Yağmur, Kalbin Anahtarı - 2'ı inceledi.
4 dk. · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Spoi içerir.Bu kitapta kendin için ne yaptığını ve ne yapmadığını,herkese ne kadar değer verip vermediğini,zamanı,ne kadar yalnız olduğumuzu,telefon ve internet bağımlısı olduğumuzu ve daha nicesini anlatıyor.Kitap bitince kendi kendimi sorgulamaya başladım.Sadece 'Aşkımın Beden Dili' kitabında kendimi sorgulamadım.Diğer okuduğum kitaplarda sorgularken kendimi buldum ve bu sorgulamaların faydasını gördüm.Tavsiye ederim.Keyifli okumalar. :)

Ceren Acer, Şahaneyim'i inceledi.
8 dk. · Kitabı okudu · 9/10 puan

Okurunu rahata erdiren, okura olumlu düşünmeyi öğreten eşsiz bir kişisel gelişim kitabıdır. Mutlaka okumalısınız. Size adeta kendinizi sorgulatıyor. Kitap bölümler halinde kaleme alınmış. Yazarın yalın ve okuru düşündüren bir kalemi var. Bize küçük şeylerle de nasıl mutlu olunabileceğini etkileyici ve dobra bir işleyişle anlatıp kitabın son sayfaları da kişilik testine ayrılıp okurların kendilerini tam anlamıyla tanımaları istenmiş. Tam bir terapi kitabıydı. İç dünyanıza ve henüz tanımadığınız iç sesinize doğru bir gezintiye çıkmak istemez misiniz?

Yazmak Eylemi, Ferit Edgü’yle tanıştığım ilk eseri olmakla beraber bende bıraktığı tarifsiz haz sayesinde diğer eserlerini edinmem gerektiğini anladım. Eser, 80 yılının 14 Şubat’ında devrimci olduklarını söyleyen örgüt üyelerinin iş yerlerini üzerinde kepenk kapattırma eylemini 101 farklı üslupla 101 denemeyle anlatmaktadır. Yazar, tek bir olayı farklı üsluplar, bakış açıları ve farklı teknikler kullanılarak yazmıştır. Hem yazarlık ve yazma isteği olanlar için hem de farklı pencerelerden aynı dünyayı anlamaya çalışanlar için oldukça nitelikli bir eserdir.

Zeynep, Yağmurdan Kaçarken'i inceledi.
16 dk. · Kitabı okudu · 8 günde · 7/10 puan

Yine jojo moyes un tarzında bir kitap.
Güzel bir akışı var.Ana karakterlerin hayatlarını detaylı anlattığı için bir tarafı eksik kalmış gibi hissettim.
Ama yine de güzel bir kitaptı.
Iyi okumalar..

Yazarın edebiyat, ağırlıklı olarak şiir üzerine görüşleri. Özellikle Avrupa' da ortaya çıkan edebiyat akımları, şiire yaklaşımlar üzerine tarihi ve teknik bilgiler içeriyor. Bu alanlardaki belli başlı şair ve eleştirmenlerin söyledikleri ışığında kendi görüşlerini, ülkesindeki gelişmeleri anlatmaya çalışıyor. Kişisel yorumlarını açılıyor. Bahsettiği konularda bilgileri genel ve özet olarak verdiği için, aynı konuları, anlatılanları kavramak için bilmek faydalı olur. Dili biraz teknik, terminoloji hakkında en azından fikir sahibi olmak okumayı kolaylaştırır.

Feride Dege, Ellerimi Bırak Ruhuma Dokun'u inceledi.
22 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sadece bir hikaye paylaşmak istedim sizlerle...
Hayat dediğimiz yolda on yargim yok diyeninize bile kesin yargılarını gösterebilmek için. Doğru sandıklarımızın hakikat olmadığını anlatabilmek için ruh ve beynin denegede olmasini gerektiğini ogretebilmek için tüm matematik formüllerinin geçersiz olduğunu kanitlayabilmek için.
Hepimizin jnsan olduğunu hatirlatabilmek için...

07mbaln, Simyacı'ı inceledi.
32 dk. · Kitabı okudu · 5 günde

Simyacı bir yaşam felsefesi aslında. İspanya'dan kalkıp Mısır'a hazine aramaya giden, sonunda hazineyi kendi köyünde bulan çobanın öyküsü bu…
Hayatta her birimizin yanı başında duran hazinelerden bir haber olarak yaşamıyor muyuz? Çoğu zaman fark ettiğimiz zaman vakit artık çok geç olmuyor mu?
Tüccar gibi korkarak yaşamayalım;( "Düşümü gerçekleştirmekten korkuyorum. Çünkü o zaman yaşamak için bir sebebim olmayacak.’’ )
Hayallerimizin peşinden gidelim…..

Все начинается вовремя., Beyaz Gemi'yi inceledi.
42 dk. · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ana karakter olan çocuğun bir kere bile kitapta adı geçmiyor. Kahramanın adını asla bilmediğimiz bu kitap her şeye rağmen tüm olaylarıyla çok etkileyiciydi. Kırgız halkının yaşayışını gördüm ve çok beğendim.

GENC YAZAR, Otuz Beş Yaş'ı inceledi.
44 dk. · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Ölümün, yalnızlığın, aşkın, karamsarlığın şairi Cahit Sıtkı Tarancı...

Fazla söze gerek yok. Yaşamak, ölmek, sevmek bu temalarin sıkça ve profesyonelce​ işlendiği bir kitap ve bunları ustaca yazan bir üstad. Okurken kendimi gördüm okurken geçip giden boş hayatlar gördüm okurken ölümümüze ne kadar yakın olduğumuzu gördüm..

Neylersin ölüm herkesin başında
Uyudun uyanamadın olacak
Kim bilir nerede nasıl kaç yaşında
Bir namazlık saltanatın olacak
Taht misali o musalla taşında.

Bu dizeler yetiyor bir insan ömrünü anlatmak için.

Mine Doğan, Özgür Ama Tutsak'ı inceledi.
1 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Çok az kişinin tanıdığı bir yazar Sulhi ceylan.Okurken çokça düşündüren ve insanin içinde kendine dair koca bir derya bulduğu bir kitap.Adi bilindik yazarlari sadece okumamaliyiz.Kuyuda köşede bizi bekleyen nice yazarlar var...