Aysel, Yüreğini Haramdan Sakın'ı inceledi.
2 dk. · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Wattpad adlı siteye üye olunca elime geçen ilk kitap, elime geçtiği için ne kadar şükretsem az. İncelememin geç olmasının nedeni basit cümlelerle geçiştirmek istemedim bu kitabı.
Yazar öyle güzel harmanlamış ki kelimeleri, cümleler birbirleriyle haşrolup sayfalara dökülmüş. Hayatımın dönüm noktası olan kitaplardan bir tanesi. Ömerle gözlerimi sakındım, bocaladım. Betülle birlikte inat ettim, vazgeçmedim,uyudum, başım ağrıdı. Birlikte kavga ettik, güldük, hayran olduk. Ben romanda değil sayfayı her kelimeyi her acıyı, huzuru hissettim, hissettirdi yazar. Pürüzlü sayfalar elimde azaldıkça heyecanlandım. Sindire sindire bitirmek istedim aynı zamanda bitmesin istedim. Bazen kızdım, bazen haklı dedim. Dili sade ve yalın, uslübu gayet hoş. Konu olarak Ömer' in Betülü koruması gerekmesi üzerine inaçlarını sarsmamak üzere imam nikahı kıyması ve sonrası gelişen olaylar. Ve son olarak bu kitap: Yelkenlerini açtı efkar deryamda katre katre üfürdü gemisini, güvertesinin kokusu sindi efkar deryamın sahillerine .
Kesinlikle okunmalı, inşALLAH okursunuz ve beğenirsiniz.

Özge Uzun, Kızıl Tepe'yi inceledi.
18 dk. · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Daha önce yazar hakkında düşüncelerimi beyan etmiş olduğum halde kitabı yorumlamak istedim. Aslında bir yandan şaşırtıcı derecede iyiydi. Çünkü yazarın fantastik kitaplarını diğerleri kadar iyi yazamadığını düşünüyorum. Hele ki zombiler gibi fazla zorlama bir konuda bir çok mantık hatası ve tutarsızlık olacağını düşünürdüm. Fantastik, türü gereği gerçek dışı olsa da zombiler bana hep daha bir çocukça, daha bir gerçek dışı ve mantıksız gelmiştir. Yazar yine de bir şekilde iyi bir kurgu oturtmuş.
https://expectokitabum.blogspot.com.tr/...cguire.html#comments

Nefise Şahin, Ferrari'sini Satan Bilge'yi inceledi.
22 dk. · Kitabı okudu · 23 günde · 6/10 puan

Kitap hakkında bu sitede olumsuz çok yorum olsa da kitabı okumak istediğim için okudum. Bazı yorumlara hak verdim, bazılarını ise abartılı buldum.

Şöyle ki, kitabın bize vermek istediği dersler aslında hemen hemen hepimizin bildiği ama uygulamadığımız şeyler. Zamanı planlamak, iyilik yapmak, disiplinli olmak VS... Bunları çok duyduk ve biliyoruz ama uygulamak için çok azımız sarfediyoruz. Kitap, bu değerleri bir kez daha hatırlatmış bize.

Sevmediğim kısmı ise diyaloglar. Kitap, düz olarak yapmamız gerekenleri anlatsaydı belki sıkıcı olurdu ama en azından yapmacık diyaloglarla değerini düşürmemiş olurdu. Doğallıktan çok uzaktı diyaloglar ve bariz olarak sırıtıyordu. Bu yüzden bu diyaloglar olmasaydı ta diye kitap boyu çok söylenmişimdir kendi kendime.

Tavsiye edip etmemek konusunda karar veremiyorum ama bir şeyi okumak istiyorsanız, okuyun. Onun bunun düşüncesi için değil, kendi isteğiniz için. Ben bu incelemeyi kararsızlar için buraya bırakıyorum.

Aslıhan Alpaslan, Don Quijote'yi inceledi.
41 dk. · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ben kitabın kısa versiyonunu okudum. Okurken de gülmekten, tebessüm etmekten yoruldum. Hele Sanço'nun metinleri beni bitirdi. Her insanın deli bir tarafı vardır. Bu delilik bazen çevremizdekileri rahatsız eder. Fakat kahramanımız Don Kişot'un deliliği ise çevresine ne zarar verir, nede mutsuz eder. O kendince bir kahramandır ve yaptığına körü körüne inanmaktadır. Aşka gelince hepimiz aslında beynimizde yarattığımız bir insanı istemiyor muyuz? İşte Don Kişot'ta aklında ki Dulsinea ya da böyle aşık.
Kitabı bitirdikten sonra bugün aşağıda ki haberi okuyunca kendi kendime dedim ki her insanın içinde biraz şövalyelik, kahramanlık ve güç isteği mutlaka var. Keyifli okumalar...
http://www.msn.com/...&ocid=spartanntp

