Duygu Songül Kahraman profil resmi
Duygu Songül Kahraman kapak resmi
Duygu Songül Kahraman
Şanslı Yazar - Şair
Yalancı Pollyanna kitabının Yazarı.
Hayat güzeldir. Gülümseyelim.
121 okur puanı
12 Ağu 2014 tarihinde katıldı.
Duygu Songül Kahraman
Şanslı Yazar - Şair
Yalancı Pollyanna kitabının Yazarı.
Hayat güzeldir. Gülümseyelim.
121 okur puanı
12 Ağu 2014 tarihinde katıldı.
 • 696 syf.
  ·Beğendi·10/10
  Balık Tapınağının Azizleri Hankâh
  Balık Tapınağı, güçlü ve gnostik bir tarikattır. Tanrı Dagon ve Hıristiyanlık bunlar için ne anlam taşımaktadır. Amaçları nedir?Bunların en ciddi yerli rakibi Hankah, nasıl kurulmuştur? Kenan özden, Hankah ilişkisi nedir?
  Ömer FARUK Ispir ve Emre Şanlı adında ki İki genç ve yetenekli yazarın elinden çıkan Hankâh, Sufist-Polisiye türünde bir roman. Bize bu iki gnostik güç arasındaki kıyasıya mücadeleyi anlatıyor. Günümüz dünyasında olan bitenlerle bire bir karşılığı olan bu mücadelede her türlü gizemli usül, yordam ve araçlar kullanılacaktır. Vesica Piscis, iç içe geçmiş iki dairenin sırrı, rünik sembollerle tayyi mekân edenler, ülkemizde iç karışıklık için uykuda bekletilen Anarko Hücreler, gizli silah depoları, ortaya çıkması halinde Vatikan'ı kökten sarsacak olan eski bir İncil nüshası, Bağdat Muhafızları, Alanya Kalesi ve İstanbul'un dehlizleri...
  Hankah, Balık Tarikatını çökertmeyi başarabilecek mi? Gizemli İncil'in sırrı herkesin malı olacak mıdır? Dünyanın Kültür ve Gnostik başkenti olan İstanbul'da geçen nefes kesici bir serüven
  Sadık YEMNİ  KİTAP YORUMUM
  Polisiye kitap severler için tavsiye edeceğim bir kitap. Akıcı ve eğlenceli ilerliyor. Şu sıralar polisiye okumaya başladım.
  İçeriğini dolu dolu ve heyecanlı aynı zamanda korkutucu. Üç harfliler, ifrtirlerden bahseden hatta gördüğümüz sahneler var ki çok korkarım. Kitapta bunlarla savaş sahneleri var görsem bayılırım herhalde. Onlar ne öyle. Çok ilginç güçleri olan insanlar var hatta büyülere bile tanık oluyoruz bazen. Hankah'ın savaştığı insanlar tehlikeli ve her şeyi manüpile eden insanlar aslında günümüzde de böyle değil mi? Böyle insanların arasında yağamıyor muyuz?
  Kitap çok kalın, gözümü korkuttu ama okudukça içine giriyorsunuz. Hankah'ın dualı sahneleri bana biraz ağır geldi, anlamadım kafam karıştı ama genel olarak sıkıcılıktan uzaktı ve iyi vakit geçirtiyor. Tavsiye ederim.
  Özetle Türkiye’nin Dan Brown tarzı diyebiliriz. Ama bazı tatlar vardır ve mutlaka onu yaşamanız gerekir. İşte bu kitap öyle bir şey. Artık birbirinin kopyası kitaplardan bıktım diyenlere kesinlikle tavsiyemdir. Artık bence Türk yazarlarımız polisiye ve fantastik kitaplarını daha güzel yazıyor. Bu kitap o tür ön yargıları da yıkacağa benziyor. Kitabımız seri bu arada. Işık hızıyla devamını bekliyoruz okurları olarak.

