Gökay Sarı, Tatlı Rüyalar'ı inceledi.
18 saat önce · Kitabı okudu · 8/10 puan

Canıgüz’ün en beğendiğim romanı. İletişim yayınlarının günümüz yazarlarıyla yakaladığı bir imaj var, bu imajı pekiştirenlerden biri de Canıgüz.

Bu eserinde, başından sonuna yine absurd bir hikayeyi işleyen yazar, kurguyu gayet başarılı bir şekilde sistemlemiş; okuyucuya yalnızca tatlı dilli kalemi takip etmek düşüyor.

Bir eksiklik, yetersizlik veya kurguda herhangi bir olumsuz gedik bulmak istesem pek tabii bulabilirim, ancak bu yapabileceğim en gereksiz şeylerden biri olurdu herhalde.

Absurd ve gerçeküstü bu kurgu, mantık askılarına gayet düzgün bir şekilde yerleştirilmiş durumda, sürükleyici, nüktedan ve tebessümle biten bir kısa roman. Okumaya değer.

Ben aşkı hayattan çok ölüme benzetirim. Ve insan bir kere ölür.

Alper Canıgüz

Yusuf Ö., bir alıntı ekledi.
23 May 00:36

Biriyle böyle uzun uzun karşılıklı sessizce oturup bundan da bir rahatsızlık duymamak dostluğun bir göstergesi olsa gerek diye düşündü Profesör bir ara.

Tatlı Rüyalar, Alper Canıgüz (E-pub)Tatlı Rüyalar, Alper Canıgüz (E-pub)
Yusuf Ö., bir alıntı ekledi.
23 May 00:34

"Freud hakkında bir anekdot duymuştum. Herhalde bilirsiniz: Üstat puroya çok düşkünmüş ve bir gün birisi ona bu tutkusunun nasıl yorumlanması gerektiğini sormuş. O da yanıt olarak, 'Bazen bir puro sadece bir purodur,' demiş."

Tatlı Rüyalar, Alper Canıgüz (E-pub)Tatlı Rüyalar, Alper Canıgüz (E-pub)
Yusuf Ö., bir alıntı ekledi.
23 May 00:33

Evet, bir insanı anlamak ve ona gerçekten de yardımcı olmak çok zor bir şey. Çoğu insanın kafası çelişkilerle, ruhu komplekslerle dolu ve ne istediğini bilmiyor.

Tatlı Rüyalar, Alper Canıgüz (E-pub)Tatlı Rüyalar, Alper Canıgüz (E-pub)
Hacer Özdemir, Gizliajans'ı inceledi.
22 May 22:09 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Akıcı ,güzel kitap.Yazarın kalemi bu eserinde de kendini belli ediyor.Ancak ben yazarın çoğu eserini okudugum için şahsi fikrim kan ve gül ile bu eseri biraz beklentimi karşılamak da zorlandı .Ancak Alper Canıgüz okunmalı kesinlikle

Hacer Özdemir, Kan ve Gül Bir Kara Dejavu'yu inceledi.
22 May 22:05 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Alper Canıgüz kitaplarının bir çoğunu okudum.Bu kitabı diğerlerinden yavan geldi bana .Okunmalı ancak beklentiyi yüksek tutmamalı.Dili akıcı,olay örgüsünün yer yer içinde buluyorsunuz kendinizi .

Sezgin Koyun, bir alıntı ekledi.
22 May 16:18

Sevenler birbirlerine yara izlerini gösterirler. İlk önce bunu yaparlar... 'Sana ruhumu açmadan önce bil ki incinebilirim' demek için...Çünkü en çok sevdiklerin yaralar seni.

Gizliajans, Alper CanıgüzGizliajans, Alper Canıgüz
Abdurrahman, bir alıntı ekledi.
 22 May 15:41 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Eğlenmek istesek tiyatroya gideriz. Biz buraya zaten acı çekmeye geliyoruz. Acının tesellisi acıdır."

Oğullar ve Rencide Ruhlar, Alper Canıgüz (Sayfa 146 - iletişim)Oğullar ve Rencide Ruhlar, Alper Canıgüz (Sayfa 146 - iletişim)