Giriş Yap
S.
@S_yegahh
İmtihan bu ya, balığın gönlü çöle vuruldu..... instagram.com/1001kitapsever/
İstanbul
699 okur puanı
28 Mar 2017 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
ve bir kitap okudu
626 syf.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
"O bana uygun bir hayat arkadaşı değil ve bunu evlendikten bir sene sonra keşfedip 12 ay süseren bir mutluluğun ömrüm boyunca sürecek bir pişmanlığa sebep olucağını biliyorum."
520 syf.
Jack London bu okuduğum kaçıncı kitabı bilmiyorum ama en beğendiğim kitabı oldu. Kitabımızın kahramanı Martin Eden, kahramanımızın yaşadığı aşk ve yazma tutkusu onu bambaşka bir insan haline getirir ,hayalleri, yapmak istedikleri vardır ama önce para kazanması ve kendini ıspatlaması gerekiyor, konu olarak klasik zengin kız fakir oğlan gibi görünsede bir çok toplumsal mesaj barındıran bir kitap, evet Martin'in macerası aşık olunca başlıyor ama hayat ona hak ettiğini iş işten geçtikten sonra veriyor, kitap bittiğinde London'un bu eserine hayran kaldım, daha öncede söylemişimdir London'un yazım dili bana hep filim tadında gelmiştir çok keyif alarak okuyorum kitaplarını ve bu kitap kütüphanesinde olup da okumayan varsa vakit kaybetmesin derim. Keyifli okumalar.
Martin Eden
9.2/10 · 62,2bin okunma
331 syf.
Kitap için ne diyeceğimi bilemiyorum, yazarın hayal dünyası nasıl genişse artık resmen körlüğü iliklerime kadar yaşadım, karantinaya alınanların arasında orada yaşayanların yanında, herkesin kör olduğu o şehrin sokaklarında bende vardım, Saramago kitabı nasıl yazmalıyımdan çok kitabı okuyucuya nasıl yaşatırım diye uğraşmış ve çok da başarılı olmuş. Körlük sade bir dilde yazılmış isimler yok, ülke, şehir yok bazı yerlerde sıkılmadım desem yalan olur ama dediğim gibi yazar okuyucuya istediği şeyi vermiş. Kitap bana; The Walking Dead' den tutunda Damızlık Kızın Öyküsüne hatta Yedi Uyuyanları bile çağrıştırdı diye bilirim. Körlük kitabı hakkında yazılacak çok şey var ama bu kitabı yorumlayanlardan faklı bir şey yazmazdım bende o yüzden sadece kitabı okurken ne ler düşündüm ve hissettim onları paylaşmak istedim. Okumamış olanlar okumalı diyor keyifli okumalar diliyorum.
272 syf.
Dorian Gray'in Portresi beni şaşırtan bir kitap oldu, şöyle ki içi bu kadar dolu dolu ve içinde her duyguyu barındıran bencillik, kıskançlık, aşk, din, vs. çok ama çok dolu bir kitaptı, Oscar Wilde'nin 1891 yılında yayımlanan felsefi romanı Wilde'nin tek romanı olması da çok ilgimi çekti, ingiliz basınından büyük bir tepki gören eser, insanlarının edebiyata bakışlarının; içinde yaşadıkları dünyayı, özellikle cinsellik ve erkeklikle ilgili olarak, algılama ve anlama biçimlerinin değişmesine yol açmıştı, bunun ardından ertesi yıl eseri genişletip sanat anlayışını açıklayan bir önsözle birlikte kitap olarak yayımladı. Kitap yüksek sınıftan çok genç ve oldukça yakışıklı bir adam olan Dorian Gray, ressam olan Basil Hallward'la tanışmasıyla başlar hikayesi, hikayesi başlar başlamasına ama asıl Hallward' arkadaşı olan Lord Henry Wotton'la tanıştığın hayatı tümüyle değişir. Ee gerisinide siz okuyun artık kitabın anlatmak istediği o kadar çok şey var ki ( tabi anlamak isteyene) ben eminim ki okuyan her kese ayrı bir tecrübe, ayrı bir bakış açısı ve kendini ufaktan sorgulama yaptıracakdır. Kitabın çok az bir bölümü sıkıcı gelebilir ama o kısmı bile çok bilgi içeriyor bana göre. E o zaman keyifli okumalar dilerim:)
2
136
1.354 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17