angelsbooks'un Kapak Resmi
angelsbooks, Levana'yı inceledi.
25 Mar 21:46 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Çok severek okuduğum bir seri. Her kitabından ayrı keyif alıyorum ama bu kitabı biraz gereksiz buldum. Serinin akıcılığı bu kitapta da var ama Levana'ya sempati besleyemedim. Aslında yazarın Levana'yı da hoş karşılayalım diye bir çabası olduğu düşünmedim. Evet seride bir kötü karakterimiz var. Ama bu karaktere ne oldu da böyle oldu diye soranlar vardır diye yazılmış olma ihtimali var bence.

Netice olarak bu karaktere bakış açım milim yerinden oynamadı. Bu yüzden bence yazılmasa da olurmuş.

He, ana karakterlerin geçmişlerine dokunuşlar vardı. Sevdiğim yönü buydu.

Yani seriyi okursanız bu kitabı da kesin okursunuz. Beklentisiz başlamanız tavsiyedir.

angelsbooks, Kış Masalı'ı inceledi.
19 Mar 15:41 · Kitabı okudu · 357 günde · 4/10 puan

Sıradaki kitap beni 'bitiremeyeceğim herhalde' diye düşündürüp duran kitabım. Bir kaç yıl önce CNR kitap fuarından almıştım. Belki bilirsiniz, film/dizi uyarlaması olan kitaplar ilgi alanıma girer. Bu kitabı da o yüzden almıştım büyük bir hevesle. Ama bitmesi tam 1 yılımı aldı!!!

Olaylar bir aşk hikayesiyle başlayıp fantastik dokunuşlarla ilerliyor. Sonra konu çok başka yerlere gidiyor. Bu fantastik dokunuşlar bana hitap etmedi bir türlü ki en sevdiğim türdür fantazya.

Okurken konudan konuya jet hızıyla geçiş var. Takibinde zorlandım. 'Nereden geldik buraya?' diye sık sık sordum kendime. İnce detaylar ve güzel tasfirlerle dolu bir kitap ama konu bütünlüğü bozulup durduğu için keyif alamadım.

Bir sonraki sayfayı merak etmeme sebep olan çok az kısım vardı. Bu yüzden de kitabı zorlana zorlana okumak durumunda kaldım.

Ne yazık ki benim için hayal kırıklığında öteye geçemedi...

angelsbooks, Yalancılar'ı inceledi.
13 Mar 21:21 · Kitabı okudu · 5 günde · 5/10 puan

Görür görmez merak ettiğim kitaplardan biriydi. Kısa bir kitap, 250 sayfa kadar. Kolay okunuyor. Biraz şiirsel bir anlatımı var ama bizim şiirlerimiz gibi değil. Ve sonuç hüsran oldu...

Yalancılar, 4 arkadaştan oluşan bir grup. Çocukken kurmuşlar bu grubu. Her yaz bir araya geliyorlar. Yaz bitince gelecek yaza kadar da tekrar bağlantı kurmuyorlar. Bu yazlardan birinde bir olay yaşanıyor. Her ne yaşanıyorsa ana karakterimiz Cady'de bir takım hasarlar bırakıyor.

Olayın ne olduğunu sonlara doğru öğreniyorsunuz tabii ama daha başlarda bir takım ip uçları var. Ben bir kısmını tahmin ettim. Diğer kısmını da daha sonra tahmin edebildim. Çok şaşırtıcı olmadı benim için. Şöyle de bir sorun var ki yarıdan fazlası heyecansız ve meraksız geçti. İnadım sayesinde bitirdim kitabı yoksa elimde sürünürdü.

Kapak tasarımı çok güzel yalnız, söylemeden geçemem.

