Derûnî Dâvâm, bir alıntı ekledi.
19 dk. · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Hz. Aişe radiyallahu anha'dan rivayetle Resulullah aleyhissalatu vesselam şöyle buyuruyor:
"Develer gibi içmeyin, ancak iki veya üç seferde için, içmeye besmele ile başlayın hamd ile bitirin."
Tirmizi

İslami Adaplar, Dr. Muhammed Hayr Fatıma (Sayfa 48)İslami Adaplar, Dr. Muhammed Hayr Fatıma (Sayfa 48)
Mâsiva, bir alıntı ekledi.
1 saat önce · Kitabı okuyor

Ateş, dedi en üstün yaratılış unsurudur. Çünkü maddesi yoktur, görünür ama dokunulmaz ona. Saftır, katışıksızdır. Üstelik sınırsızdır. Ateşin sınırı ancak onun kendi kendisinde tekrarıyla aşılır. Bu haliyle saltanattır baştan başa, ulaşılmazdır. Kendisine her yaklaşana yakıcı haberini gönderir. Bir kez dokunanın tüm izlerini silen bir izi silinmezdir. Onunla bir kez karşılaşanın eskisi gibi kalması artık mümkün değildir. Geriye çoğu kez yakıcı bir tutku kalır. Benim yangınımda en çok başkalarının kaybolması bu yüzdendir. Çünkü ateş ayrıştırır. Yanması gerekeni yakar yok eder. Geriye varsa saf cevher kalır.

Lâ: Sonsuzluk Hecesi, Nazan BekiroğluLâ: Sonsuzluk Hecesi, Nazan Bekiroğlu
Büşra Betül, bir alıntı ekledi.
1 saat önce

"Tembellik neyse keyifsizlik de odur, tembelliğin bir türüdür. Doğamızın buna eğilimi var, ancak toparlanma gücünü bulursak, kolaylıkla çalışmamız mümkün olur, gerçek hazzı elde etmenin yolu çalışmaktan geçer."

Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 30 - kültür yayınları)Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 30 - kültür yayınları)
Cansel, bir alıntı ekledi.
2 saat önce

Ancak kendi içime dönersem bir dünya buluyorum!”

Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 9 - İş Bankası Kültür Yayınları)Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 9 - İş Bankası Kültür Yayınları)
Tuba, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

Hayat ancak sevgiyle tatlıdır ve sevgisiz dünyada hayat sürmek beyhudedir.

Şah ve Sultan, İskender Pala (Sayfa 5 - Kapı)Şah ve Sultan, İskender Pala (Sayfa 5 - Kapı)
Erkan Akbulut, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okumayı düşünüyor

PİRİ REİS
Bir şey var,ancak makilerin orda söyleyebilirim,
Keşke yalnız bunun için sevseydim seni.

Üstü Kalsın, Cemal Süreya (Sayfa 86)Üstü Kalsın, Cemal Süreya (Sayfa 86)
Cihat, Geleceği İnşa Eden Adam'ı inceledi.
 3 saat önce · Kitabı okudu · 6 günde · 6/10 puan

‘Madeni bir eşya yapmayı öğrenmek zorundaydım. Hayatımda hiç CNC tezgâhı görmemiş, karbon fiber kullanmamıştım. Bunlar hakkında hiçbir fikrim yoktu. Ancak kitap okur ve uzmanlarla görüşürseniz bunu kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. Oldukça basit bir iş. Sadece kitap okuyun ve insanlarla konuşun; ama özellikle kitap okuyun. Okumayla kazanılan veri aralığı, biri konuşurken kazanılandan çok daha büyüktür.’

Özellikle son zamanların çok konuşulan ismi olan Elon Musk’ın söyleşilerinden derlenen bu kitapta özellikle Musk’ın hayata ve olaylara bakış açısını ; imkansız denilen şeyleri inanarak başarması; insana verdiği değeri ve en önemlisi de geleceğe dair hayalini kurduğu projelerin detaylarını bulabilirsiniz. Günümüzün dahi çocuğunun neler yaptığını ve neler yapmak istediklerini okuyunca insan hayran kalmadan edemiyor. En önemli detay ise küçük yaşlarından beri kitap okumaya verdiği önem.

Geleceği kafasında bambaşka bir şekilde tasarlayan Elon Musk’ın bilindiği üzere en büyim hedeflerinin başında uzayda hayat ve kendi kendini idame ettirebilen bir yaşam kolonisi kurmak. Bunun yanı sıra şehirlerin trafik sorununa bulduğu çözüm ve bu çözümü uygulamaya geçirmek için çalışmalara başlaması; sürdürelebilir enerji ve elektrikli araçlar da başlıca çalışmalarından ..

Kitabı diğerlerinden ayıran özellik ise söyleşilerinden alıntılar şeklinde basılması.

Tavsiye ediyorum


Keyifli okumalar..

{YALINKILIÇ}, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kur'an Allah'ın onu öğretmesi için atadığı en kamil öğretmen olmadan anlaşılmaz.Kur'an'ı bir müfredat gibi düşünebilirsiniz, fakat bir müfredat ancak onu öğretecek bir öğretmen olduğu müddetçe bir mana ifade eder. En nihayetinde her ne kadar dersler Allah'ın zatından olsa da bu dersleri insanlığa öğretmesi için Allah en güzel öğetmeni görevlendirmiştir, ki o da Hazreti Peygamberin ta kendisidir.

Dirilt Kalbini, Nouman Ali KhanDirilt Kalbini, Nouman Ali Khan