Giriş Yap
İnsanlar tuhaftır. Kötü bir şey yapmakta olduklarını sezinleyecek olurlarsa kesinlikle ilk önce vicdanlarını susturacak bir sebep bulurlar. Kötü işler sahibi olanlara sorunuz; hepsinde kendi kendilerine bulunup uydurulmuş ve özenle pekiştirilmiş sebeplere rastlarsınız.
Reklam
Cehennem yerinde hiç ateş yoktur, herkes ateşini buradan götürür...
Kuşlar da Gitti, Yaşar KemalSayfa 68 - Yapı Kredi Yayınları
1 yorumun tümünü gör
192 syf.
·
Puan vermedi
Mitolojik Realizm
Yazarın önceden çevrilen kitabı "Güzellik Bir Yaradır"ı okuduysanız Endonezya'nın mitolojik anlatılarını romanına nasıl yedirdiğini bilirsiniz. Kitabın ilk bölümünde bütün kasaba tarafından uysal bir genç olarak bilinen Margio komşusu Enver Sedat'ı öldürür hem de dişleriyle boğazını parçalayarak. Devam eden bölümlerde Margio'nun istemediği bir evliliğe zorlanan annesi ve ailesine şiddet uygulayan babasıyla tanışırız. Baba Komal tarafından uygulanan şiddetin aile üzerindeki etkisini ve bununla beraber Endonezya taşrasındaki farklı hayatlardan kesitler görürüz. Farklı bir kültürden etkileyici bir kitap okumak isteyenlere tavsiyemdir.
Reklam
Thor Köprüsü
....Benim işlerim sıradan bir insanın aklının alamayacağı kadar büyük işlerdir. Yapar ya da bölerim. Genellikle de bölerim. Sadece bireyleri değil, toplulukları, şehirleri ve hatta ulusları. İş zor bir oyundur, zayıf olanı kurt kapar. Oyunu layığıyla oynadım. Hiçbir zaman düşmedim, düşeni de umursamadım... Altın kralı bir iki dakika duraksadı...Derin düşüncelere daldı..
Sherlock Holmes - Gölge Koleksiyonu, Arthur Conan DoyleSayfa 198 - Lades Kitap Yayıncılık
Bu gece sen bana çok üzüntü verdin.
2
1000
10bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42