1000Kitap Logosu
Tugce Kübra
TAKİP ET
Tugce Kübra
@Kitapkurdu_muallim
"Beni kitaplara kaçıran ne çok insan var." -- Cemil Meriç--
Sınıf Öğretmeni
SBE Doktora 4/4
287 okur puanı
10 Mar 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
220 syf.
·
51 günde
Kitabı çok büyük bir umutla almıştım ama tam bir hayal kırıklığı oldu. Çok gereksiz ve tekrar bilgiler vardı. Kitabın içeriği bizim yaşamımızdaki kültürel öğelerle zıtlıklar içeriyor. Bu yüzden okurken hiç feyz alabileceğim bir kısım yoktu. Hatta kitabın ana fikri bizim gelenek ve göreneklerimize uyduğunu da düşünmüyorum. Kısacası okumaya değmez.
Hayır De Gitsin!
Okuyacaklarıma Ekle
144 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
Yazarın okuduğum ilk kitabıydı. İnanılmaz akıcı ve farklı bir kurgusu vardı. Kitabı okurken heyecanlanmamak elde değil. Özellikle ilkokul kademesindeki öğrenciler için bu çok önem arz ediyor. Kitabı okumaya başladıklarında ellerinden bırakmak istemeyeceklerdir. Bu minvalde ilkokul öğrencileri için çok isabetli bir öneri olacaktır. Hatta kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için öğrencilere önerilebilecek listenin başına alınabilir. Birde kitabın içerisinde verilen hava durumu ile ilgili olaylar,Bidur Durmazgil’in hatıraları kopyalanırken değindikleri konular, geçmiş ile gelecek arasında ki hatıralarda değinilen iklim konuları çok güzel çocuklara ağır olmayacak şekilde bilimsel bir dille işlenmiş. Kitap bu anlamda hayat bilgisi dersinden kesitlerde sunuyor gibi ama ders kitabından tek farkla daha eğlenceli bir şekilde.
Hatıra Avcısı
10.0/10 · 1 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
210 syf.
·
25 günde
·
Beğendi
Kitabı okumaya başladıktan itibaren sizi içine çeken bir konusu var. Kitap kendi içinde bölümlere ayrılmamış. Yazar başladığı gibi ara vermeden kitabı bitirmiş. Ama o kadar akıcı bir dili var ki kitabı elinizden bırakamıyorsunuz. Ayrıca kitabın adı ne kadar da yaşamak olsada içerik olarak yazar okuyucuyu ters köşe yapıyor. Özellikle içinde barındırdığı trajik ölümler beni çok etkiledi. Artık kitap okurken hangi karakterin başına ne gelecek o kadar çok merak edecek oldum ki. Bu yüzden kitabı bir an önce bitirmek istedim. Ayrıca içinde bulunduğu dönemi, savaşı, açlığı, sefaleti çok güzel anlatmış. Sizde o anı yaşıyor gibisiniz.Etkilenmemek elde değil.
Yaşamak
8.8/10 · 14,1bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
250 syf.
·
9 günde
·
Beğendi
Öncelikle inanılmaz akıcı bir kitap. Kitap küçük bir kız çocuğu April’ın bir kutup ayısı için verdiği inanılmaz bir mücadeleyi anlatıyor. Kitap ne kadar bir kurgu üzerinde ilerlese de ve küçük bir kız çocuğunun bir kutup ayısıyla olan dostluk ilişkisi çok güzel anlatılmış ve olaylar arasında uyum çok güzel. Anlatılan hiçbir şey havada kalmamış. Yazar olayları kitabın içine çok güzel yerleştirmiş. Küresel ısınma, buzulların erimesi, deniz seviyesinin yükselmesi vb. konuları ile ilgili kitap okumak isteyen herkes için önerilir.
Son Ayı
9.0/10 · 72 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
136 syf.
·
Beğendi
Her şey kuzgunun okyanusu merak etmesiyle başladı. Hiç tahmin edebilir miydi hiç bilmediği bu yola çıkarken karşısına çok tanıdık bir yabancının çıkacağını…… Gerçekten bir solukta okunacak bir kitap olmuş. Kitabı okurken yazar okuru aynı zamanda düşündürüyor ve ben bu tür kitapları çok beğeniyorum. Düşünürken acaba yazar buradan nereye ulaşmamızı istiyor diye sorgulama yaparken buldum kendimi. Bu yüzden de kitap okuma süresi sonuna kadar hep canlı bir süreçti. Ayrıca kitabın her kelimesinde her cümlesinde çıkarılması gereken o kadar çok ders var ki. Bu yüzden heyecan hiç bitmiyor.
