Giriş Yap
Münzevi Genç
@Munzeviii124
Sen benim en güzel tevâfuğumsun...
4190 okur puanı
31 Ara 2019 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
İngiliz yazarı
George Moore
gibi düşündüm: "Ey, en küçük heveslerine esir olduğumuz kadınlar! Söylemezsiniz ama pekâlâ bilirsiniz ki bütün varlığınız erkeğin size karşı duyacağı aşka bağlıdır. Erkeğin aşkı olmazsa, düşük omuzlu, kısa ayaklı, iri kalçalı, korkunç bir mahluk şekli almanıza mani ne kalır? Erkek aşkına veren dahilerin, sihirli aynalar teşkil eden ulvi eserlerinde aksinizi gördüğünüz içindir ki kendinizi beğenirsiniz."
Reklam
Paradan fazla saadet beklememeye alışmak için insan, zenginlerin civarında bir müddet bulunmalıdır. Onların yakınında geçirilecek bir mevsim, bütün âdi hırsları öldürmeye yeter.
Hayat ve vücudun manası, karanlık bir duvar gibi yıkıldıktan sonradır ki, ruhun beyaz ışıkları semalara vurabiliyor.

Okur takip önerileri

DB
@DB96Münzevi Genç ile benzer
Ve Güz Geldi Ömür Hanım
@gg8686Münzevi Genç ile benzer
ѕєℓιηαу
@siyahgokyuzutozuMünzevi Genç ile benzer
Daha fazla göster
Birçok dâhilerin, çetin ve karanlık bir hayattan sonra, ancak öldükten ve hayatlarının maddi izleri silindikten sonra halk tarafından keşfedilmiş olmalarında benim için artık şaşılacak bir şey yoktur.
Softanın başından çıkardığı sarığı andıran taş kubbeler, tıpkı mantarlar gibi, Türk seması altında yer yer bitmeye başladı. Otel, banka, mektep, iskele, şimdi dışarıdan minaresi ve içeriden minberi eksik birer cami karikatürüdür. Bu tarz inşa usulüne mimarlarımız "Türk mimarisi" diyorlar. Hakikatten bu çirkin taş yığınları Türk mimarisi midir?
Reklam
2
1791
17,9bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42