Okur
Rozerîn
TAKİP ET
Rozerîn
@Rozerin1001
5 okur puanı
06 Oca 2018 tarihinde katıldı.
47
Kitap
2
İnceleme
11
Alıntı
4
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Rozerîn
tekrar paylaştı.
Bay D
bir alıntı ekledi.
Sizin hiç babanız öldü mü?
Benim bir kere öldü kör oldum Yıkadılar aldılar götürdüler Babamdan ummazdım bunu kör oldum Siz hiç hamama gittiniz mi? Ben gittim lambanın biri söndü Gözümün biri söndü kör oldum Tepede bir gökyüzü vardı yuvarlak Söylelemesine maviydi kör oldum Taşlara gelince hamam taşlarına Taşlar pırıl pırıldı ayna gibiydi Taşlarda yüzümün yarısını gördüm Bir şey gibiydi bir şey gibi kötü Yüzümden ummazdım bunu kör oldum Siz hiç sabunluyken ağladınız mı?
Cemal Süreya
Yeditepe Yayınları
3
51
Rozerîn
Bırakma Kendini'yi inceledi.
168 syf.
·
Puan vermedi
Bir duygu veya bir durum üzerine yazılmış çeşitli denemelerden oluşan , her denemede olmasada pek çoğunda kendinizi bulabileceğiniz güzel ve okunası bir kitap. Zorluklar karşında pes etmek yerine bakış açınızı değiştirin ..
Bırakma Kendini
8.4/10
· 210 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Rozerîn
bir alıntı ekledi.
Kişi hep pür neşe ve coşkunluk halinde olmak ister. Sebepsiz mutlu olmak ve bu mutluluğun her an sürmesini diler. Bu bozuk algı özellikle popüler kültürün etkisi altında çok kalmış insanlarda daha sık ortaya çıkabilir. Hep gülen, hep mutlu, hep neşeli insanlardan oluşan yapay bir dünyayı televizyonlardan, gazetelerden, internetten göre göre , izleye izleye gerçekliğine inanmıştır ve kendi hayatında da bu suni hayatı yaşamak ister. Bı nedenle de sahip olduğu gelip giden , azalıp artan, başlayan biten şade mutluluk ona yetmez. Daha mutlu , daha daha mutlu olmak peşine düşer.
1
3
DAHA FAZLA GÖSTER