  Değerli yazarlarımız Ömer Faruk İspir’e ve Emre Şanlı’ya kitabı bana ulaştırmalarından ve yarışma da verip üyelerime vermelerinden dolayı teşekkür ediyorum.
  Tek yapacağınız kitabı açıp okumak gözlerinizi kapatmak ve tekrar dünyaya dönmek. Kendinizi mahrum etmeyin bu keyiften derim.
  DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
 • 696 syf.
  ·Beğendi·İnceledi·10/10
 • 250 syf.
  ·Beğendi·10/10
  Duygu Songül Kahraman
  ARSİNE
  “Merhaba, nasılsın?” gibi iki klasik sözcükten sonra sevdiği adam birden bire hakaret etmeye başladı. Omuzlarından tutup gözlerinin içine bakarak acımasızca

  “Eziksin Sevda dedi, çok çirkinsin. Söylesene ben seni nasıl sevebilirim. Hem de çok kötüsün. Beni sevdiğim kadından nasıl ayırmaya çalışırsın.”

  Bir sürü şey anlattı adam. Sürekli bağırıyordu, kulakları duymuyordu artık Sevda'nın. Ayakları kendini taşımıyor ve yer kayıyordu sanki. Tek anladığı ise onu bir ömür kaybettiydi. Sevda ezik de değildi, çirkinde. Aksine kendine güveni olan oldukça güzel giyinen hoş bir bayandı. Peki, ne diye onu oyalamıştı. Madem istemiyordu bunca zaman niye kendisini kandırmış ve sanki onunla mutlu gibi davranmıştı. Tüm kabahat kendisinin olamazdı. Ben mutlu değilsem o da olamayacaktı işte. İntihar etmeye karar verdi, sevdiği adam yoktu artık. O da tıpkı kendisi gibi intihar mektubunu okuduğun da pişman olacak ve sevdiği kadınla mutlu olamayacaktı, hem işini de kaybedecek, bulunduğu konumdan da olacaktı. Belki hapse bile girebilirdi. Vicdanı onu rahat asla bırakmazdı. İntikamını intihar ederek almaya karar verdi.

  Son anda eline baktığında elinde kırmızı kaplı 2. Balkan Harbi yazan bir kitap duruyordu...
 • 190 syf.
  ·Beğendi·10/10
  * BEN KİMİM ? * SERPİL HİÇŞAŞMAZ *
  "Yaşamın acılarını umuda dönüştürmenin ve kimlik arayışının muhteşem destanı. İnsan yaşamını apansız değiştiren olaylar vardır, alır sizi düşlere götürür, kimi zaman da gerçeklerin tam ortasına. Yaşamak sorgulamaktır aslında her şeyi. Sorgulayıp taşları yerli yerine oturtmak eylemi değil mi bu başlangıçlar, bitişler? Her soru, yanıtını içinde gizlediği için soru olur. Biz yanıtını bulmak için, yılmadan karanlığa dalarız. Aşk acısını, bir gemi güvertesinde bizi bekleyen ufka anlatır dururuz. İşte Sevgi'nin usanmadan çevirdiği bir telefon numarasıyla girilen bilgi yarışması ve kazanılan büyük ödül ve akıl almaz bir devinimle derinleştirilen yaşam sevinçleri, bitmeyen acılar, arayışlar bu romanın ana yatağı."
  KİTAP YORUMUM
  Kitabı okurken gözyaşlarınıza boğulabilirsiniz. Gerçekten üzücü sahneler, yaşamlar yer alıyor. Küçük yaşta annesi ve babasını kaybeden 15 yaşına kadar da babaannesinde büyüyen Sevgi bir yarışmaya katılması ile hayatı değişir.
  Kitaptan öğrendiğim ders ise;
  - Gerçek dostluk öldükten sonra bile devam eder. Herkesin hayatında Nalan olabilmeli. Herkesien hayatında Sevgican ve Nilgün olabilmeli koşulsuz.
  -Hayatta tesadüfler yoktur olması gerekenler vardır.
  -Ölüler ile bir şekilde irtibatta olduğumuz bence de doğrudur. Bu rüya olabilir, ortak bir müzik ya da kitaplar olabilir.
  -Kitap okumanın önemi kitapta yine çok güzel anlatılmış.
  sevgi aslında bana göre şanssız bir çocuk değil. Kendi ayakları üzerinde durabilen miras kalmış sonra eğitimini devam ettirirken bir yandan da okuyan düzgün bir genç kız. Özlemleri olmasına rağmen doğru insanların çevresinde olması dolayısıyla çokta kimsesiz bana göre denilemez. Sami gibi insanlar olduğu sürece belki de bir çok çocuk sağlıklı büyüyecektir. Babaannesi
  nin de hakkı büyük Sevgi'nin büyüyüp gelişmesinde.
  DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
 • 190 syf.
  ·Beğendi·İnceledi·10/10
 • 102 syf.
  ·10/10
  * Sekiz’in Dokuz’u Gibi Ola mısın? *Kaan Metin Çelik

