Rojhilat Recep As, bir alıntı ekledi.
19 Mar 21:08

İnsan, aynı anda hem olduğu hem de olmak istediğidir.

İnsan Olmanın Psikolojisi, Abraham Maslow (Sayfa 171 - Kuraldışı Yayıncılık EPUB)İnsan Olmanın Psikolojisi, Abraham Maslow (Sayfa 171 - Kuraldışı Yayıncılık EPUB)
Rojhilat Recep As, bir alıntı ekledi.
19 Mar 00:23

Seven, sevdiğinde başkalarının göremediği şeyi algılar.

İnsan Olmanın Psikolojisi, Abraham Maslow (Sayfa 105 - Kuraldışı Yayıncılık EPUB)İnsan Olmanın Psikolojisi, Abraham Maslow (Sayfa 105 - Kuraldışı Yayıncılık EPUB)
Rojhilat Recep As, bir alıntı ekledi.
16 Mar 15:01

Sık yaşanan doruk deneyimler üzerine yaptığım çalışmalarda uzay ve zamanın karakteristik bir şekilde kargaşaya uğraması söz konusuydu. Böyle anlarda kişinin öznel olarak uzay ve zamanın dışında olduğunu söylemek doğru olacaktır.

İnsan Olmanın Psikolojisi, Abraham Maslow (Sayfa 86 - Kuraldışı Yayıncılık EPUB)İnsan Olmanın Psikolojisi, Abraham Maslow (Sayfa 86 - Kuraldışı Yayıncılık EPUB)
Rojhilat Recep As, bir alıntı ekledi.
16 Mar 00:21

Görüyor Muyuz Yoksa Kör Müyüz?
Dünyayı gerçek, somut biçimiyle mi görüyoruz, yoksa dünyaya yansıttığımız kendi sınıflamalarımız, dürtülerimiz, beklentilerimiz ve soyutlamalarımız doğrultusunda mı? Ya da dobra dobra sormak gerekirse, görüyor muyuz yoksa kör müyüz?

İnsan Olmanın Psikolojisi, Abraham Maslow (Sayfa 48 - Kuraldışı Yayıncılık EPUB)İnsan Olmanın Psikolojisi, Abraham Maslow (Sayfa 48 - Kuraldışı Yayıncılık EPUB)
Rojhilat Recep As, bir alıntı ekledi.
16 Mar 00:13

Sigmund Freud
“Bir insanın yapabileceği en iyi şey kendine karşı tümüyle dürüst olmaya çalışmasıdır.”

İnsan Olmanın Psikolojisi, Abraham Maslow (Sayfa 67 - Kuraldışı Yayıncılık EPUB)İnsan Olmanın Psikolojisi, Abraham Maslow (Sayfa 67 - Kuraldışı Yayıncılık EPUB)
Rojhilat Recep As, bir alıntı ekledi.
16 Mar 00:09

Sevgi Açlığı
Sevgi açlığı tuz eksikliği ya da vitamin eksikliği gibi bir eksiklik hastalığıdır.

İnsan Olmanın Psikolojisi, Abraham Maslow (Sayfa 49 - Kuraldışı Yayıncılık EPUB)İnsan Olmanın Psikolojisi, Abraham Maslow (Sayfa 49 - Kuraldışı Yayıncılık EPUB)
Rojhilat Recep As, bir alıntı ekledi.
16 Mar 00:01

Gelişimin ileri aşamalarında kişi temelde yalnızdır ve kendinden destek alması gerekir.

İnsan Olmanın Psikolojisi, Abraham Maslow (Sayfa 45 - Kuraldışı Yayıncılık EPUB)İnsan Olmanın Psikolojisi, Abraham Maslow (Sayfa 45 - Kuraldışı Yayıncılık EPUB)
Rojhilat Recep As, bir alıntı ekledi.
14 Mar 16:07

Hiç kimse iyodin ya da C vitaminine “gereksinim” duyduğumuz gerçeğini yadsımayacaktır. “Sevgi”ye duyduğumuz gereksinimin de aynı sınıfa girdiğini anımsatmak isterim.

İnsan Olmanın Psikolojisi, Abraham Maslow (Sayfa 28 - Kuraldışı Yayıncılık EPUB)İnsan Olmanın Psikolojisi, Abraham Maslow (Sayfa 28 - Kuraldışı Yayıncılık EPUB)
Rojhilat Recep As, bir alıntı ekledi.
14 Mar 00:23

Üzüntü ve acı insanların gelişimi için gerekli ise insanları acı ve üzüntüden sürekli olarak korumaya çalışmaktan kaçınmalıyız. Acı ve üzüntü bazen yapıcı olabilir ve nihai olumlu sonuçları göz önüne alınırsa arzu edilebilir.

İnsan Olmanın Psikolojisi, Abraham Maslow (Sayfa 14 - Kuraldışı Yayıncılık EPUB)İnsan Olmanın Psikolojisi, Abraham Maslow (Sayfa 14 - Kuraldışı Yayıncılık EPUB)