Meryem Gazi, Canan'ı inceledi.
26 sn. · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

İlk aylarda zevcenin ruhu kapalıdır insan onun şahsında kendi kadın ülküsünü tasarlar. onu bir yandan bu gizli Hüviyetinin mübalağalı görünüşüyle, varlığının bu meçhul hayaleti ile sever; Bir taraftan da en kuvvetli tecessüsünü onun karanlık ruhuna, her gün azar azar sevk ederek, orada örtülü kalan binlerce huyu, itiyadı, meyalini vakti ile müşahadeden kaçan binlerce küçük mizacı keşfeder. gitgide kadının hüviyetinde gizli hiçbir şey kalmaz artık zevce esir zevç bir kere bu marifet vasıl oldu mu, bitti. güzelliğin bütün Sırrı Sırrı olmasındandır. en bayağı en çirkin şey bizden gizlendikçe gözümüzde güzel görünür en güzel sandığımız şeylerin tahlili de onların bayağılığını ve çirkinliğini bize gösterir. izdivaçta aşkta eşimizi tanımadığımız vakitler caziptirler. ondan sonrası feci kadının eskiyişi, artık yeni bir heyecan yaratmaya iktidarsızlığı...

yasemin köken sancar, Uçurtma Avcısı'ı inceledi.
45 dk. · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Savaş hikayeleri ve savaşın insana yasattiklari hep uzmustur beni ama zalimliği savaş olmadan da oluşuna yeniden şahit olmak içinde yaşamak en acı olanıydı. Hasan'ın yaşadığı o olayı izlemek ve vicdanın çığlığı sonrasında. Yazar beni kitabın içinde 2 gün kaybetti. Harika bir kitaptır ve hemen diğer kitaplarını edindim.

Tuğba, İnsanın Anlam Arayışı'ı inceledi.
46 dk. · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Kitap üç bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde yazar toplama kampında yaşadıklarını anlatmaktadır. İkinci bölümde ise toplama kampında yaşadıklarından elde ettiği öğretilerle kendi kuramını oluşturduğu Logoterapi’den bahsetmektdir. Son bölüm olan üçüncü bölümde ise insanın hayatın acı yönlerine karşı hala nasıl iyimser olabileceğine ilişkin düşüncelerinden bahsederek kitabı bitirmektedir.

Ömer Gezen, Üstü Kalsın'ı inceledi.
58 dk. · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Cemal Süreya...
En sevdiğim şairsin be...
Bana mutluluğu, sevmeyi, aşkı, hüznü, mücadeleyi ve en önemlisi de şiiri sevdiren Adam!
Seni ne kadar çok seviyorum,
Bir bilsen...
Beni benden alıyorsun
Derin derin hayallere kapılıyorum
Yahut aşklara
Ne desem eksik kalır
Biliyorum.
Nedendir bilinmez aylardır elime şiir kitabı almadım, ama şiir okuyordum yine de sağdan soldan.
Artık anladım, elimizde bir Cemal Süreya ile dolaşmak şart.
Herkese iyi okumalar demiyorum.Çünkü Cemal Süreya'nın şiirleri okunmaz.
Herkese iyi aşklar ve hissetmeler...

Serkan Güngül, Farkındalık'ı inceledi.
1 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Herkesin hayatında bir kere okuması gereken kitap.Çünkü biz geçmişe bakarak önümüze engel çıkarıyoruz ve geleceği düşünerek şimdiki anın tadını yakalayamıyoruz.Onun için farkında olmak gerek

nihan kibar, Mucizeler Yağarken'i inceledi.
1 saat önce · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hayatımız boyunca mucizelere inanacağız...
Kısa sürede okuduğum bittiğinde yüzümün güldugu bir kitap.yazarin kalemine sağlık. Herkes için bir mucize vardır bu hayatta bende bekliyorum

Mehmet Öteleş, Simyacı'ı inceledi.
1 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Güzel kitaptı. Okumayan kalmasın bence. Referans olabilecegim bir kitap tavsiye bekleyen insanlara ilk söyleyeceğim kitaplardandir. Teşekkürler sayın uygulama

Aysu Kavakçıoğlu, Sakız Sardunya'yı inceledi.
1 saat önce · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi

Çocuklar ve büyükler zevkle bu kitabı okuyabilir. Bu kitap çocukların gözünden nasıl göründüğümüzü, onların bir şey anlamadığını zannedip basit cevaplar vererek kaçmaya çalışırken onların her şeyin farkında olduğunu anlatır. Çocuklara okuma sevgisini aşılayan, onların hayal dünyasına hitap eden ve gelişmesine yardımcı olabilecek bir kitaptır. Okumanızı tavsiye ederim.

No Comment, Beyaz Zambaklar Ülkesi'ni inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 8/10 puan

-İlham Verici-
Özellikle öğretmenlerin okuması gereken bir kitap. Hatta bu kitabı okumayanı öğretmen yapmasınlar.
Ögretmenler okuyun işte bu kitabı :)

**Kitap Kahve**, Psikopat'ı inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Mihri Mavinin okuduğum ikinci kitabı. İzmir'de bir kolejden babasının iflası üzerine Ankara'ya taşınıp oradaki bir okula yazılan,bütün lüks alışkanlıklarından vazgeçmek zorunda kalan bir kız.Birde okulun mavi gözlü yakışıklı serserisinin bütün eziyetlerine katlanmak zorunda kalırsa birde ona aşık olursa neler olur,okuyup öğrenebilirsiniz.Ben kitabı beğendim ve bir sürü soru askıda kaldı.Kitabın devamı olan psikopat ikiyi de aldım,sırada.Kısmetse onuda okuyacağım.

Kübra, Mutsuz Çocuklar Ülkesi'ni inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Öncelikle yazarın emeğine sağlık. Kitabın adına baktığımızda çok daha büyük şeyler bekliyor insan. Severek değil bitirmek için okuduğum bir kitaptı. Yazar kendi anılarından yer yer güzel sözlerden bahsetmiş. Argo dilinde yazılmış çok fazla argo kelimeler kullanılmış. Benim çok hoşuma gitmeyen okumasaydım ne kaybederdim acaba diye düşünüp cevabını kendime göre -hiçbir şey kaybetmezdim diye verdiğim bir kitap. Sevmeyenler olduğu gibi sevenleri de illaki olacaktır.

DUA, Şehirden Bir Çocuk Sevdin Yine'yi inceledi.
 2 saat önce · Kitabı okumadı · 10/10 puan

Cezmi Ersöz
2001 tarihli kitabımı 17 yıl sonra tekrar buldum. Benim can yoldaşım çocukluk arkadaşım. Aşk nedir bilmeden senin mısralarıyla tanışmış, şehirde hiç tanımadığım, bilmediğim bir çocuğu çok sevmiştim. Ona gitmek onu bulmak istemiştim. Torbama sevinçlerimi doldurup yola çıkmış, hayal dünyamın sokaklarını karış karış gezmiştim. Sarışın ve mavi gözlüydü ve çok güzel gülerdi.

Şimdi geçmişten ödünç aldığım bu kısacık zaman diliminde tekrar çocukluğumu yaşadım. O hiç tanımadığım bilmediğim bu çocuk başka çocuklarında hayalini süslemiş midir? Cezmi Ersöz başka okurlarına benim gibi şehirden bir çocuk sevdirmiş midir? Seni hala seviyorum çocuk. Ben büyüdüm ama sen hep aynı kaldın. Anladım ki hayaller hiç yaşlanmıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=IfyrHXJJ_WY