  On gün geçti geçmedi Hakim meslektaşları onu ziyarete geldi. Dehak konuklarını ağırlarken içlerinden biri, yeni hâkimin beraberinde getirdiği dava dosyalarına bakmak istedi. Ve bunu Dehak’la paylaştı.
  “-Rahatınıza bakın dostum. İstediğiniz gibi inceleyebilirsiniz. Sorunuz olursa memnuniyetle yanıtlarım.’’ Hâkim, dosyaları incelerken gözü “Sekiz’in Dokuz’u Gibi Ola mısın?” yazılı başlığa takıldı. İlginç bir başlıktı: “Hiç böyle dava başlığımı olur?’’ diye düşündü. Merakını yenemeyip hemen dosyayı aldı, açtı. Dosyanın içine yalnızca küçük bir not iliştirilmişti: “Olaylar Sekiz’in Dokuz’uyla açığa kavuştu...” Hepsi bir dipnottan ibaretti. Bir dava dosyasında başka bir açıklama bulunmamasına oldukça şaşırmıştı!
  Dosyayı alıp Dehak’a sordu:
  “Sekiz’in Dokuz’uyla açığa kavuşan olay nedir?’’ Arkadaşlarıyla beraber bayağı merak etmişlerdi. Bu Sekiz’in Dokuz’unu?
  -“Yargılamayla mı ilgili” diye hep bir ağızdan sordular. Dehak:
  İnsanların bilgiyi algılama şekilleri parmak izlerine benzer. Ekinin aslı tohumdur, tanedir. Samanın çöpüyse, değersizdir. Tıpkı yeryüzündeki insanların fiziksel görüntüsü gibi.
  Bu davanın hâkimi bendim.
  Hep birlikte Dehak’a bakıyorlardı. İçlerindeki merak ateş almıştı. Dehak, hissetmiş gibi devam etti: “Yükü ağır bir hikâye, dinlemeye hazır mısınız?” Gelenler vücutlarını öne doğru uzattılar.
  Ve zamanın perdesi yırtıldı.
  KİTAP YORUMUM
  Kitabı okurken çok fazla öğretiler ile bana döndüğünü söylemeliyim.
  Dehak eğer büyük günahlarından dönebildiyse herkes dönebilir. Yeter ki hatalarının insan farkına varabilsin.
  Şiyan ile en yakın dostu ekmeğini sonuna kadar paylaştığı aynı evi paylaştığı can dostu Deur bir gün nefsine yenik düşüp anlaşmazlığa düştülerse de yaptıkları büyük günah ise onlara aslında tecrübe , insanlık olarak döndü.
  İnsanların son hallerini görmeleri, mezardaki sonradan oluşan hallerini görmeleri onların doğru yolu bulmalarına neden oldu. Hakim Dehak bile onların bu tecrübelerini kaile alarak doğru yolu buldu ve adalet dağıtmaya başladı. O adalet dağıttıkça yaşadıkları kasaba güzelleşti.
  iyilik böyle bir şeydir. Bizler iyilik yapmaya başladığımız da bize de Yaradan iyilik yapacak sorunlarımızı çözecek yardımcılar gönderir. Aslında bizler insan kılığında gelen bu kişilere insan deriz ama, asıl gerçek olan ise şudur ki Rabbimin bizlere hediye olarak gönderdiği kullarıdır onlar. Görevlerini yapmak için hayatımıza girmişlerdir. Bazıları da bize kötülük yaparlar. Yine onlara da kızmamalıyız. çünkü Yaradan onları da yine bizim ruhumuzun olgunlaşması için göndermiştir. Olaylara bakış açımızı değiştirmek bizlere gelecek yolumuzu belirlememiz de yön verir. Gerçek aşka düşen de Deur, Şiyan, Keyti, Riyat son anlarına kadar onurluca mücadele ederken Esme de durum tam tersi oldu. Nefsinin kurbanı olan Esme hatalarının bedelini çok acı bir şekilde ödedi.
  Her zaman merak ederiz ölümsüzlük diye bir şey olsa acaba ne yapardık diye. İşte bunun cevabını da yine bu kitapta bulacaksınız. Her yakını öldüğün de ölmek için yalvaran bilgeyi deli sanan kasaba halkı gerçeği bilse eminim çok şaşırırdı. oysa o sadece kanını verdiği, vermek zorunda kaldığı Deur'a anlattı. ecele sevgiyle koşan bilge Deur'a yaşayacaklarını anlatarak kayboldu.
  Kitapta büyük acılar yaşanmasına rağmen insanların doğruluk adına adım attıklarında neler kazandıklarını, kötülük adına adım attıklarında ise yine neler kaybettiklerine şahit olacaksınız. Kitap seriymiş. Tadına doyamadığım bu eserin devamını okumak için sabırsızlanıyorum.
  Helen ve Şiyan'ın hazin gibi görünen sonu ise bizlere aslında yine gerçek aşkın mucizesini anlatıyor. inanan insanlar bilirler ki öldükten sonra da sevdiklerimiz ile beraber olacağız. Gerçek bir duygu varsa ortada hiç kimse o ilişkiyi bozamaz. Bu da en önemli öğretiydi bana göre.

  DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
 • 102 syf.
  ·İnceledi·10/10
 • 192 syf.
  ·Beğendi·10/10
  KIŞ ÜZÜMÜ /MEHMET TEKİNER
  KİTAP SAYISI: 190
  İyi olanların iyi oynayanlar karşısında mağlup olduğu bir dünyaya başkaldırmak “isyan” değildir. Çünkü baharda çiçek açmak âdetten, zemheride kardelen olmak asaletten sayılır. “Yaptığım iyiliği hak etmeyenler var.” diyerek iyilik yapmaktan vazgeçen iyiliği hak etmez. İnsansa yapar. Kartal konmuyor diye şahikalar boş mu kalır, göz görmüyor diye karıncalar aç mı kalır? Öyleyse mataramız kavruk çöllerin de susuzluğuna talip olmalı. Çölün ateşini söndüremeyiz belki, bu doğru! Kurumakta olan fidana bir damla suyla koşmak neyi değiştirir? Fakat buna mecburuz! Ancak böyle insan kalabiliriz. Bu kitap, ötelere bilet almış seçkin bir zümrenin seyahatine eşlik etmek, can kenarındaki koltukta asil bir sohbet arayanların yalnız olmadıklarını hatırlatmak gayesiyle kaleme alınmıştır. Azığa aş, yola yoldaş, kula aşk lazımdır. Zira dost ancak dostun yanında karşılığını bulur!

