Gül, Mezopotamya'da Cinayet'i inceledi.
14 saat önce · Kitabı okudu · 9 günde · Puan vermedi

Okuduğum ilk Agatha Christie romanıydı.Başlangıçta kitap beni pek sarmadı hatta yarım bırakmayı düşündüm ancak olayların gelişmeye başlamasıyla kitabı okumaya devam ettim.Olaylar çok sıradanmış gibi görünsede altında gizlenen gerçekler çok zekice planlanmıştı.Dili sade ve akıcıydı.Beğendiğim kitaplardan biri oldu.

Büşra Nur Aksu, 16.50 Treni'yi inceledi.
17 saat önce · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi

Miss Marple'ın yakın arkadaşı Elspeth yolculuk yaparken trenin yanından geçen başka bir trende bir adamın bir kadını boğarak öldürdüğünü görür. Her ne kadar bu konuyu yetkili kişilere bildirsede kimse ona inanmaz. Bunun üzerine Miss Marple'a bu olaydan bahseder. Miss Maprle'ın tutmuş olduğu Lucy 'nin de yardımları sonucu ceset bulunur. Ancak olay gittikçe karmaşıklaşır. Çünkü artık işin içinde yüklü bir miktar miras söz konusudur. Bölgenin polis gücünün yetersiz olması üzerine Scotland Yard'dan müfettiş Craddock olayı çözmek üzere görevlendirilir.
Agatha Christie milyonlarca satan polisiye roman yazarıdır. 80'e yakın belki de daha fazla kitabı bulunmakta. Hikayelerinde yarattığı karakter Jane Marple'ı kullanır ve çoğu zor olayları, çözümü karışık olanları bile sonuca ulaştırır. Bunun dışında Mary Westmacott takma adıyla duygusal romanlarda yazmıştır.
Kitabı uzun sürede okumuş olmamın nedeni hem aynı anda birden fazla kitap okumam hemde bu kitabı epub olarak okumam. Normal şartlarda bir gün içerisinde okuyabileceğiniz akıcı ve sıkmayan bir kitap.

Gül, bir alıntı ekledi.
20 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Örneğin küçük, sessiz, içine kapanık, yoluna çıkan kaza 'hişt' bile diyemeyecek bir kız çocuğu düşünelim. Bu çocuk dış dünyaya inançlı bir insanın huzurunu ve dinginliğini sergilerken, İç dünyasında cehennem ateşiyle kıvranıyor olabilir.

Mezopotamya'da Cinayet, Agatha ChristieMezopotamya'da Cinayet, Agatha Christie
Rûhberûh, bir alıntı ekledi.
 20 saat önce

Biliyorduum :D
İnsanların hiç biri tam mânasiyle normal değildir. Hepimizde muhakkak anormal bir taraf bulunur, bunu unutmayın...

Ölümle Randevu, Agatha ChristieÖlümle Randevu, Agatha Christie
Mine Alşan, bir alıntı ekledi.
Dün 13:29 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Erdemli bir kadının değeri dünyanın tüm yakutlarından fazladır."

Listerdale'in Gizemi, Agatha Christie (Sayfa 172 - Altın Kitaplar)Listerdale'in Gizemi, Agatha Christie (Sayfa 172 - Altın Kitaplar)
Mehmet A., bir alıntı ekledi.
20 Mar 23:42 · Kitabı okuyor

Nicknameciler bunu beğendi :)
"İnsan bazen kim olduğunun bilinmesini istemiyor. (...)"

Roger Ackroyd Cinayeti, Agatha Christie (Sayfa 22 - Altın Kitaplar - (e-pub))Roger Ackroyd Cinayeti, Agatha Christie (Sayfa 22 - Altın Kitaplar - (e-pub))
Mehmet A., bir alıntı ekledi.
20 Mar 23:31 · Kitabı okuyor

"(...) Fakat insanlar çok acayip, mösyö. Yıllarca bir işi bırakmak, bir kenarda huzur içinde yaşamak için çırpınıyorlar. Bu gayelerine erişince de o sevmedikleri eski işlerini arıyorlar."

Roger Ackroyd Cinayeti, Agatha Christie (Sayfa 20 - Altın Kitaplar - (e-pub))Roger Ackroyd Cinayeti, Agatha Christie (Sayfa 20 - Altın Kitaplar - (e-pub))
Mehmet A., bir alıntı ekledi.
 20 Mar 23:09 · Kitabı okuyor

Gizlice inandığımız bir şeyi başkalarından duyduğumuz zaman birdenbire öfkeleniverirsiniz nedense.

Roger Ackroyd Cinayeti, Agatha Christie (Sayfa 9 - Altın Kitaplar - (e-pub))Roger Ackroyd Cinayeti, Agatha Christie (Sayfa 9 - Altın Kitaplar - (e-pub))
Melike Aslan, bir alıntı ekledi.
20 Mar 20:19

Ben daima gerçeğe inanırım, insanın hakikati olduğu gibi kabul edecek cesareti olmalıdır. Bu cesaret olmazsa, hayatın da anlamı kalmaz. Bize en fazla kötülük edenler, gerçekleri bizden saklamaya çalışanlardır.

Beş Küçük Domuz, Agatha ChristieBeş Küçük Domuz, Agatha Christie