Dip not: Kitaba zamanında tam tahmin yapamadığım için azıcık bol puan verdim.

angelsbooks, Ateş'i inceledi.
12 Mar 15:12 · Kitabı okudu · 18 günde · 5/10 puan

Bu kitabın karakterleri bana çok sıradan geldi. Büyük aşklar nefretle başlar tarzı bir giriş vardı. Aslında sevdiğim gibi, karakterler birbirlerini yavaş yavaş tanıyorlardı ama o kadar yavaş tanıyorlardı ki sıktı. Sonra sanki o yavaşlık yazara da yetmiş gibi bir hıza kavuştu. Bu seferde cidden çok hızlı oldu. Yani doz tutturulamamış. Karakterlerin ağırlıkları oturtulamamış. O yüzden serinin bu kitabından hoşnut kalmadım. Güzel olan tarafı akıcılığıydı. Zaten okumaya çok vakit bulamadığımdan kitabın bu yönü işime yaradı.

İlk kitabı okuyanlar devamını mutlaka merak edecektir. Ama bu kitabın geçmişi anlattığını ve karakterlerinin farklı olduğunu bilmelisiniz.

3.kitapta kimleri okuyacağız bilmiyorum. Merak edip bakmadım ama yakında onu da okurum.

angelsbooks, bir alıntı ekledi.
08 Mar 21:29 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Kitap
Sessizlik, acının üzerindeki koruyucu bir zırh gibidir.

Yalancılar, E. Lockhart (Sayfa 40 - Pegasus Yayınları)Yalancılar, E. Lockhart (Sayfa 40 - Pegasus Yayınları)
angelsbooks, Tatlı Ateş'i inceledi.
26 Şub 21:48 · Kitabı okudu · 5 günde · 6/10 puan

Akıcı ve keyifliydi ama herşey fazla tesadüfi geldi bu sefer. Taylor'dan daha fazla haylazlık bekledim. Tahminimden daha ağır başlı çıktı.

Hangi Maddox'u okursam okuyayım ilk kitap Tatlı Bela ile karşılaştırmadan edemiyorum. Hiçbir Maddox Travis'in yerini tutmuyor. Yaaa işte, ilkler hep bir başka oluyor.

angelsbooks, Sofie'nin Dünyası'ı inceledi.
26 Şub 19:09 · Kitabı okudu · 43 günde · 6/10 puan

Sofi'nin Dünyası ile tanışıklığım 15-20yıl kadar öncesine dayanır. Sanıyorum lisedeydim. Arkadaşım tavsiye etti ve okumaya başladım ama çok çabuk sıkıldım. Kitap felsefi bilgi vermek istiyordu fakat ben kurguyu merak ediyordum. O yüzden anlaşamadık. Bu güne dek, yarım bıraktığım tek kitap ünvanını taşıyordu. Bu konuda çok huzurlu hissediyorum çünkü yarım bıraktığım hiç kitap kalmadı.

Sofi isimli 15 yaşında bir karakterimiz var. Gün geliyor ve bu kızımız kimden gönderildiği bilinmeyen bir mektup alıyor. Mektupta sadece 'Kimsin sen?' yazıyor.

Güzel ve merak uyandırıcı bir başlangıç ama dediğim gibi bunun felsefe tarihi üzerine bir roman olduğu kulağınıza küpe olsun.

Felsefeye giriş için ideal bir kitap olduğunu düşünüyorum. Yalnız kurgu kısmını yetersiz buldum. Artık bir anne olduğum için Sofi'nin yaptığı bir takım şeyler hiç hoşuma gitmedi. Daha sonra bu durum toparlanıyor, olaylar bambaşka yerlere gidiyor tabi ama bende bıraktığı huzursuzluk geçmedi.

Kitabı, ana karakter yaşlarında birine önerecek veya hediye edecek olursanız lütfen önce siz okuyun, ne yapacağınıza daha sonra verin derim. Yazdıklarım sert görünüyor sanırım ama buna değinmezsem kendimi kötü hissederim.

Ve hala kararım aynı, felsefe beni hala çekmiyor.