1000Kitap Logosu
Huzûru kalb ❀
Huzûru kalb ❀
Huzûru kalb ❀
TAKİP ET
Huzûru kalb ❀
@Huzuru_kalbim
#105855472 Mütezevvic ♡ Özellikle dini mevzularda her ağzına geleni söyleyen, kaba, üslupsuz ve şımarık insanlar muhatap olmazsanız... (Yeni hesabım)
Muallime
1388 okur puanı
08 Kas 2020 tarihinde katıldı.
113
Kitap
13
İnceleme
3.783
Alıntı
834
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Bi umut...
. Kader bahçesinin işleri gariptir. Bir bakarsın, dikeni gülden üstün tutarlar. Bir bakmışın kargayı bülbüle yar yapmışlar. Otları şekere, balı çamura atarlar. Sonra imtihan biter, cinsi cinsine kavuştururlar. İşin sonunda ‘Geriye dön’ hitabı gelir, arkada kalanları öne alırlar.. Şu an yaşamın böyle, hayatının gidişatı bu şekilde diye tasalanma çünkü hiç bir hal bâki değil sen de biliyorsun. O yüzden yaşa ve bekle bugünün yarını belki de bambaşka olacaktır...
1
64
Huzûru kalb ❀
bir alıntı ekledi.
Kendisi kaşınmış :))
. Tırnaklarını yemekten başka gıdası ve hiçbir (estetik) ve (poetik) şuuru bulunmayan, (espri) hastası, sözde tenkitçi, nursuz Nurullah Atâ, etrafımda pervane... Güzeli tanımak ve tadmakta bir zevk bedaheti vardır ya; onda o da yok... Meccanî meddahım olduğuna bakmayıp, Bâbıâli’nin «Esâfil-i Şark» kahvahenelerinden birinde kendisine bu hallerinden bahsettiğim bir gün çıldırmışcasına ayağa fırladı ve haykırdı: – Bana bir tokat atmazsan namussuzsun! Hikâyesi malum (*): Çat !!!
Necip Fazıl Kısakürek
Sayfa 183 - Necip Fazıl anlatıyor :
3
Huzûru kalb ❀
tekrar paylaştı.
Huzûru kalb ❀
bir alıntı ekledi.
BEBEKLERE SURETLİ KIYAFET GİYDİRILMESİNİN ZARARI :
. Aişe (radiyallahu anha) şöyle buyurmuştur: Kumaşına resimlerle desen yapılmış yastık satın almıştım. Odama girmekte olan Rasulullah (sallallah de onu görünce kapıda durdu, içeri girmedi Yüzünden hoşuna gitmeyen bir şey olduğunu anlayınca) -"Ya Rasulallah! Ne yaptım? Yanlış bir şey yapmışsam tövbe edeyim. Allah'a ve Resulüne döneyim" dedim Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) 'de: -"Bu yastık ne?" dedi. Ben de: "Üzerine oturman ve dayanman için aldım" deyince -"Bu resimleri yapanlara kıyamet günü azap edilece bu yaptığınız şeylere can verin denilecek. Resimler olan eve rahmet melekleri girmez" buyurdu. (Tergib ve Terhib6/61) "Bu meleklerden maksat, bereket ve rahmetle istiğfar melekleridir. Bir de Allah dostlarını ziyaret ve zikr meclislerinde bulunmak için dolaşanlardır, günah ve sevapları yazan melekler ise bir an bile mükelleften ayrılmazlar. Hadis-i şerifte geçen suret ve resimden maksat, aga ve deniz gibi manzara resmidir. resmi olmayıp, canlıların resimleridir. Zira, bu evler putların/heykellerin bulunduğu evler benzediğinden, seçkin melekler Allah (celle celalühü) ya isyana sebep olan şeylere çok kızdıkları için böyle şeyle bulunduğu yere girmezler."¹7) Bu hadis-i şeriften anlaşıldığı üzere gerek çocuğun bulunduğu oda, gerek giydiği kıyafet ve hiçbirinde resim olmamasına dikkat edilmelidir. Buna dikkat edilmemesi neticesinde rahmet meleklerinin bulunmaması ile çocukta korku, uyuyamama sebepsiz yere ağlama, sıçrama gibi manevi rahatsızlıklar görülebilir.
E. Muratoğlu
Sayfa 84 - Muallim neşriyat
1
3