Serhat Açıktepe
mesaj-gonder
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
TAKİP ET
Serhat Açıktepe
@Bilgecandelidede
Okumuş fahişe
meslek
Sosyoloji
egitim
Üniversite
harita
Küba
v3_profil_bos
939 okur puanı
gecmis
20 Oca 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Yalnız hissediyorsanız kitap okuyun. Öğrenmek istiyorsanız kitap okuyun. Arkadaş istiyorsanız kitap okuyun. Uyuyamıyorsanız kitap okuyun. Boş vaktiniz çoksa kitap okuyun. Çok meşgulseniz, rahatlamak için kitap okuyun. Yani okumak her şartta iyi gelir. Kitap okuyun.
v4_retweet_dolu
Serhat Açıktepe
tekrar paylaştı.
Bende sizinle aynı gemide değilim
SORARIM ŞİMDİ HÜSEYİN SİZİNLE AYNI GEMİDEMİYDİ ? 35 yaşındaydı. Okudu Acil Tıp UZMANI Oldu. Henüz daha yolun yarısı. Kimsesizdi. Belki de kimliksizdi. Genç yaşta deri kanseri teşhisi kondu. Tedavi için gitmediği yer kalmadı. Ankara, Denizli, İzmir, Gaziantep'de şifa aradı, durdu. Son çare bir yıl önce Manisa’ya sığındı. Ama kalacak yeri yoktu. Manisa Devlet Hastanesi’nin bahçesinde bir bankın üzerinde uyumak zorundaydı. Gündüz hastanede tedavisini sürdürüyor, gece bahçede yatıyordu. Bir gün hastanede tedavi olurken, bahçede bıraktığı valizin içinden kemoterapi ilaçlarını çaldılar. Perişan oldu. Çünkü çalınan sadece ilaç değil hayatıydı. Hırsızın bulunması için çalmadığı kapı kalmadı. Bulamadılar. Yeni ilaç da alamadı. Vermediler de. Çaresizlik içinde gündüz hastanenin içinde, gece parkta hayata tutunmaya çalıştı. Dün sabah temizlik işçileri Manisa Devlet Hastanesi’nin bahçesindeki bankın üzerinde hareketsiz yatan bir insan buldular. Hemen sağlık ekipleri geldi. Yapılan kontrolde öldüğü anlaşıldı. Adı Hüseyin Ayılmazer’di. Kalacak yeri olmadığı için hastane bahçesinde can veren Hüseyin Ayılmazer. Üstü kapatıldı. Emniyete haber verildi. Sonra otopsi için hastane morguna kapatıldı. Bir garip ölmüș kim duymuşki SORUYORUM ŞİMDİ HÜSEYİN SİZİNLE AYNI GEMİDEMİYDİ ?
"Benim milletim insanlık, dinim ise yaşamaktır" dediğimiz ve hayalî cennetleri aramak yerine "cennetsi" bir yaşam idealini dünyada gerçekleştirdiğimiz gün, toplumsal barışın miladı olacak. John Lennon'ın da dediği gibi, "Barışa bir şans verin!"
4.773 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;