Yunus Bozkuş'un Kapak Resmi

Arkadaşlar kitap okumaya devam ediyorum fakat nedense sosyal mecralarda paylaşımda bulunmuyorum. Uzun zamandır inceleme falan da yazmadım. Bir bunalma var şu dünyadan belli ki..

Bittiğin bulvarda yağmur diner gözlerin başlardı,
Bittiğini gören her damla senden bir parçaydı,
Bittiğin gün elimden tutmuştun kalsaydın,
Bittiğin gün öldün sen doğurdun deniz çıldırdı...

Üfle şu kandile bitiversin gündüz, korkma elimi tut
Yüzüne yüzümü sürtüp başımı dizine gömsem geri dönüp.
Sürgüne icabet etmek nimet, senden gelsin gelecekse
Kağıtta harfler ıslak, havari morfin aşkın, göğsün çiçek...

Yunus Bozkuş, bir alıntı ekledi.
10 Şub 16:15 · Kitabı okuyor

Erkekler kedi gibidir. Öteye beriye koşarlar, ta ki bir şey buluncaya kadar...

Metro 2035, Dmitry Glukhovsky (Sayfa 37 - Panama Yayıncılık)Metro 2035, Dmitry Glukhovsky (Sayfa 37 - Panama Yayıncılık)
Yunus Bozkuş, bir alıntı ekledi.
10 Şub 15:47 · Kitabı okuyor

Kuru gerçekler çabuk unutulur. İnsanların unutmaması için, yaşayan bir tarih gerekir. Bunun için de bir kahramana ihtiyaç var...

Metro 2035, Dmitry Glukhovsky (Sayfa 31 - Panama Yayıncılık)Metro 2035, Dmitry Glukhovsky (Sayfa 31 - Panama Yayıncılık)
Yunus Bozkuş, bir alıntı ekledi.
10 Şub 15:41 · Kitabı okuyor

Nedeni neydi bu savaşın? Tarih yazmak mı? Tarih, kazananlar tarafından yazılır, ama burada yazabilecek kimse yok ve yakında okuyacak kimse de kalmayacak...

Metro 2035, Dmitry Glukhovsky (Sayfa 23 - Panama Yayıncılık)Metro 2035, Dmitry Glukhovsky (Sayfa 23 - Panama Yayıncılık)
Yunus Bozkuş, Karantina-Azizler'i inceledi.
05 Şub 22:16 · Kitabı okuyor · Beğendi · 8/10 puan

İlk kitabı baya beğenmiştim, bu kitap da beni yanıltmadı. Kitap günlük konuşma ağzı ile yazıldığı için çok rahat okunup anlaşılabiliyor. Kitabın içinde aradığınız hemen her şeyi bulabiliyorsunuz. Aşk, savaş, dostluk ve daha niceleri. Kitap öyle şeylere inandırdı ki beni sonunda resmen şok yaşadım. Bakalım devam kitabı gelecek mi? Gelirse neler olacak...

Yunus Bozkuş, bir alıntı ekledi.
04 Şub 16:12 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Şöyle bir şey var ki bazen geçmişi haddinden fazla büyütmek, ona gereğinden fazla anlam yüklemek, gelecek karşımızda olmasına rağmen daha kolayımıza geliyor...

Karantina-Azizler, Lex Thomas (Sayfa 285 - Pegasus Yayınları)Karantina-Azizler, Lex Thomas (Sayfa 285 - Pegasus Yayınları)
Yunus Bozkuş, bir alıntı ekledi.
03 Şub 13:50 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Her an için elinden gelenin fazlasını vererek yaşıyorsan ara sıra kendine vakit ayırmaya ihtiyaç duyman gayet normal, öyle değil mi?

Karantina-Azizler, Lex Thomas (Sayfa 170 - Pegasus Yayınları)Karantina-Azizler, Lex Thomas (Sayfa 170 - Pegasus Yayınları)
Yunus Bozkuş, bir alıntı ekledi.
03 Şub 13:43 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Dışarıdayken, her günün son günün olma ihtimali var...

Karantina-Azizler, Lex Thomas (Sayfa 137 - Pegasus Yayınları)Karantina-Azizler, Lex Thomas (Sayfa 137 - Pegasus Yayınları)
Yunus Bozkuş, bir alıntı ekledi.
01 Şub 23:56 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Biz elimize bir fırsat geçtiğinde, onu sonuna kadar kullanıp tadına varmamız gerektiğini bir sorumluluk olarak görüyoruz...

Karantina-Azizler, Lex Thomas (Sayfa 137 - Pegasus Yayınları)Karantina-Azizler, Lex Thomas (Sayfa 137 - Pegasus Yayınları)
Yunus Bozkuş, Godot'yu Beklerken'i inceledi.
28 Oca 11:45 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 9/10 puan

Beckett aşırı derece merak ettiğim yazarlardandı. Çünkü varoluşculuk akımıyla bu aralar bayağı ilgileniyorum. İnsan bazen bir şeyin sonucunun değişmeyeceğini bilse dahi yapmaya devam eder. Neden yapar bunu kendi de anlam veremez. Kitabın kendisi gibi trajikomiktir bu. Bu kitap bana bazı şeylerin anlık olarak değişebileceğini, ruh halinin ilginçliğini gösterdi diyebilirim. Kitabın bazı kısımlarında aidiyet ve alışkanlıklara denk geliyorsunuz. Bazı yetilerimize nasıl sınır koyulduğunun da farkına varıyorsunuz. Demem o ki bazen hiç gelmeyecek birini hep aynı yerde bekliyorsunuz. Hadi hep birlikte Godot'yu bekleyelim...