e-zeki, Yerdeniz Büyücüsü'ü inceledi.
53 dk. · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yerdeniz serisi fantastik bir çocuk serisi değil, aksine bir yetişkin serisi. Okurken bir çocuğun yetişmesini değil de bir yetişkinin iyice olgunlaşmasına şahit oluyorsunuz. Kişisel not: Çiğdem Erkal İpek çevirilerini çok sevmem fantastik kitaplarda bana çok ağır ve durağan gelir. Bu seride de aynı etkiyi bıraktı. Çok daha akıcı bir kitap olabilirdi kanımca.

Taner durmaz, Benim Hüzünlü Orospularım'ı inceledi.
1 saat önce · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bir ömrü yazı yazmak ve çeşitli işlerle harcayan kahramanımız hayatın gerçek anlamını yani aşkı 90 yaşında buluyor ve hayata yeni gelmiş bir bebek sevinciyle aşkı karşılıyor
Herkese iyi okumalar dilerim

Burcu Bergen, Sahiden Hikâye'yi inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kemal Varol'un ilk hikaye kitabı... Yazar gibi yazar... O kadar güzel bir kitaptı ki bu, o kadar başarılı bağlanmış ki hikayeler... Okumayı seviyorum diyen bir insanın kesinlikle okumasını tavsiye ederim. Doğu'da bir kasabada yıllar evvel yaşanan bir cinayet ile başlayıp kitabın ortalarına doğru o cinayeti unutup sonunda vurup gol atmış yazar... Kitabı konuyu anlatarak spoiler vermek istemiyorum çünkü bu kurmacayı yazar ile birlikte takip ederek nihayete erdirmenizi istiyorum. Okudukça sahiden hikaye diyorsunuz zaten.

Ezgiperest, Kendine Ait Bir Oda'yı inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 8/10 puan

İlk çeyreğinde inceleme yazmamak için kendimi zor tuttuğum ve muhtemelen bu durumu yaşatan ilk ve son kitap olması gerçeği.
Öncelikle yazarın feminizmi işleyişinin modern zamana kıyasladığınızda ne kadar üst düzeye taşıdığını görebiliyorsunuz. V.Woolf bu noktada, karşı cinsi direkt olarak suçlamadan bunu başarmış ve bizzat kaynaklardan ilerleyerek tarihin akışında bize aktarmıştır. Süslü elbiseler, belki park gezintileri ve ev gezmelerinde geçmesi gereken kadın hayatları... Kadınlar topluma açık yerlerde bir biblo gibi sadece kendine yakışanı yapmak zorunda.(Düşünmek,kafa yormak yok, hele şiir ve yazı yazmanız üstünüze vazife bile değil.) Makyaj masanızda muhtemelen sadece bir-iki satır yazabilirsiniz değil mi? Şimdi birde kalabalık bir ortamda roman yazdığınızı düşünün. Ve kadın gibi düşünme yeteneğiniz bilenmişken...
V. Woolf sizinle birlikte kitaplığın başına oturuyor hem okuyor hem de anlatmaya başlıyor...
Okuyun ve okutturun...

Yusuf Var, The God Jr'u inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İlham verici okumalar yapmamı sağlayan kitap. Siz de bir şeyler karalıyorsanız elinizden bu bağımsız yazılar da geçmeli. Keyifli bir kitap. Özellikle Küçük İskender sevenlerin çok severek okuyacağı bir klasik olmuş.

Nejla GÜNEŞ, Ya Habibi'yi inceledi.
3 saat önce · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Yine güzel vakit geçirtmek için romantik komedinin pik yaptığı keyifli bir kitap. Yazarın daha önce #SeniBanaVermişler kitabını gayet keyif alarak ve severek okumuş bu kitabı çıkar çıkmaz da hemen alıp okumak istedim. Babadan miras kalan şirketi idare etme işi Asya 'ya kalınca ve bu CEO luk işinden de pek anlamayınca yapacağı son anlaşmaya büyük umutlar bağlayan Asya, karşısına Katar 'lı iş adamı Amer Al Jamir çıkınca işler iyice sarpa sarar. Olay akışları bazı yerlerde bana göre biraz hızlı geçişler yapsa da güzel, samimi ve komik kurgusuyla keyifle okudum. Yazarın Arap ülkelerine ve yaşamlarına dair hayal gücünü sevdim. Yazdıkça okuyacağım yazarladansın