1000Kitap Logosu
Kübra
Kübra
Kübra
TAKİP ET
Kübra
@Kbraklzm1
lisans
Kadın
44 okur puanı
15 Oca 2019 tarihinde katıldı.
15
Kitap
0
İnceleme
159
Alıntı
35
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Göklerin rabbi, yerin rabbi, bütün âlemlerin rabbi olan Allah'a, yalnız O'na hamdolsun! (Casiye Sûresi-36)
12
Kübra
tekrar paylaştı.
Hak ile meşgul olmayanı batıl işgal eder. İmam-ı Şafii Hazretleri
Kübra
Kübra @Kbraklzm1
· Dün 22:13
Dünya Müslümanları, en az şu son yüzyıldan beri dünyanın gözünde söyleyecek sözünü tüketmiş, yeni bir söz söylemekten de mahrum bulunan bir insan kalabalığı olarak görülüyor. Bu görüntünün ortaya çıkmasında büsbütün Batıyı suçlayabilmenin imkanı yoktur. Onlardan da çok, bizzat Müslümanların kendilerine özgü hayat tarzını, düşünme biçimini kaybetmiş olması, bununla kalmayarak Batıya özenen yeni bir hayat tarzını benimsemeye kalkışmaları, onların zihniyetine göre kendilerini düzenlemeye çabalamaları, söz konusu görüntünün ortaya çıkmasına yol açmıştır.
Rasim Özdenören
Sayfa 75 - İz Yayıncılık
1
1
Kübra
bir alıntı ekledi.
Son anın kritik durumu içinde hareket etmek, ceht etme bilinci içinde olmak, aynı zamanda Allah'tan başka dayanak kabul etmemeyi de içerir. O zaman, başka hiç kimsenin yardımını beklemeden yola koyulmanın cesaretini göze almaktan bahsedilecektir. Yani bu yola ilk çıkan ben olacağım ve benden başka kimse yok! Etkinliğin sınırları bu bilinçle genişleyebilir.
Rasim Özdenören
Sayfa 83 - İz Yayıncılık
7
Kübra
bir alıntı ekledi.
Müslümanların, geçen yüzyıldan beri yöneldikleri yanlışlardan biri, İslâm'ın kendi antitezleriyle bütünleşip yeni sentezlere ulaşabileceğini sanmaları olmuştur. Bu yoldan yeni sentezlere ulaşmak mümkün değildir demiyoruz. Fakat ulaşılan yeni sentezlerin artık İslâm olmaktan çıkacağını, başka bir şey olacağını belirtmek istiyoruz.
Rasim Özdenören
Sayfa 78 - İz Yayıncılık
8