Giriş Yap
Pınar
@_DeepMind
(Nöropsikoloji okuma adayı)
3 Ocak
352 okur puanı
03 Eyl 2021 tarihinde katıldı
Şu anda okuduğu kitap
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Hayat bizim için fazlasıyla ağırdır; çok fazla acı , hayal kırıklığı , çözümsüz görev getirir beraberinde.
Kültürdeki Huzursuzluk, Sigmund FreudSayfa 78 - Say Yayınları
·
Bazı insanlar başkalarının hayatı , refahı ve mutluluğu için acı çeker ve ölürler.
Reklam
Dünyanın bir amaçlar dünyasından tümüyle bir araçlar dünyasına dönüşmesi, üretim yöntemlerinin tarihsel gelişmenin bir sonucudur.
Varolan bütün inançlar gibi bilim de en şeytani toplumsal güçlerin hizmetine konuşabilir ve bilimcilik de militan dinden daha az dar kafalı değildir.

Okur takip önerileri

Deniz
@J1d8Pınar ile benzer
Melek
@AshleshaPınar ile benzer
Yıldız
@yildiztozuuuPınar ile benzer
Daha fazla göster
Bütün yaşantımızın besbelli sonucu, dünyanın birçok düşünce sistemlerine göre çekip çevirilebileceği , kullanabileceği ve değişik insanlar tarafından da böyle kullanıldığı ve her defasında kullanıcıya belli bir kazancı sağladığı ama aynı zamanda başka bir tür kazancın da ertelenmek ya da bırakılmak zorunda kaldığıdır. Bilim hepimize telgrafı , elektrik ışığını vermiştir ve hastalıkların bir bölümünü de önlemeyi ve tedavi etmeyi başarmaktadır. Zihin tedavisi biçimindeki din de bazılarımıza huzur , ahlaki tatmin ve mutluluk vermektedir ve bazı hastalıkları bilim kadar etkili bir biçimde , hatta belli tür insanlarda daha etkili biçimde önlemektedir. Öyleyse , din de bilim de , kullanabilen kişiye dünyanın hazilerini açan gerçek birer anahtardır.
Akıl Tutulması, Max HorkheimerSayfa 89 - James , kendi döneminde ortaya çıkmış olan ve " zihin tedavi hareketi" adını verdiği bir tarikattan söz ederken ki sözleri.
Reklam
2
199
1.989 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42