış, vurdum duymaz olmuş. Aynı şirkette çalışan biri ile ilişkisi var. Ama sevmiyor. Sorumsuzlukları yüzünden babası Onu evlendirmeye karar verir. İtiraz edemez, tek düşündüğü evlendikten sonra en kısa zamanda bu kızdan boşanıp kurtulmaktır. Tabi işler öyle olmaz.
Leylan, istemediği evliliği yapar ,aslında istediği tek şey üniversite okumaktır ve kocası eğer İstanbul kazanırsan olur deyince çok sevinir ve İstanbul'u kazanır.
Cesur ve Leylan çekişmeli geçen evlilikleri daha sonra birbirlerine aşık olmaları ile gerçek bir evliliğe döner
28 syf.
·Puan vermedi
İçimi karartan bir kitap... Ormandaki tüm ağaçlar kesilince koala sarılıp yatabileceği bir yer bulamaz, şehre gelir arar arar yine bulamaz. En sonunda kendisi gibi ağaçsız kalmış ve ağaç ararken yorulmuş başka bir koala ile karşılaşır ve birbirlerine sarılıp uyurlar.
Evet şehirde ağaç yok, baca dumanı var, motosiklet gürültüsü var, bu durum zaten canımızı sıkıyor ama bunu neden böyle iç karartıcı bir şekilde çocuklarımıza anlatıyoruz, başka bir yol bulunamaz mı düşünmekteyim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kübra Nur
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
Van, 1994
1994 yılında Van’da doğdum.
Babamın mesleği dolayısıyla İstanbul, Balıkesir, Kastamonu gibi şehirler gezdim.
Şu an Yalova Üniversitesinde Endüstri mühendisliği okumaktayım.
Hikayelerimi yazmaya ise 14 yaşında başladım.

Yazar istatistikleri

  • 13 okur beğendi.
  • 233 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 69 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.