  Eğitimci-yazar Mehmet Tekiner, yaşama dair gözlemlerini alçakgönüllülük, saygı ve sevgi üzerine kurulu düşünce süzgecinden geçirerek farklı bir perspektif üzerinden anlatıyor okuyucuya.

  (Tanıtım Bülteninden)  KİTAP YORUMUM: Minik hikayeler ile maneviyatımızı zenginleştirecek ipuçları verilmiş.
  Kendini ruhunu onarmak isteyen herkes okumalı derim. Çünkü o kadar çok ruhlar kirlendi ki bazen sadece masumiyet bazı kitaplarda kaldı diye düşünmeye başladım. Kitap bitince güzel hissediyorsunuz kendinizi.
  Hayatın her özünde yaşanılan bir çok konu. Yaşanılan, yaşanması gereken her ne varsa.
  DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
 • 192 syf.
  ·Beğendi·İnceledi·10/10
 • 307 syf.
  ·Beğendi·10/10
  Düğünden kaçan gelin : Sherlock Holmes
  Sherlock Holmes ATLANTİS Yayınevi
  Kitap sayısı: 307
  KİTAP YORUMUM: Sherlock Holmes kendisine gelen danışanların sorunlarını pratik zekayla çözerek yardımcı oluyor.
  Kitapta bir kaç hikayeden yola çıkarak olayları nasıl pratik zekası ile çözdüğüne tanık olacaksanız.
  Beyin jimnastiği yapmak isteyenler, macera okumayı severlere tavsiyemdir.
  Olaylara bakış açımızı da farkında olmadan okurken görüyoruz. Yani siz yeni evlendiğinizde kaybolan eşinizi bambaşka durumda görseniz ne yapardınız?
  DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
Duygu Songül Kahraman
Şanslı Yazar - Şair
Yalancı Pollyanna kitabının Yazarı.
Hayat güzeldir. Gülümseyelim.
121 okur puanı
12 Ağu 2014 tarihinde katıldı.

Okuduğu kitaplar 108 kitap

 • Hankah
 • Ben Kimim?
 • Sekiz’in Dokuz’u Gibi Ola mısın?
 • Yatakta On Beş Saniye
 • Diriliş Kehaneti
 • Etemenanki
 • Ari
 • Sirenler
 • Yarına Dokunmak
 • Metal Fırtına 1 - ABD'nin Türkiye'yi İşgali

Okuyacağı kitaplar 16 kitap

 • Bırakın Ulan Kızı
 • Plan
 • Irklar Akademisi
 • Öyle Bir Bedel Ki
 • Erkekler Sever
 • Kader
 • Türkmenya Işınlandı 1
 • Midyeden Damlalar
 • Osmanlı'nın Gizlenen Tarihi
 • Dünyanın En Zeki 101 İnsanı

Kütüphanesindekiler 104 kitap

 • Hankah
 • Ben Kimim?
 • Sekiz’in Dokuz’u Gibi Ola mısın?
 • Kış Üzümü
 • Sherlock Holmes - Düğünden Kaçan Gelin
 • Metal Fırtına 1 - ABD'nin Türkiye'yi İşgali
 • Yatakta On Beş Saniye
 • Diriliş Kehaneti
 • Etemenanki
 • Ari

Beğendiği kitaplar 100 kitap

 • Hankah
 • Ben Kimim?
 • Kış Üzümü
 • Sherlock Holmes - Düğünden Kaçan Gelin
 • Metal Fırtına 1 - ABD'nin Türkiye'yi İşgali
 • Yatakta On Beş Saniye
 • Diriliş Kehaneti
 • Etemenanki
 • Ari
 • Sirenler

Beğendiği yazarlar 46 kitap

 • Ömer Faruk İspir
 • Serpil Hiçşaşmaz
 • Kaan Metin Çelik
 • Deniz Pınar
 • Çiçek Sekban Tüfekçi
 • Birsen İnanç
 • Nurgül Çelebi
 • Mehmet Tekiner
 • Gamze Coşkun
 • Sibel Güler