1000Kitap Logosu
İbrahim aydın
İbrahim aydın
İbrahim aydın
TAKİP ET
İbrahim aydın
@Aydnibraahim
teolog 4/5
DEÜ
Erzurum
Erkek
58 okur puanı
23 Nis 2019 tarihinde katıldı.
26
Kitap
8
İnceleme
137
Alıntı
44
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
#serenat Yağmur yağıyor Harman yerindeki karınca yuvalarına; Bebeklerin uykuları gibi ince, Bir yağmur. Büyüyor karınca yuvalarında Başak boyunca huzur. Yağmur yağıyor Şu beyaz papatya çiçeğindeki Aşkımın üstüne. Ve gün vuruyor bu öğle vakti Tarlaların çitine. Yağmur yağıyor, İçimdeki göklerden, İçimdeki toprağa, nurdan. Bir ağ örüyor gecelerimin üstüne Örümcekler huzurdan. Yağmur yağıyor, Bulutlardan bir yaz uykusu. Yağmur yağıyor; Ve açıyor kır çiçeklerinde Bembeyaz toprak kokusu… Yaşar Kemal
7
İbrahim aydın
Bir Kürt Sevdim'i inceledi.
272 syf.
·
31 günde
·
Puan vermedi
Öncelikle büyük bir zevkle bu kitabı aldım ve okumaya başladım. Kitabın başlığı insana tatlı gelebilir ama içeriğine baktığımızda gerçekten çok ayrıştırıcı alıntı bulabilmeniz mümkün. Yazar sözde Kürt-türk eşitliğinden, Kürtlerin örf ve adetinden, özelinde Diyarbakır'ın durumundan... bahsetmiş ama o kadar iğneleyici o kadar kutuplastirıci cümleler ve kelimeler kullanmış ki okusaniz bu konuda bana hak verirsiniz.yani uzun lafın kısası Kitabı okuduguma pişman değilim ama böyle insanların kitap yazarken bu tür zihniyetten, söylemlerden arınıp özelinde Kürtleri genelinde ise halkların gerçek yaşantısını bilip akabinde kitap yazmaları gerekmektedir. Yoksa böyle kitaplar kısa bir sure sonra tozlu raflara karışacaktır.
Bir Kürt Sevdim
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
" sen hiç doğduğun topraklar yüzünden terörist olmakla suçlandı mı? Ana dilini konuşmak istedigin için hapis yattın mi? Anne babanın sana vermek istediği isim yasak olduğu için değiştirildi mi hiç ? Senin memleketin sürgünü oldu mu bir başkasının? Ulkeni gerçekten seviyor olmana ragmen vatan haini ilan edildin mi?"
12