Ayşe*, 1984 inceledi.
2 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitap 1948 yılında yazılmış olmasına rağmen , okuduğum kitaplar arasında geleceği en iyi öngören kitaplar arasında yer alıyor. Okudukça kitapta geçen karanlık sürecin aynılarının pekte uzak olmadığını görüp üzülüyor insan. Çok beğenerek okumuştum, kesinlikle ufkunuzu bakış açınızı değiştirecek kitaplar arasında yer alıyor.

Kimyacı HY, Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır'ı inceledi.
10 dk. · Kitabı okudu · 8 günde · 5/10 puan

Kişisel gelişimden çok biraz eğlendirici biraz mizahi yönü ağırbasmış bir kitap diyebilirim.sıkılmadan okuyabileceğiniz zaman zaman düşündüren ve gülümseten bir kitap.

Zeynep Yılmaz, Korkma Ben Varım'ı inceledi.
16 dk. · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Korkma Ben Varım'ın her sayfası sürprizlerle dolu. Aşk, dostluk, intikam, yalnızlık ve şiddetin ustaca harmanlandığı roman, olağanüstü bir enerji saçıyor.

"Bu kitap karnaval sırasında başgösteren bir bombardımana benziyor."

-Murat Uyurkulak

kübra bulut, Olasılıksız'ı inceledi.
17 dk. · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Müthiş bir kitap.
Tavsiye ederim.
Soluksuz okudum .
Eminim siz de öyle okursunuz.
Kitabı 1 günde okudum .
Gine olsa gine okurum .
Yazarın kalan kitaplarını da okumak istiyorum.

Beyzanur Turan, Kürk Mantolu Madonna'yı inceledi.
28 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap hiç beklemediğiniz insanların bile iç dünyalarının ne kadar karmaşık olabileceğini gözler önüne seren harika bir eser. Kitabın başında sessiz , kendi halinde biraz da özgüvensiz duran yaşlı bir tercümanla tanışıyorsunuz. Tanıyıp tanıyabileceğiniz en tekdüze yaşayan adam olduğuna kanaat getirdiğiniz anda ise hiç beklemediğiniz derecede karmaşık iç dünyasına giriyorsunuz. Şimdilerde ne yazıkki bazıları tarafından instagram malzemesi haline getirilmiş bu kitap aslında mutlaka çıkmanız gereken fevkalede bir yolculuk.

Don Quijote, Frankenstein'i inceledi.
29 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Herkesin bildiği çoğu kişinin okumadığı kitap:Bence çok başarılıydı.Bir kere hikaye içinde hikaye olayı çok keyifli.Kitabı okurken ilk olarak doktorun bakış açısıyla görüyoruz her şeyi.Ben her ne kadar kendimi Dr.Frankeinstein ile özleştirmiş olsam da-bilim aşkından ötürü- içten içe hep yaratığa hak verdim.Zaten olayları yaratıktan dinlemeye başlayınca tamamen onun tarafına geçtim ve onunla beraber nefret ettim tüm insanlardan.Doktor biraz dürüst bir insan olsaydı başladığı işi hakkıyla bitirirdi.Ama naparsın klasik insanoğlu ikiyüzlülüğüne ve korkaklığına sahipti o da.
Sonuç olarak başarılı klasik eserlerden birisi.Yazarının Mary Shelley olması da cabası.Okuyunuz.Okutturunuz.

kübra bulut, Küçük Ağa'yı inceledi.
33 dk. · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · 9/10 puan

Düşünmek insanın içinde kendine karşı bir düşman daha peydahlaması oluyordu.

Tek kollu, fakat sapasağlam mideli kalan bedeni, ihtiyar anayı düşünmeliydi artık. Düşünmeli ve hiçbir şey hatırlamamalıydı.

Hem hatırlamak, hem de düşünmek mi? Fakat cehennem dedikleri işte bu değilse nedir?

Bakmayın siz onların kendilerini haklı sanmalarına ve hak naralarına, bakmayın kendilerini üstün sayıp elaleme tepeden tepeden bakmalarına. Hepsinin içinde, içlerinin ta derinliklerinde ne irin sızıntıları var

Bu da bir çeşit şehit düşmek… Hayatı asıl harpten sağ çıkanlar kaybediyor.

Herkes bir yol tutturursa, hedef aynı olsa da, herkes birbirine düşecek demek değil miydi?

Fakat ne olursa olsun bir şeyler yapabilirdi. Her insanın ölünceye kadar yapabileceği bir şeyler vardı. Her insan da, kör topal bunu yapıyordu. Mesele iyiyi kötüden ayırabilmekte idi ve her şeyin, ama her şeyin iyisi de, kötüsü de oluyordu.

Derya, Dur...Ağlama Gözlerim'i inceledi.
40 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yusuf hayaloğlunu Ahmet kayanın şarkılarındaki sözleriyle tanımıştım...iyi ki tanımışım...tarzı çok farklı ama bence Harika...ah ulan Rıza şiiri en sevdiğim şiiridir...bir vedayı anlatır...Ahmet kayanın Yusuf Hayaloğlu'nun vedası...yüreğimizden asla uğurlayamadıklarımızın vedası...

betül eymur, Kuşlar Yasına Gider'i inceledi.
40 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Alelâde hayatlarımızın tüm boşluklarını en yalın haliyle bize aktarıyor, yeni bişeyler söylemiyor belki ama anlattıkları bizi sarıp sarmalıyor

Derya, Sevdiğim İkinci Kadınsın Sen'i inceledi.
49 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

O doğurdu...sen öldürme...diyor Ceyhun Yılmaz...kitap çok ince konular aşk üzerine...Ceyhun Yılmaz'ın sözleri derin,yüreğe dokunan,alıp götüren cinsten...ben sevdim...