Hafize, Gençlerle Başbaşa'yı inceledi.
10 Mar 11:12 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Rahmetli Ali Fuat Başgil'i övme gereği duymuyorum lakin başarıları ve eserleri gün gibi ortadadır. İncelemek amacıyla elime alıp bir anda okuduğum bir kitap oldu. Dilindeki sadelik ve akıcılık sayesinde nerede başlayıp nerede bitirdiğinizin farkında bile olmuyorsunuz. Değer verdiğiniz bir yakınınız ( babanız, abiniz, dayınız veya amcanız... ) ile konuşuyor, dertleşiyor gibi oluyorsunuz.

Piyasada bir çok kişisel gelişim kitabı bulunuyor. Açıkça eleştireyim önüne gelen, daha kendini geliştiremeyen insanlar acemice insanlara ' şunu yap, bunu yapma ' gibi gereksiz temkinlerde bulunuyor. Peki bunların bir etkisi var mı ? Şahsen ben sadece meraktan okuyorum.

' Gençlerle Başbaşa ' başucu kitabı niteliğinde... Eserin aslı daha uzun fakat burada özet niteliğinde alınmış; çok da güzel olmuş. Tavsiye edilir...

Kafeinmanifestosu, Gençlerle Başbaşa'yı inceledi.
 09 Mar 22:29 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bir insan nasıl kimseyi incitmeden ve üzmeden bir kitap yazabilir? Kesinlikle karşıt düşüncelere karşı bile naif sözler sarfetmiş Ali Fuat hocamız.Sadece gençlere değil, yaşlılara, çocuklara okutulması gerekli. Dili, mantıken dönemimde kalmıştır. Türkçe sürekli gelişen bir dil olduğu için çok anlaşılır veya halk dili tabiri doğru olmaz ama ağdalı bir dili var da denilemez. Başarının edebli şekilde gerçekleştirilebileceğini, sizi engelleyen etmenleri, zorlayacak hadiseleri çok iyi değerlendirmiştir. Herkese tavsiye ediyorum. :)
"Asırlardan beridir din var olmasına ve iyilik aşılamasına rağmen yine de bir çoğu hain, katil, yalancı, egoist olmaktan kurtulmuş değildir, kurtulamaz"
"Gençliğinde iyi arkadaş kazan. Yaşlılıkta kazanılan sağlam olmaz. 'çünkü paslı teneke lehim tutmaz'"

“İyiliğe karşı iyilik adalettir. İyiliğe karşı kötülük cinayettir. Kötülüğe karşı iyilik ihsan ve atıfettir ve insanlığın en yüksek derecesidir”
Ali Fuat Başgil.

Ali Fuat BAŞGİL'den
Çalış genç arkdaşım çalış, Namarde muhtaç olmak ölmekten beterdir.
.
Gençliğini eğlenmekle geçiren, ihtiyarlığını ağlamakla geçirir.

Nur Çolak, Gençlerle Başbaşa'yı inceledi.
21 Oca 23:14 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çalışmanın emek olmadan sabratmeden tohum ekmeden hiçbirşeyin alınamayacağı çalışmanın bir yaşam şekli olduğu güzel anlatımlarla anlatan Ali fuat Başgil keşke daha önce okusaydım demeden alamadım kendimi.

Kadınlara hürmet et,
Düşün ki,
Kadınlık insanlığın anasıdır.

Ali Fuat Başgil

Bay_X, Gençlerle Başbaşa'yı inceledi.
 03 Oca 14:39 · Kitabı okudu · 4 günde

Az sözle çok şey anlatılabilir. bu mümkün burda bunu gördüm. özelikle kitabın sonunda her cümleyi kâğıtlara yazıp duvaralara yapıştırılması gerekir . montaigne denemer in yazarı kitabı yazdığı oda duvarında bir çok özlü sözle doluymuş . bu özlü sözler onu coşturur yazmasını sağladığı düşünülür. Sadece bir kitap degil yaşamımızın daha iyi şekillenmesi için faydalı olacaktır Toplumumuzu iyi bilen ordinaryüs profesör Ali Fuat Başgilinde fikirleri nasihatleri tavsiyeleri yabana atılmamalı okunmalı okutulmalı gençlere tavsiye edilmeli .Kitabın isminden anlaşıldığı gibi gençlerle baş başa sohbet vermeli . onun sohbetine, yazdığı kitapları okumakla mümkündür..

:)...Seda...(:, bir alıntı ekledi.
27 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi

Prof. Dr. Ali Fuat Başgil' in şu üç kelimesini hayat felsefeniz yapabilirsiniz:
"Üşenme, Erteleme, Vazgeçme."

Her Şey Seninle Başlar, Mümin Sekman (Sayfa 90 - Alfa Yayınları)Her Şey Seninle Başlar, Mümin Sekman (Sayfa 90 - Alfa Yayınları)