İlişkiler

19 üye · 1 yeni gönderi
Erkeğin aşkı, doygunluğa erdiği andan sonra, gözle görülecek biçimde azalır; önüne çıkan her kadın, elde ettiği kadından daha çekici gelir ona; çeşitliliği arzulamaya başlar.Kadının aşkı ise doygunluğa erdiği andan sonra artmaya başlar.
Sayfa 42 - Yky
Modern Aşk Terimleri
1) CEBE ATMA Partnerlerden birinin ilişkisini başka insanlara kapıyı kapatmamak için diğer insanlardan saklaması, partnerini arkadaşlarına veya ailesine tanımaktan kaçınması. 2) DENİZ ALTI STRATEJİSİ Birinin hayatımızdan hiçbir açıklama yapmadan kaybolması ve bir süre sonra hiçbir şey olmamış gibi yeniden ortaya çıkarak iletişim sürdürmek istemesi. 3) BARİYER İLİŞKİ Yeni biten bir ilişki sonrası henüz aşılamayan eski sevgiliye geri dönmemek için ya da kendimizi kaptırdığımızı hissettiğimiz birine çok bağlanmamak için başka bir ilişkiye başlamak. 4) YAVAŞÇA KAYBOLMA Partnerler arasındaki iletişim ve paylaşımın yavaş yavaş azalması ve sessiz bir ayrılıkla sonuçlanması. Yavaş yavaş gerçekleşen bir ghosting de diyebiliriz.
Reklam
'Doğrusu bunca zaman tek başımaydım ama artık o kadar ıssız kalmama gerek kalmadı, senin sayende'
Biz, iki, sekiz yahut yirmi yıl önceki biz miyiz?
Juan ve Juana, kendilerine anlaşmak, yahut daha doğrusu, birine öteki gibi olmak imkanını veren uzun bir nişanlılık devresinden sonra evlendiler. Anlaşmak hele şurda dursun, çünkü sekiz gün geçmiş de hala birbirini anlamamış iki nişanlı, sekiz yıl sonra da anlamaz. Zaman onların gözleri üzerine, biri ötekinin kusurunu görmesin; yahut daha iyisi, bu kusurlar, biri ötekine hayran gözlerde faziletler gibi görünsün diye, bir örtü örtmekle kalır -kalın bir ihtiras örtüsü-.
Sayfa 144
Kadın kadındır, aslan babandır ;)
"Çünkü bazıları vardır, sevmedikleri halde sevilmek isterler; kendini feda eden kadından uçsuz bucaksız bir sevgi ve sadakat beklemekte haklı olduklarını sanırlar. Bazıları vardır, meşhur bir güzelle evlenirler; niçin? Onunla böbürlenmek, onu yanlarında bulundurmak, ehlileşmiş bir dişi aslan gezdirir gibi onu beraberlerinde gezdirmek ve -işte benim kraliçem! Bakın, bana ne kadar da itaatli, ne kadar bağlı diyebilmek isterler de onun için. Hiç bu kafada bir insan, kraliçesini sevebilir mi?"
Sayfa 44
Bunu Freud söylüyor:)
..все неврозы начинаются в супружеской постели!
Sayfa 427 - EpubKitabı okudu
Reklam
1.000 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.