:) Akıllı insan vesselam :)
Dünya güzellik kraliçesi, Einstein'a: "Seninle evlenelim, çocuğumuz da benim kadar güzel ve senin kadar zeki olsun." demiş.
Einstein ise her zamanki gibi çok mantıklı bir cevap vermiş: "Ya benim kadar çirkin ve senin kadar aptal olursa?"

ŞEYMA, bir alıntı ekledi.
 12 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

OKUYAN İNSAN, DÜNYANIN AKLINA YASLAR SIRTINI.
zenginlerin arkadaşları birkaç finansçı, üç beş holding yöneticisi. Üstelik içtenlikten her zaman şüphe duyulan ilişkiler içindeler. Oysa benim dostlarım dünyanın gelmiş geçmiş en akıllı ve en yaratıcı insanları: Aristoteles, Platon, İbn Rüşd, Homeros, İbn Haldun... bunları hangi maddiyatla 1 tutabilirsin?

Kardeşimin Hikayesi, Zülfü Livaneli (Sayfa 250)Kardeşimin Hikayesi, Zülfü Livaneli (Sayfa 250)
Buse Suci, bir alıntı ekledi.
14 saat önce · Kitabı okuyor

Aşk bir nevi anormal duygudur, aşıklar da anormal hastalardır ama ruh hekimliği bakımından her büyük insan da az çok anormal sayılır. Bütün insanlar tam normal olsa insanların akıllı ve şuurlu hayvanlardan farkı kalmaz.

Ruh Adam, Hüseyin Nihal Atsız (Sayfa 184 - Ötüken)Ruh Adam, Hüseyin Nihal Atsız (Sayfa 184 - Ötüken)
Erdinç BİGE, bir alıntı ekledi.
15 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitaba düştüm,
sabahtan akşama kadar okuyorum.
Kitaplar akıllı,
kitaplar aptal.
Kitaplar büyük,
kitaplar çocuk.
Kitaplar en uzak, en güzel yolculuk,
fakat kısır,
fakat sensiz...

Memleketimden İnsan Manzaraları, Nazım Hikmet Ran (Sayfa 494 - YKY)Memleketimden İnsan Manzaraları, Nazım Hikmet Ran (Sayfa 494 - YKY)

Önünde sonunda hazırladıklarınıza erecek, yaptıklarınızı orada bulacaksınız! Bugün dirisiniz diye o zamanı uzak görüyorsunuz. Akıllı insan o korkunç dönemi gelip çatmış kabul eder ve ona göre hareket eder! Çünkü o gün geldiğinde, kaybettiğinizi elde etmek için geri dönmenize imkân yoktur. "Bu bir tökezlenmeydi, yanıldık, yanlış yaptık, dönelim." diyemezsiniz.''

Hz. Ali

Dürüst insan her zaman gerçeği söyler, akıllı insan ise yalnız zamanında.
BERNARD SHAW

Fatih, bir alıntı ekledi.
17 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

LIV
Bir tavşan bile ölü bir aslanın yelesini yolabilir. Cesaretin şakası olmaz. İlk gelene izin verirseniz ikincisine de teslim olmak zorunda kalırsınız ve bu durum böyle sürüp güder. Hakkınızı en sonunda korumak, başında korumuş olmanızdan daha pahalıya mal olacaktır. Yürekteki cesaret fiziksel cesaretin ötesine geçer. Cesaret, gerekli anlarda kullanmak üzere kınında hazır bekletilen bir kılıç gibi olmalıdır. O sizin kalkanınızdır. Yürekteki korkaklık fiziksel korkaklıktan daha alçaltıcıdır. Birçok insan seçkin nitelikleri olmasına karşın, cesur bir yürekleri olmadığı için tatsız, tuzsuz hayatlar yaşayıp, sonunda da miskinliklerini belgeleyen mezar taşlarına sahip olmuştur. Bilge doğa, balın tatlılığını ve iğnenin keskinliğini, arının bedeninde birleştirmiştir.

Akıllı Yaşama Sanatı, Baltasar Gracian (Sayfa 33 - Maya kitap)Akıllı Yaşama Sanatı, Baltasar Gracian (Sayfa 33 - Maya kitap)
Fatih, Akıllı Yaşama Sanatı'ı inceledi.
17 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bir tavşan bile ölü bir aslanın yelesini yolabilir. Cesaretin şakası olmaz. İlk gelene izin verirseniz ikincisine de teslim olmak zorunda kalırsınız ve bu durum böyle sürüp güder. Hakkınızı en sonunda korumak, başında korumuş olmanızdan daha pahalıya mal olacaktır. Yürekteki cesaret fiziksel cesaretin ötesine geçer. Cesaret, gerekli anlarda kullanmak üzere kınında hazır bekletilen bir kılıç gibi olmalıdır. O sizin kalkanınızdır. Yürekteki korkaklık fiziksel korkaklıktan daha alçaltıcıdır. Birçok insan seçkin nitelikleri olmasına karşın, cesur bir yürekleri olmadığı için tatsız, tuzsuz hayatlar yaşayıp, sonunda da miskinliklerini belgeleyen mezar taşlarına sahip olmuştur. Bilge doğa, balın tatlılığını ve iğnenin keskinliğini, arının bedeninde birleştirmiştir...

Sultan Yolalan, bir alıntı ekledi.
22 saat önce

"Peki, sizin ayrıcalığınız ne? diye soruyor.
"Çok basit" diyorum. "Okumak, sadece okumak. Okuyan insan, dünyanın aklına yaslar sırtını. O zenginlerin arkadaşları birkaç finansçı, üç beş holding yöneticisi. Üstelik içtenlikten her zaman şüphe duyulan ilişkiler içindeler. Oysa benim dostlarım dünyanın gelmiş geçmiş en akıllı ve en yaratıcı insanları: Aristoteles, Platon, İbn Rüşd, Faulkner, Homeros, Nietzsche, İbn Haldun... Bunları hangi maddiyatla bir tutabilirsin?"

Kardeşimin Hikayesi, Zülfü Livaneli (Sayfa 250 - Doğan Kitap)Kardeşimin Hikayesi, Zülfü Livaneli (Sayfa 250 - Doğan Kitap)