Feyzanur, Çavdar Tarlasında Çocuklar'ı inceledi.
 28 dk. · Kitabı okudu · 1/10 puan

Neden aldım, neden okudum, neden kütüphanemin bir üyesi yaptım hiçbir fikrim yok. Hiçbir olayı yok kitabın. Ya bende bir sorun var ya da bilmiyorum ama bana pek hitap etmedi açıkçası.

sevda çatıkkaş, Empati'yi inceledi.
37 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

##
Olasılıksızdan sonra ilk sayfalarında kitabı bırakmayı düşündüm her seferinde olmuyor demekki dedim içimden. Bir kaç sayfa ilerledikçe elimden bırakamaz oldum farklı konusu ve okudukça ilginç bilgilere sahip olmaya başlamanın verdiği zevk kitabı çabucak bitirmemi sağladı.

Pınar çiftlikli, Dedemin Bakkalı'ı inceledi.
53 dk. · Kitabı okudu · 5/10 puan

Birde hayata cocuklarin gozunden bakalim nasilmis diye alip okumaya basladim surukleyici ama daha cok cocuk kitabi olmus.. begendim mi? Fena sayilmaz.. biseyler katti mi?? Hayir!

Merve Akpınar, Can Kırıkları'ı inceledi.
58 dk. · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

"Satırları okşaya okşaya okudum."

Hiçbir kitap bir anda bu kadar duygu yüklememiştir üzerime. Söze nereden başlamalı nasıl incelemeli bilemiyorum. İnsanlığımdan utandım okurken. İnsan bir çamur yığınına dönüşmemeliydi ama çoğumuz dönüştük. Satırları derin, içini kemiriyor insanın.
86 sayfada binbir alıntı yapasım geldiyse eğer bence herkesin okumasına değer.
Satın almak istemezseniz pdf için yazın ben size atarım ama mutlaka okuyun.

ercan seçgin, Sergüzeşt'i inceledi.
 1 saat önce · Kitabı okudu · 1 günde

Kafkasyalı 9 yaşındaki esir bir kız çocuğunun ilk önce yüreği katılaşmış bir aile tarafından satın alınması ve çektiği sıkıntıların minicik yüreğinde yarattığı o çığlığın sesini ; İskender Pala'nın peygamberimizin hayatını anlattığı Bülbülün Kırk Şarkısı kitabında diri diri gömülmeyi bekleyen başka bir kız çocuğunun sessiz çığlığı kadar etkileyiciydi ; sonraki bölümlerinde de o dönemin İstanbul'u güzel anlatılmış , yoğun betimlemelerin olduğu , saf ve yüzde yüz doğal aşkla bezenmiş ilgi çekebilecek bir eser.

., Senden Önce Ben'i inceledi.
 1 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde · 10/10 puan

...YÜKSEK DOZDA SPOİ...

İçim parçalandı resmen. Mükemmel bir eser gün boyu elimden düşürmedim ve az önce bitirdim. Konuşmak zor aslında insanın dili tutuluyor kendi yaşamını sorguluyor. Yaşıyor muyuz gerçekten? Nefes almak yetiyor muydu yaşıyor olmamıza.

Motor tutkunu, gece hayatına düşkün, zeki, çalışkan ve yakışıklı Will'in hayatı sabah işe gitmek için çıktığı yolda karşıdan karşıya geçerken yaşadığı kaza sonucunda değişiyor. Hayatını öyle deli dolu yaşayan biri için tekerlekli sandalyeye mahkum kalmak hiçte öyle kolay değildi. Sindiremiyordu durumu ki intihar girişiminde bulunmuştu... Çivi ile bileklerine damarlarini çarpalayacak kadar darbeler atmıştı. Tekrar deneyecekti ve ailesi bunun endişesi içindeydi. Aslında Will'in aklında bir yol vardı ama kim bunu olumlu karsilayabilirdi ki. Akıl alacak birşey değil. Düşündükçe insanın boğazına birşeyler düğümleniyor. Ailesi bunu kabul etmesi sonu 6 aylik bir söz aldi; belki vazgeçiririz ümidi ile...

