Okur
Hûdayinabit
TAKİP ET
Hûdayinabit
@Hudayinabit_
Ve gördük ki; mekan değildir, zamandır önemli olan. Ve lakin o da değildir, eylemdir önemli olan. Ve o dahi değildir kalp olmadıkça.
2322 okur puanı
05 Haz 2017 tarihinde katıldı.
456
Kitap
91
İnceleme
3.714
Alıntı
1.422
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Hâlid Bin Velid'e, ''Filân kişi senin hakkında kötü konuşuyor!'' demişler.''Kendi defteridir,dilediğini yazar'' demiş.
18
384
Ârifin biri, ihtiyâr bir papaza sordu: "Sen mi daha yaşlısın, sakalın mı daha yaşlı?" Papaz dedi ki: "Ben ondan önce doğmuşum; Sakalım yok iken dünyayı görmüşüm... Tabii ki ben daha yaşlıyım." Ârif dedi ki: "Sakalın ağarmış. Eski hâlini terk etmiş, rengini değiştirmiş. Fakat kötü huyun değişmemiş, olduğu gibi duruyor. Sakalın senden sonra doğduğu hâlde, seni geçmiş. Sen ise tirit sevdâsında cismânî sevdâya düşmüşsün. Olduğun yerde kalmışsın. Sen hâlâ doğduğun rengdesin. O rengden bir adım bile ileriye atamamışsın." Acep bizler hangi rengdeyiz. Bizi bir münâfiktan ayıran her geçen gün daha güzel bir renge boyanmak, değişmek değil midir? Renkler sonsuzdur,ömür kısa. Geç dünkü hâlinden. • "İki günü bir olan ziyândadır." Buyurdu Efendimiz (sav) alıntı
6
İnsanlar, denenip sınavdan geçirilmeden, “İman ettik” demekle bırakılacaklarını mı sanıyorlar? Ankebut, 2
1
17
Nur, 14
Eğer dünyada ve âhirette Allah'ın lütfu ve rahmeti üzerinize olmasaydı içine daldığınız dedikodu yüzünden size kesinlikle büyük bir azap dokunurdu.
10
Nur, 10
Ya üzerinize Allah'ın lütfu, rahmeti olmasaydı ve hakikaten Allah, tevbeleri çok kabul eden hüküm (ve hikmet) sahibi olmasaydı (haliniz nice olurdu)?!
15