Öykü Yavuz'un Kapak Resmi
Öykü Yavuz, bir alıntı ekledi.
11 Ara 22:03

İnsan her zaman aynı insanları görürse,bunları yaşamın bir parçası saymaya başlar. İyi, ama bu kişiler de bu nedenle, yaşamımızı değiştirmeye kalkışırlar. Bizi görmek istedikleri gibi değilsek hoşnut olmazlar, canları sıkılır. Çünkü, efendim, herkes bizim nasıl yaşamamız gerektiğini elifi elifine bildiğine inanır.

Simyacı, Paulo CoelhoSimyacı, Paulo Coelho
Öykü Yavuz, bir alıntı ekledi.
10 Ara 23:00

"Burası kalbinin en değerli yeridir. Burada siyah bir nokta vardır,Canın canı, sevenin canı buradadır.O nokta, yoğun bir damla kandan ibarettir. Adına 'Süveyda' yahut 'Sevda' derler. Siyaha çalan rengi yüzündendir bu isim.
Çünkü sevda, kara talih içinde, o kara kan damlasında büyür.
Bütün tecelli denizleri, aşk fırtınaları, işte o bir damla kanda dalgalanıp çırpınır.
Aşırı sevgi bu damlayı tahrip edip dağıtırsa,parçaları bütün vücuda dağılır.
Aşk işte bu dağılmanın adıdır. Aşık ne yaptığını bilmez olur.

Od, İskender PalaOd, İskender Pala
Öykü Yavuz, bir alıntı ekledi.
09 Ara 07:53

Saçma! Umutsuz âşıklar sadece romanlarda olur. Boş şeyler bunlar! İnsanın kendini bırakmaması ve olmayacak şeylerden medet ummaması gerekir. Aşk bir kalbe yerleşti mi onu oradan söküp atmalı.

Martı, Anton ÇehovMartı, Anton Çehov
Öykü Yavuz, bir alıntı ekledi.
06 Ara 08:42 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ne kendi sözlerim, ne de onun fikirlerinin yüzde yüz isabetli olmadığını seziyordum. Her ikimiz de, birbirimize karşı ne kadar açık olmak istersek isteyelim, bize tabi olmayan birtakım gizli müphem düşüncelerin ve arzuların idare ettiği muhakkaktı. Birleştiğimiz noktalar ne kadar çok olursa olsun, ayrı olduğumuz yerler de vardı ve bir taraf diğer tarafa kolayca uyuyorsa, bunu ancak daha ehemmiyetli bulduğu bir gaye uğruna yapıyordu. Ruhlarımızın böyle en saklı köşelerini bile ortaya dökmekten ve üzerine münakaşa etmekten çekinmiyorduk; buna rağmen hiç dokunmadığımız taraflar da vardı, çünkü bunların ne olduğunu biz de doğru dürüst bilmiyorduk; fakat bir his bana asıl bu cihetlerin mühim olduğunu fısıldıyordu.

Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin AliKürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali
Öykü Yavuz, bir alıntı ekledi.
02 Ara 22:59

Dostu hapse atılan bir adamdan söz ettiler bana, adam her akşam evinde yerde yatıyormuş, sevdiği kişiden esirgenen bir rahatlıktan yararlanmamak için.

Düşüş, Albert CamusDüşüş, Albert Camus
Öykü Yavuz, bir alıntı ekledi.
29 Kas 19:12

" Fakat ben henüz onlara uzağım. Benim düşüncelerim onlara hitap etmiyor. İnsanların gözünde ben, deli ile ölü arası bir şeyim."

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich NietzscheBöyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche
Öykü Yavuz, bir alıntı ekledi.
28 Kas 06:53

"Geçip gitmede ömür...Umutlar hep yarın, yarın, yarın! Tükenen zamanı dolduruyor hep kuru kavgalar, boş didişmeler, faydasız gürültüler...Aklını başına al kardeş! Günü, bugün say; ölüm ki kaşla göz arasında; ölüm ki dudakla söz arasındadır..."

Od, İskender PalaOd, İskender Pala
Öykü Yavuz, bir alıntı ekledi.
26 Kas 15:06 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Taşlar ve sopalar kemiklerinizi kırabilir ama artık kelimeler de sizi öldürebilir.

Ninni, Chuck Palahniuk (Sayfa 51)Ninni, Chuck Palahniuk (Sayfa 51)
Öykü Yavuz, bir alıntı ekledi.
26 Kas 13:34 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hiç kimse müzik bağımlısı olduğumuzu itiraf etmek istemiyor. Bu asla mümkün değil. Hiç kimse müzik,televizyon veya radyoya bağımlı değil. Sadece daha fazlasına ihtiyacımız var; daha fazla kanala, daha büyük bir ekrana, daha yüksek sese. Onsuz olmaya dayanamıyoruz ama hayır, kimse bağımlı değil.

Ninni, Chuck Palahniuk (Sayfa 27)Ninni, Chuck Palahniuk (Sayfa 27)
Öykü Yavuz, bir alıntı ekledi.
26 Kas 01:36 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Televizyondaki kahkaha efektlerinin çoğu 1950'lerin başında kaydedilmişti. Bugünlerde kahkahalarını duyduğunuz insanların çoğu artık öldü.

Ninni, Chuck Palahniuk (Sayfa 24)Ninni, Chuck Palahniuk (Sayfa 24)