Son Çarem Sonsuz Düşler Serisi 1

8,1/10  (14 Oy) · 
31 okunma  · 
12 beğeni  · 
1.073 gösterim
Hiç tanımadığım bir adamı bir sapık gibi takip etmeyi kabul etmiştim. Evet, şimdi de bu saçma ve nasıl yapacağıma dair tek bir fikrimin bile olmadığı iş için hazırlığımı bitirmek üzereyim.
Üstümde beyaz yazlık bir elbise var. Başıma büyük, hasır şapkamı taktım ve açık sarı saçlarımın omuzlarımdan dökülmesine izin verdim. Gözümde güneş gözlüklerim ve kolumda çantamla aynadaki
görüntüme baktım. Narin ve zarif gör ünüy ordum. Bu halimle bir ajan olamayacak kadar süslüydüm. Neyse ki işin temelinde zaten gerçek bir ajan olmamam yatıyordu. Çantamdan fotoğrafları çıkarıp hedefime, akşamdan beri, milyonuncu defa baktım. Biraz özgüven sağlamak adına genişçe gülümseyip kendimi görevime hazırladım. "Senin için geliyorum ve sen, bu şehirde tutunmam için benim son çaremsin!
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2015
 • Sayfa Sayısı:
  350
 • ISBN:
  9786059817011
 • Yayınevi:
  Agapi Yayınları
 • Kitabın Türü:
TSena_gl 
 17 Mar 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Öncelikle kitap güzeldi. Eğlenceli ve güzel bir aşkı konu almıştı. Ama beğenmediğim bazı yerler yok değildi, bir iki de mantıksız bulduğum yerler vardı. Bir de kitap başlarken demiştim: Konusu klişe, diye ve öyleydi de ama bazı şeylerle özgünleştirilmiş diyebilirim.

Konu olarak adamın mükemmelliğine büyük yer verilmişti ve fazla göze batıcıydı ama zaten yazarın da amacı buydu. Adamın mükemmeliğinin bir iki nedenle bozulmasında, o nedenlerin birinin üstünde daha fazla durulması mantıksızdı.
Kitaptaki baş karakter Mayıs, ailesi Trabzonlu ve bir Trabzonlu olarak yazılan bazı şeyleri garipsedim.

Kızın karakterini, davranışları falan çok sevdim. Adamı da sevdim ama bazı şeyleri nedense ona yakıştıramadım yani kitapta adam öyle bahsediliyor ki bazı yaptığı şeyler üzerinde fazla çocuksu ve absürt durmuş.

Genel bakarsak kitap güzeldi. İlk defa bu yazarın kitaplarından birini okuyorum ve dilini de beğendim. Bu aralar eğlenceli kitaplara ihtiyacım varken bu kitap bana iyi geldi diyebilirim.

Kitabın konusu; Mayıs adında oldukça komik ama uzun zamandır işsiz bir kızımız var. Bir gün yine iş görüşmesinden çıktığında biri yanına gelir ve ona iş teklif eder. Bu iş teklifi oldukça ilginçtir; çünkü Akın Arıkan, Mayıs'tan, ağabeyi Arın Arıkan'ı takip ederek, ajanlık yapmasını ister.

Bu teklifi kabul eden Mayıs'ın başına gelenler ve yaşanan garip olaylar... Ve aşk.