1000Kitap Logosu
Selda Balaban Baykan
Selda Balaban Baykan
Selda Balaban Baykan
TAKİP ET
Selda Balaban Baykan
@Kitaplaratutkunselda
Tarih Öğretmeni
Üniversite
Ankara
Kocaeli, 8 Ağustos 1978
Kadın
338 okur puanı
15 Oca 2020 tarihinde katıldı.
190
Kitap
188
İnceleme
9
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sen neden bu kadar güzelsin menekşe? Uzak bir pencere önü duruşuna sığdıramıyorum hislerimi. Sen neden bu kadar öfkelisin menekşe? Kim hırpaladı taç yapraklarını, kırdı dallarını, söktü köklerini? Ben neden terk edemiyorum gülüşlerini. Neden bu kadar korkuyorum solmadan, uzatamıyorum ellerimi? Hangi toprak canlandırır parlaklığını, hangi gözler sular mutluluğunu? Kaç bine dökülecek adının harfleri.
16
504 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
#okudumbitti #kitapyorumu Herkese merhaba, hep beraber lise yıllarımıza gidelim ne dersiniz? Haydi o zaman yoruma bekliyorum.🤓 . 🎻Sare, lise son sınıfta okuyan, müziğe aşık genç kızımız. Ama içten içe aşık olduğu biri daha vardır. Çınar...Ezgi ile çocukluk arkadaşıdır.Ayrı zamanda Ezgi,Çınar'ında samimi arkadaşıdır.Ezgi ile okul bahçesinde konuşan Sare,zilin çalması ile birlikte merdivenlere doğru yürürken çimlerin üstünde bir bileklik görür.Konuya vakıf olan Ezgi,Sare'yi Çınar ile konuşmaya bir türlü ikna edemez.Aklına bir fikir gelir.Sare'de bunu uygular.Günlerden bir gün,Müzik öğretmenleri liseler arası düzenlenecek olan yarışma için bir grup oluşturur.Bilin bakalım bu grupta kimler vardır.Sare ve Çınar aşkına konuk olalım.😍 . 🎻Sare,Çınar'a ne zamandır ilgi duyuyor? 🎻Bu bilekliğin sırrı ne? 🎻Ezgi nasıl bir plan yaptı? 🎻Sare bu planı nasıl uyguladı? 🎻Çınar ile konuşabildi mi? 🎻Sare ve Çınar aşkı nasıl sonuçlanacak? . 🤓Ah diyorum ah...Lise yıllarıma gittim bir an. Gerçi bizim zaman biraz daha farklıydı. 😉 Kitabı okurken o zamanlarımı doya doya yaşadım. İlk aşk, arkadaşlık, dostluk, çılgınlık, öyle güzel harmanlanmış ki...Sare ve arkadaşları muhteşemdi.Hepimiz o yollardan geçtik değil mi? Hatta benim Lise dönemim tam bir çılgınlık zamanlarımdı.Neyse konudan kopyalım. Sare'nin Çınar'a aşkı çok güzeldi.Ama bu aşkın önüne geçen bir unsur vardır.Sare bu değişim ile kendini buldu.Sonunda ne mi oldu?Onu da kitaptan öğrenin.Herkese keyifli okumalar diliyorum.🤓
Serendipçe
9.2/10
· 15 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
"Uçurtma ne kadar uzağa giderse gitsin, ipini salıp çekmediğin sürece havada kalmaz Pelin,ipi bırakırsan tellere takılır, rüzgar onu parçalar, ama ipi salıp arada çekerek kontrolü elinden bırakmazsan, hep seninle kalır. Bencillik olarak görüyorsun bunu, ancak bu kollamaktır. Ayrıca konu sen olduğunda sadece bencil kalamayacağımı biliyorum artık!"
12