Giriş Yap
TC
@Tubiornattubi
Bordo Hunili Münzevi 1283 İçimizde
Yüksek lisans
1977
1722 okur puanı
21 Ağu 2019 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sayı kötülüğün araçlarından biridir, kötülük insanların çoğalmasını ister, çünkü insanlar sayıca ne kadar artarlarsa o kadar değersizleşirler; asla beşer olabilmek için gerekli seyreklik sağlanamayacaktır.
Kaos'un Kutsal Kitabı, Albert CaracoSayfa 66 - Sel, 7. Bs., 2021
Reklam
Yitik kitlenin bilinci yoktur ve asla da olmayacaktır, bilincin özü varlıkları tek başına bırakmaktır ve insanlar kendi bilinçlerinden kaçmak için bir araya gelirler, yitik kitle onların kaçış yoludur, başarısız yalnızlıkların kavşağıdır, her zaman suçludur, onun laneti daima düzenin içinde olacaktır, kendisini oluşturan değersiz ve başarısız yığını kendi yitimi içine katar.
Kaos'un Kutsal Kitabı, Albert CaracoSayfa 66 - Sel, 7. Bs., 2021
(...) şimdi bizler kendimizi insan olarak hissetmekten bizi korusun diye tanrılaştırdığımız kaderin özgürce suç ortağı olmuş otomatlarız, terk edilmekten zevk alıyoruz, manevi çöküşümüzün içine yan gelip uzanıyoruz, bizi sürükleyen şeyden kopmayı reddederek kendi yitimimize doğru yuvarlanıyoruz, büyülenmişiz, razıyız...
Kaos'un Kutsal Kitabı, Albert CaracoSayfa 61 - Sel, 7. Bs., 2021

Okur takip önerileri

Ayşe Bilen
@Ayse_bilenTC ile benzer
Duhâ
@desesperadosTC ile benzer
Oblomov
@koradasTC ile benzer
Daha fazla göster
Yitik kitleyi uygarlaştırmak isterken kendi temellerimizi sarstık, her şeyi herkese iletmek isterken elimizdeki yüzlerce çözümü yeniden problem haline getirdik; peki bizim ödülümüz ne olacak diye sormamıza gerek var mı? Oyunu kaybettik, yitik kitle kendisini yükseltecek olanı kendi düzeyine indiriyor, kendi ekseni etrafında dönerken kendini beğenmişliğimizle onun liyakatsizliğine bahşettiğimiz ögeleri, hatta kimi zaman bizi de peşinden sürüklüyor.
Kaos'un Kutsal Kitabı, Albert CaracoSayfa 58 - Sel, 7. Bs., 2021
(...) düzen bir duvar kaosudur ve duvarlar artık bir labirent oluşturmaktadır. Labirentin içindeki insan kimdir? Yerine başkası konabilen, hem de hiç güçlük çekmeden konulabilen bir eleman, aynı kalıptan çıkma ve birbiri yerine geçebilen yığınla elemandan biri.
Kaos'un Kutsal Kitabı, Albert CaracoSayfa 53 - Sel, 7. Bs., 2021
Reklam
2
889
8,9bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42