Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Memurluk denince bende uyanan duygu: günün birinde bir evrak odasında hapsedilebileceğim , zamanımı istediğim gibi değerlendiremeyeceğim, hatta bir ömür boyunca birtakım evrakları doldurmakla geçireceğim yılları düşündükçe içime sıkıntılar geliyordu.
Adolf Hitler
Sayfa 13 - Sonsuz Yayınevi
Zorluk ve sefaletle geçen gençlik yılları ona sonraki yıllarında fazladan bir başarı ve değeri vermemişti.Buna rağmen yine de başarının zorlu bir gayret ve çalışmanın sonucu olduğuna inanıyordu.
Adolf Hitler
Sayfa 12 - Sonsuz Yayınevi
Alman devleti, kendi insanlarını bir tek devlet altında bir araya getirmedikçe yayılmacı siyaset uygulamaya da hakkı olmayacaktır.
Adolf Hitler
Sayfa 9 - Sonsuz Yayınevi
Narsisizmin dini, dili, ırkı, cinsiyeti, huzuru, benliği (ego, ben) yoktur.
Bir kişi narsist olduğunda bunların hiçbirini göremez. İnsanı anlayamaz. Bazı narsist yazarlar: Esra Ezmecı Adolf Hitler...
"Tolstoy da kitap yazdı, Adolf Hitler de. Sorun yazıda değil, kimin ne amaçla yazdığında. Tanrı bile kendini yazıyla anlatıyor. İyi ama yazının icadından önce Tanrı yok muydu?"
10bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.