Derya Yalınkılıç, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

Siz benden daha iyi bilirsiniz Başkomserim, bu dünya acımasız bir yer, insanlar için de köpekler içinde, sesinizi çıkarmadınız mı alırlar ekmeğinizi elinizden.

Kırlangıç Çığlığı, Ahmet ÜmitKırlangıç Çığlığı, Ahmet Ümit
Elif, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okuyor

İnsan imandan uzaklaşınca en cansız varlıktan daha cansız, daha acımasız, daha parçalıyıcı, daha boğucu oluyor.

İffet- i Kalp, Nuriye Çeleğenİffet- i Kalp, Nuriye Çeleğen
tahta kitap, Jurnal Cilt 1'i inceledi.
5 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Meriç'in dilinin nezaketi okuyucuyu kendine hayran bırakıyor. Ayrıca bir insan, bütün zaaflarını dışına dökebilecek kadar cesur olsun! Pes doğrusu...
Öfke, kırgınlık, ümitsizlik içinde debelenen bir münevver, acımasız bir münekkit. iflah olmaz bir okuyucu. Kitaplardan başka kimsesi olmayan bir mağlup. İstediğim methiyeler düzmek değil aslında. Kendini bir okur olarak kimliklendiren herkes okumalı bence. Önce üniversite çağında, ardından belli bir birikim sonrasında tekrar göz atılmalı. Üniversitedeyken okumuştum, bu aralar tekrar bakıyorum, dilinin nefaseti okuyucuyu kendine hayran bırakıyor.

"Hayat ne kadar acımasız niye çok istediğimiz bisey olamaz, hayat hep mutsuzmuu olmak gerekiyor seni üzen ınsanlar bakıyorsun hayatlarına olduğu gibi devam ediyorlar.

Merhaba,önce gülümsemek lazım,hadiii.:-)
Bizi kandırıyorlar,insanlar kötü,insanlar bencil diye.Böylece buna inanan insanlar,kendilerini korumak için bencil ve acımasız oluyorlar.Ama güzellikle yaşayan,gülümsemesi hep cebinde olan insanlar,bu oyuna alet olmuyor.Ben şahsen bir şey de kaybettiklerini düşünmüyorum bu güzel insanların.Zira kalpleri temiz kalıyor,gönülleri huzurlu oluyor.Ben bir insana güvenip,onu sevmişsem;hiçbir şekilde kaybetmem mesela.Çünkü karşılığında kötülük dahi görsem,derim ki bir derdi vardır muhakkak,yoksa böyle yapmazdı.Canı sağ olsun der devam ederim yoluma.Bir başkasına da öyle,bir diğerine de.Bu bir inanış,bir yaşama şekli.Ya hu ilk önce kendi gönlünü kazanan insan,şu hayatta ne kaybeder ki? Darbeler canını acıtmaz ki? Çünkü beklentisi yok,amacı var;güzellikler katmak.Belki bir gün bütün dünya buna inanır,bencilliğin ve acımasız olmanın hiçbir şey kazandırmadığını anlar.Zira doğarken hepimiz birer melektik,neden bunu korumayalım ki? Ben kırılmam,küsmem de insanlara.Yol uzun,yol çiçekli.

HAYATTA OLMAYANLAR
HAYATIN BU KADAR ACIMASIZ VE BU KADAR ADİLSİZ OLDUĞUNU KEŞKE DAHA BÜYÜMEDEN ÖĞRENSEYDİMM❉૨ᵉᵃℓ

Maral, bir alıntı ekledi.
15 saat önce · Kitabı okuyor

“Babam iyi bir insandı. Kalbi temizdi, ama yaşamındaki acımasız koşullar onu yoldan çıkarmış, sakatlayıp köreltmişti. Efendileri baş canavarlar tarafından, düşkün bir canavara dönüştürülmüştü. Güçlü bir bünyesi vardı. Fakat makinenin çarklarına yakalanmış ve kâr elde etmek için ölümüne çalıştırılmıştı. Bir düşün. Kâr için.”

Demir Ökçe, Jack LondonDemir Ökçe, Jack London
Derya (Bahir) DENİZ, bir alıntı ekledi.
16 saat önce · Kitabı okuyor

Dost bi-perva felekbi-rahm devrân bî-sükûn
Dert çok hem-derd yok düşman kavî tâli' zebûn

--------------

Dost aldırışsız, felek acımasız, devir kararsız
Dert çok, dert ortağı yok, düşman zorlu, talih güçsüz.

Bir Bilim Adamının Romanı, Oğuz Atay (Sayfa 29)Bir Bilim Adamının Romanı, Oğuz Atay (Sayfa 29)