angelsbooks'un Kapak Resmi
angelsbooks, bir alıntı ekledi.
17 Haz 22:04 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Baba
Babalar unufak olmazdı. Bilakis biz unufak olduğumuzda parçalarımızı tek tek yerden toplar, yapıştırır, bizi tekrar eski halimize getirirlerdi.

Bazen Bahar, Melisa Kesmez (Sayfa 108 - Sel Yayıncılık)Bazen Bahar, Melisa Kesmez (Sayfa 108 - Sel Yayıncılık)
angelsbooks, Böyle mi Olacaktı : Tarihte İz Bırakan 13 Ayrılık'ı inceledi.
17 Haz 17:29 · Kitabı okudu · 22 günde · 9/10 puan

Kitabı arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. Çoookk cici bir araştırma kitabı. Yazar bize tarihe adını yazdıran kişilerin aşk hayatlarından kesitler hazırlamış. Bunu da kendine has mizahıyla yapmış. Şahsen okurken çok eğlendim ben. Hem öğrendim hem güldüm.
Tabii trajik olaylar da var içinde.

Cümle aleme tavsiyem olsun.

angelsbooks, bir alıntı ekledi.
11 Haz 18:00 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sen unutmaya inat etsen de parçan olan bazı şeyler unutmayı reddediyordu.

Bazen Bahar, Melisa Kesmez (Sayfa 27 - Sel Yayıncılık)Bazen Bahar, Melisa Kesmez (Sayfa 27 - Sel Yayıncılık)
angelsbooks, Tanrı Olmak İsteyen Otobüs Şöförü'ü inceledi.
04 Haz 17:53 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

İçinde epey kısa öykü var. Bir tanede uzun öykü. Kara mizah severler için ideal olduğuna dair Baltimore Sun'ın yorumu var arka kapakta.

Kara mizah için çok deneyimli olduğumu söyleyemem ama kitap bana pek hitap etmedi. Hoş öyküleri bol. Hatta Domuzu Kırmak isimli öyküye bayıldım. Ama dediğim gibi pek bana göre değilmiş. Tabii denemekten zarar gelmez o ayrı mesele.

İşte bu sebepten kitabı öneriyorum ya da önermiyorum diyemiyorum. Karar sizin...

angelsbooks, Patron'u inceledi.
03 Haz 11:19 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Patron da romantik kitaplardan biri. Kapak az buçuk nasıl bir roman okuyacağınıza dair ipucu veriyor zaten.

30'una yaklaşmış bir kadın karakterimiz var. Adı Reese. Bekar. Ve bir randevuda kendisi ama adam hiç de beklediği gibi çıkmamış. Randevudan kaçış yolları ararken Chase Parker'la tanışıyor. İlginç bir akşam geçiriyor ve bu gizemli adamı da aklından silemiyor. Bu arada kendisi iş arayışında. Sonunda işini de buluyor ama bilin bakalım patronu kim?

Aslında güzel bir işleyişi ve kurgusu var. Mantığa da sığdırdım bir yerlere kadar. Ama o çiftler arasında gereksiz tavırlar uzaklaşmalar filan oluyor ya hani. Heh işte o kısmı beni sarmadı. Yalnız belirtmeden geçmeyeyim sonunu çok sevdim. Ek olarak biraz da komedi olaydı kitapta, daha bir memnun olurdum. Bu kitaba yakışırdı bence.


Benim kitabı bitirmem 1 gün bile sürmedi. O yüzden çerez kitap arayışında olanlarınıza tavsiyemdir.

angelsbooks, Kalpsiz'i inceledi.
29 May 14:42 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Yazar bu kez Harikalar Diyarı'nı ele almış. Yine masallardan birini alıp eğip bükeyim demiş. Harikalar Diyarı'nın kötü karakteri Kupa Kraliçesi'nin geçmişini didiklemiş. Peki ne olmuş da bu kadın böyle kötü birine dönüşmüş? İşte bunu anlatıyor kitap.

Ay Günlükleri'ne nazaran çok daha masalsı bir havada geçiyor olaylar. Ay Günlükleri daha bir gerçekle harmanlanmıştı. Kalpsiz'i okuma niyetiniz varsa, böyle bir beklentiye girmeyin.

Bir ara biraz durağanlaştı kitap. Hatta araya başka bir kitap mı soksam diye de düşündüm. Ama vazgeçip devam ettim. Çünkü çok çekici bir kapağı var.

Akıcı, keyifli biraz da hüzünlü olmuş. Aslında epey hüzünlü olmuş...

Bu yazar yazsın, sevgili Artemis Yayınları çevirip bassın, bizde böyle tatlı keyifli seyirler yaşamaya devam edelim bence.