Zeynep, İçimizdeki Şeytan'ı inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 8/10 puan

İçimizde şeytan adını verdiğimiz iradesizlik, tembellik, acizlik... var. Malesef hayatımızda ne yaparsak yapalım değiştiremeyeceğimiz huyda insanların olduğunu, kendimizi değişir diye avutmak, yıpratmak yerine yolumuza devam etmemizin kaçınılmaz bir gerçek olacağı, kitaptan yanımıza, aklımıza kalır bir ders. Kitaptan da kendi adıma çıkarımım ise: Bazı hayatları yaşamadan da tahmin edebiliyorsak, belki de hiç yaşamamak en doğrusu.

Cavid Necefov, Kitleler Psikolojisi'yi inceledi.
3 saat önce · Kitabı okudu · 42 günde · 5/10 puan

Hani insan bazı kitapları okurken kafasına sorular takılır, yazarlar okuru düşündürmeyi ve kendi cevaplarını bulmasını istermiş gibi gelir. Bu kitap toplumun özü, istekleri, yapısı, çeşitleri gibi konularda okura direkt cevaplar veriyor.
Zaman zaman çok yorucu bir kronoloji ve tarihi döküman toplusu gibi gelse de bitire bildim nihayetinde. Bence ille de aynı konuları ele alan daha güzel kitaplar vardır.

Nasıl bir kitaptı öyle malesef biz kadınlar Hele ki çalışmayan erkeğin eline bakan kadınlar çaresizlik içinde erkeğin eline bakıyorlar . Yazar bu kitapta o kadar güzel yaralara parmak basmış ki çaresizlik ,zulüm, aldatılma ,dayak ,asagilanma Piruze genç guzel bir kadın Sam li bir erkeğe aşık olur ve evlenir.. 3 erkek çocuk dünyaya getirir.. olaylar böyle başlar Sam şeriatla yönetilir bizim kanunlarimizin orada hiç bir hükmü yoktur..Kocası Wassim Sam da 4 kadınla evlenebilir hakkı vardır . Malesef yine kadinlarimizin tek istediği şey sevilme ilgi ama hayat bazen çok acımasızdır... Bu bir gerçek hikaye okumanızı tavsiye ederim...

çokta uygun olmadıgı konusunda uyarıldım ileri yaşlardaki insanların okuması gerekirmiş diye okudum söylenenlere ragmen bence heryaşta okunabilir ilginç ama ögretici ürkütücü degerli söylevler dolu içi başından sonuna kadar ...
etkilendigim var çoksözü ama bunu seçiyorum ek olarak ve yazıma son olarak...
demek hayat böyle iki adım ilerisi bile görülmeyen sisli ve yalpalı bir denizdi...

Rabia, Küçük Beyaz Uğur Böceği'yi inceledi.
4 saat önce · Kitabı okudu · 8/10 puan

Küçük çocuklara göre geleceğindeki meslekleri severek seçin diye yazılmış kitap okumayı sevdirecek öyküler çok az çok öz bir kitap bulursanız çocuğunuza okutun.

Simay, Bir Sonraki Hayatımız'ı inceledi.
5 saat önce · Kitabı okudu · 6 günde · Puan vermedi

Ana konusu reenkarnasyon oluşundan olay örgüsü tarihte geçmişe ve geleceğe gidişlerle örülü. Bu durum zaman zaman "En son nerde kalmıştım ya?" veya "Bu hangi seneydi?" dedirtebiliyor. Ama okudukça okurun kafasında şekilleniyor her şey. Aşk romanlarını sevmem ama itiraf etmeliyimki bu kitabı sevdim.

Simay, Senaryoda Unutulmaz Karakterler Yaratmak'ı inceledi.
5 saat önce · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Senaryo yazımına dair birçok kitap okudum ama hiçbirinde beklediğim verimi alamamıştım. Sebebi kitapların yetersiz oluşuydu. Senaryo yazımının, bu konuda kitap okuyup yapılacak bir iş olmadığını anladım. Bu kitap son umudumdu ve önceki okuduğum kitaplardan sonra ilaç gibi geldi. Kitap umduğumu verebildi bana. Meraklısı için okuması keyifli bir kitap kanımca.

alice, Kardeşimin Hikayesi'ni inceledi.
5 saat önce · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yaklaşık 6 saatte bitti kitap. Bu kadar mersk uyandıracağını düşünmemiştim başlarken. Kurguyu çok sevdim, sonunda öncesinde tahmin edemediğim kısımlar olması da güzel bir tat bıraktı.

Sevgi Sertel, Kızım İçin Son Kez'i inceledi.
5 saat önce · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

“Kızım için son kez” bitti. İlk sayfadan son sayfasına kadar heyecan hiç eksik olmadı, olay örgüsü harika işlenmiş...

Ana karakterimiz Tessa Leoni ailevi nedenlerden dolayı çok zor bir çocukluk geçirmiş, gençlik yıllarında ciddi hatalar yapmıştır. Bu hataların sonrasında, Babası onu evden kovmuş ve Tessa hayatla tek başına mücadele etmiş, okumuş, bir kız çocuğuna sahip, yanlız bir Anne ve işinde başarılı bir devriye Polisi olmuştur. Herkes den uzak, herkese mesafeli sadece işi ve çocuğu tüm dünyasıdır.

Bir gün denizci Brian Darby ile tanışır ve kısa bir süre sonra da evlenirler. Brian Tessa için iyi bir eş, 6 yaşındaki kızı Sophie için ise iyi bir baba olmuştur.
Ta ki Tessa kocasını ve kızını öldürmekle suçlanana kadar....

Hikaye bundan sonra soluk soluğa devam ediyor :) Dedektif Bobby ve Dedektif D.D Waren bu olayı çözmek için kolları sıvarlar ancak hiç birşey göründüğü gibi değildir :)

Diğer yandan Tessa nın sakladıkları nedir ve nasıl bir plan yapmıştır :) öyle bir plan ki bu, iki dedektifi de şaşkına çevirecektir.

Tempo hiç düşmedi, ben çok severek okudum. Başka kitaplarına da göz dikmiş bulunmaktayım :)
Herkese tavsiye ediyorum.

Sena T., Küçük Kara Balık'ı inceledi.
5 saat önce · Kitabı okudu · 8/10 puan

Hayatta istediğiniz, inandığınız ve cesaret edip harekete geçtiğiniz sürece her şeyi yapabileceğinize olan güveninizi kazandıracak nitelikte, değerli bir çocuk kitabı.
Ben çok geç okudum. Hayır! Hayatta olduğun sürece hiçbir şey için geç değildir dostum. Unutma! :)