Giriş Yap
Salih Eren Karalar
@Doktorsalih
.
Doktor
Öğrenci
Ankara
Ankara, 7 Eylül 1999
146 okur puanı
30 May 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
bir kitabı yarım bıraktı
İman ve Küfür Muvazeneleri
9.6/10 · 3.689 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
167 syf.
·
23 saatte okudu
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Yazarın okuduğum ikinci kitabı. Semerkand ile diline aşina olmuştum. Bu kitap da Semerkand gibi değil hafif bir kitap. Az karakter olması ve olayların hızlı gelişmesi bir çırpıda okunmasına yardımcı oluyor. Her ne kadar fantastik bir olay olsa da gerçek olması muhtemel bir durum. Bu dünyada hele şaşırmak çok güç bu durumun da gerçekleşmesi. Evet kitapta bir madde sayesinde herkes erkek çocuk sahibi oluyor. Ve kadın nesli tükenme noktasına geliyor ve kargaşa dünyaya hakim oluyor. Kısaca böyle özetlemek mümkün. Ama yazarın yarattığı karakterler çok hoşuma gitti. Son olarak da bunu ekleyerek uzun süre sonra bitirdiğim ilk kitabın incelemesini tamamlıyorum.
167 syf.
·
23 saatte okudu
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Salih Eren Karalar tekrar paylaştı.
Affediyorum. Gerçekten affedecek bir şey olmadığı zamanlarda, affetmek kadar kolay bir şey yok. Sen af dileyecek bir şey yapmadın. İnsanlar içinden geldigince hareket ederler, hiç kimseden bundan fazlasını bekleyemeyiz.
·
Salih Eren Karalar tekrar paylaştı.
hiç önemi olur mu?
“Ara sıra "sadakatsizlik" etmesinin ne önemi var, sadakatsizlik bile sayılmaz bu, çünkü ikiniz aynı yolda yürüyorsunuz ve o yalnızca bu yolda biraz sola kayıyor; senin en derin acının içine en derin mutluluğu da akıtmaktan vazgeçmeyen bu "sadakatsizliğin" ne önemi var, benim sonsuz bağlılığımın yanında bu "sadakatsizliğin" ne önemi var!”
Milena'ya Mektuplar, Franz KafkaSayfa 213 - Can Yayınları
·
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
32
319 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.30