O sirada işe ihtiyacı olan Lou tesadüf eseri Will'in hayatına girdi. Bu şekilde başlayan bir roman bayıldım. Devamını okurken hissedecekleriniz yeri gelecek yüreğinize sıcacık edecek yeri gelecek göz yaşlarına bogulacaksiniz. Tabiki kesinlikle tavsiye ediyorum...


Hediye geldiği için merak etmiştim içindeki mesajı gün boyu elimden düşürmeden bitirdim. Aşk vardır, ona inanmaktan vazgeçme....

Esra'nın Dünyası, Kan Ve Tuz'u inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

İlk olarak söylemeliyim ki korku kitabı olarak alacaksanız almayın bence. Çünkü korkunun k sini bile yaşamadım ben. Beklentilerimi karşıladığını söyleyemeyeceğim; belki de beklentilerim çok yüksekti bilemiyorum. Olayları anlayıp ne olduğunu oturtmak zaman alıyor biraz. İlla ki okunmalı diyemem okumasanız da olur. Eğer eliniz de varsa zamanıniz da varsa boşa gitmesin okuyunuz o zaman. :)

Kaan Han, Olağanüstü Bir Gece'yi inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Öncelikle pek olağandışı bir konu yok, kitabın belli bölümlerinde ne olacağını rahatlıkla tahmin edebiliyorsunuz. Bazı bölümler abartı derecesine varmış.
Söz sanatlarının iyi kullanılmış olması, benim için eseri cezbeden özellik. Satranç eserinden sonra bunu okumuş olmam ve beklentimin yüksek olmasından kaynaklı bir hayalkırıklığı var.

Okunur mu? Elbette okunur. Ben gözlerini gördüm, kimbilir, belki sen kalbini hissedersin...

Oğuzhan Deniz, Dava'yı inceledi.
3 saat önce · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Çeviriden midir nedir, ısınamadım bir türlü. Çok ağır ilerliyor... Betimlemeler gereksiz. Özellikle dava salonunu zihnimde canlandıramadım, çamaşır yıkayan kadınlardan, mahkeme salonuna. Sabredemedim.

Büşra Bayırlı, İzdiham Sayı: 30'ı inceledi.
3 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Onun bir tek Allah'ından bu kadar güzel sözler çıkarken, sizin 300 tanrınızın dili mi tutuldu?"

Yine çok beğendiğim İzdiham sayısı oldu. Kapağı,yazarları ve yazanlarıyla her zaman gönlüme taht kuruyor. Ama bu sefer daha başkaydı benim açımdan. Birincisi, hainler tarafından şehit edilen Necmettin Yılmaz öğretmenimize yer vererek vefalığını göstermiş olması. İkincisi ise, mektup ve zarf koyarak incelik göstermesi :) Teşekkürler İzdiham. Teşekkürler öğretmenlik ve öğreten mesleğine gönül vermiş güzel insanlar..

07mbaln, Uçurtma Avcısı'ı inceledi.
3 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde

Ne diyordu bilge; hayatta her şeyin bir bedeli var, iyiliğinde kötülüğünde ve inan ki karşılığını almadan veya ödemeden bitmez bu hayat. Ne anlatıyor biliyor musun, dostluğu, kardeşliği, bağlılığı ve ihaneti.....

Hakan Can, Ateş Ağacı'ı inceledi.
 3 saat önce · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sâmiha Ayverdi'nin okuduğum ilk kitabı olan Ateş Ağacı, aşk üzerine yazılmış, kurgu bakımından sade bir roman ve aynı zamanda bir fikir kitabıdır.Aşk üzerine düşünmeyi ve aşkın o büyüleyen ve iyileştiren çekiciliğini tekrar anımsamak ve hissetmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.Bu eserde, aşka farklı pencerelerden bakabilmekle birlikte Sâmiha hanım'ın, hayata dair anlam arayışımızla ilgili yazdığı, etkili ve üzerine düşünmekten keyif alabileceğiniz paragraflarda bulabileceksiniz.