Eski Dostum Kertenkele
Okuyacaklarıma Ekle
208 syf.
·
Beğendi
Farklı? Kime göre? Neye göre? gibi sorular yaşadığımız toplumda sürekli muhatap olduğumuz ama bir yandan da hep görmezden geldiğimiz şeyler. Bu kitabı okumaya başladığımızda kitaptaki kahraman Addie’nin bu sorularla başa çıkabilme gücüne şahit oluyorsunuz. Ayrıca bu kitapta işlenen otizm farkındalığı dışında diğer kitaplardan ayıran kısmı ailedeki iki kardeşin (Keedie ile Addie) otizmli olmasıdır. İki kardeş arasındaki güçlü bağın, birbirlerini her koşulda desteklemeleri , otizmin sıkıntılarını beraber aşmaya çalışmaları sayfalar ilerledikçe okurun karşısına çıkıyor. Otizm farkındalığı için okunması çok güzel bir eser olması yanında aile birliği,aile bağlarınıda anlatan harika bir eser.
Bir Tür Kıvılcım
Okuyacaklarıma Ekle
168 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
Paulo Coelho' dan yine unutulmaz bir eser. İlk olarak konu çok ilgi çekici ve kendine has bir cazibesi var. Okudukça insan elinden bırakmak istemiyor. Ayrıca hikayelerin arasına konulmuş felsefik cümleler çok hoş ve insani düşündürür tarzda. Bu tür kitapları hep sevmişimdir.
Okçu'nun Yolu
7.3/10 · 2.207 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
320 syf.
·
7 günde
Olga Tokarczuk'un okuduğum ikinci kitabıydı. Okuduğum ilk kitabi Sür Pulluğunu Ölülerin Kemikleri Üzerine kitabına çok ısınamamıştım. Bu kitapla ikinci bir şans vermek istedim ama maalesef kitabı okumaya başladığımda diğer kitabının anlatımının, tarzının ve konusunun daha iyi olduğunu fark ettim. Bu kitapta masalsı bir tarz var farklı bir anlatım kullanılış konular arası geçiş hızlı insanı yormuyor ama yine de kitap beni çok sarmadı. 2018 Nobel Edebiyat ödüllü olduğu için ilk ilgimi çekmişti ve o yüzden ikinci bir şans vermek istemiştim ama istediğim doyumu alamadım. Bazı anlatımları beni sarmadı. Hep bir şeyler havada kaldı. Sonunu getirmek için çok uğraştım kitabı bitirdim lakin o süreç bile beni yordu.
Kadimzamanlar ve Diğer Vakitler
Okuyacaklarıma Ekle
120 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
Kitap peygamber efendimizin varlığına şahit olan kişiler, mekanlar ve varlıkların dilinden anlatılması şeklinde ilerliyor. Yazarın bu farklı bakış açısı beni çok memnun etti okurken. Farklı bir tat alıyorsunuz kitaptan ve böylece rutin anlatımlardan ziyade akıcı bir üslup karşımıza çıkıyor. Peygamber efendimiz ile ilgili bir solukta okuyabileceginiz kitap arıyorsanız kesinlikle tercih edilmesi gereken bir kitap.
Sen Bir Taze Haber Gibi
Okuyacaklarıma Ekle
256 syf.
·
10 günde
·
Beğendi
İsmail Bilgin' in yine muhteşem romanlarından biri. Okurken o kadar zevk alarak okudum ki... Kitap sizi o kadar farklı diyarlara ve zamanlara götürüyor ki ... Bunun yanında İsmail Bey'in kalemini çok beğendiğim için de okurken o kadar zevk alıyorum ki....Bu kitabi okumak için böyle bir çok sebep sayabilirim işte. İsmail Bilgin'ni okumayanlar için bence bu kitaptan başlayabilirsiniz. Beğeneceğinize garanti verebilirim.
Kudüs’teki Son Osmanlı
Okuyacaklarıma Ekle
1
...
99 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.