Sahra

6,0/10  (3 Oy) · 
10 okunma  · 
1 beğeni  · 
1.022 gösterim
Umutsuz ve başkalarına çözülmez bağlarla bağlı bir aşk onlarınki…

Mirza ve Sahra, imkânsız ve çok büyük bir aşkın birbirini inkâr eden iki fatihi.

Sevgi yok, aşk yok Sahra'nın dünyasında… Yanılsamalar dünyasındaki, aptalca hayaller onlar sadece. Umutsa… şekil değiştiriyor kalbinde. Beğenilmek yeter ona. Mirza, onun büyüdüğünü görsün, yeter. Onunla birkaç saat… sadece birkaç saat. Başka dileği yok.

Beni sevdiğini düşündüğüm herkesin beni terk ettiği dünyamda, sevilmek istemiyorum ben artık… Hoyrat ellerime her alışımda kırılan, camdan narin bir oyuncak sevgi.

Sevgi, hayatımdan koparılarak çıkarılan insanlar demek benim için, sevgi terk edilişin ilk işareti.
"Seni seviyorum…" söyleyenin vedası bana.

"Başlangıcı, sonu sadece ben olayım. Sadece benim tenime karışsın teni… Sadece benim olsun Sahra'm. Tüm gizemlerini bana açsın, ruhunda girmediğim tek kapalı oda kalmasın istiyorum."

"Artık ilk adımları atıldı geceyi teslim alan dansın…

Çalılıkların arasından çıktım çoktan. Özenli bir çabayla kurulmuş kapanımın tam ortasında Sahra... Kozasından sıyrıldığında kelebeğin güzelliğinin de ötesi olduğunu kefşediyor gözlerim. Bana açılan sayfanın okunmuş olduğu gerçeği ilk defa canımı yakıyor hayatımda."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  640
 • ISBN:
  9786054799480
 • Yayınevi:
  Postiga
 • Kitabın Türü:

Hediye verilen bir kitaptı. Heyecanla başladım ama o süslü anlatım beni okurken o kadar yordu ki. Bazı sayfaları geçtim. Bana göre güzelim kurguyu mahvetti.

Sedef Kartal 
02 Kas 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

romanı okurken sahranın ve mirzanın aşkına kapılıp gittim tabi bu kapılmada kitabın kaleme alış tarzınında etkisi oldu kitap mirzanın ve sahranın ağzından çokça mirzanın ağzından anlatılıyor bütün sırlar hisler olaylar örgüsüyle beraber okuyucuyu sıkmadan ortaya dökülüyor kısacası kitap çok güzeldi bazı gereksiz uzatmalar vardı ama güzel olan gülün bile dikeni vardır yani bu küçük kusur kitabın güzelliğini bozamamış tavsiye edermisiniz derseniz kesinlikle hatta şiddetle tavsiye ederim

Kitaptan 2 Alıntı

Sonra büyüyorum... Sevgi yok, aşk yok. Teker teker ölüyor içimde masallar. Periler yoklukta kayboldu. Mutlu son, hayatta kalmak demek... Yolumu bulsunlar diye bıraktığım ekmek kırıntılarım karanlık ormanlarda karıştı toprağa. Pamuk Prenses yalandı, Noel Baba hiç olmadı.

Sahra, Burcu DemetSahra, Burcu Demet