angelsbooks'un Kapak Resmi
angelsbooks, Amok Koşucusu'yu inceledi.
21 May 12:06 · Kitabı okudu · 15 günde · 9/10 puan

Yazarın kalemini cidden seviyorum. Kısacık romanlar yazmasına rağmen istediği duyguyu okura rahat rahat geçirebiliyor. Üstelik yazdığı kısa romanlar hep dolu dolu.

Dediğim gibi minik bir roman, 60 sayfalık. Sizde benim gibi yazarı sevenler arasındaysanız bu güzelliğe de kitaplığınızda yer ayırın.

angelsbooks, bir alıntı ekledi.
21 May 10:38 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aşk
Aşk, aşırıya kaçarsa, zehire dönüşebilir.

Sis ve Öfke Sarayı, Sarah J. Maas (Sayfa 335 - DEX Kitap)Sis ve Öfke Sarayı, Sarah J. Maas (Sayfa 335 - DEX Kitap)
angelsbooks, Calamity'i inceledi.
17 May 18:56 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

İlk kitap Steelheart seriye güzel bir girişti. Aksiyonu durmayan, sizi öyle sürükleyip götüren bir giriş.

2.kitap Firefight'la arada bir sevindirdi, karakterleri daha bir tanıdık, sevdik, şüphelendik. Sonunda da darbeyi yedik

Son kitap Calamity, aksiyonda neredeyse hiç hız kesmedi. Öyle ki kitabı elimden bırakamadım. Hem çok sürükleyiciydi hem meraktan çatlattı.

Konudan biraz bahsedeyim. Günün birinde gökyüzüne kırmızı bir nokta yerleşir. Güneşe benzemektedir. İnsanlar ona Calamity adını takarlar. Calamity'nin gelişiyle bazı insanlarda doğaüstü güçler peydah olur. Tabii herkes bu güçlerin kahraman doğuracağını sanarken, güçlerine kavuşan insanlar hakimiyet ilan edip zorbalık yapmaya, normal insanları köle gibi çalıştırmaya başlarlar.

Ana karakterimiz David 8 yaşındayken yaşadığı bir olay sonucu babasını kaybeder. O günden sonra da kendini, Epik dedikleri bu doğaüstü güce sahip olanları araştırmaya, onları alaşağı edebileceği bilgiler bulmaya adar.

Brandon Sanderson bir değişiklik yapıp genç yetişkin türünde bir seri yazmış. Bu seriyle yapabileceklerinin bir kısmını da kanıtlamış bence. Arada bir bazı olaylar uzatılmış, gereksiz diyaloglar konulmuş olsa da ben seriyi özellikle finali çok sevdim.

Yazarın diğer kitaplarını okuyanların beklentilerini düşürmeleri şart. Ama yazarla henüz tanışmadıysanız ya da ne yazsa okuyacaklardansanız sorun yok.

angelsbooks, bir alıntı ekledi.
30 Nis 19:18 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kısa yol her zaman onarım altındadır, bu yüzden her zaman alternatif bir yolunuz olsun.

Aşka Yolculuk, Jill Shalvis (Sayfa 90 - Nemesis Kitap)Aşka Yolculuk, Jill Shalvis (Sayfa 90 - Nemesis Kitap)
angelsbooks, Dikenler ve Güller Sarayı'ı inceledi.
30 Nis 11:03 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Perilerin gazabından korkan bir insan ırkı, iki ırkı birbirinden ayıran bir duvar ve bu iki ırkı da bilinmeze sürükleyen bir tehlike...

Ana karakterimiz Feyre, 2 kız kardeşi ve sakat babasıyla yaşayan 19 yaşında bir genç kız. Çok fakirler. Öyle fakirler ki Feyre'nin avlayacağı av hayvanlarını yiyerek ve denk gelirse kürklerini satarak hayatta kalıyorlar yıllardır. Ve gün geliyor Feyre, o nefret ettiği perilerin tam göbeğinde buluyor kendini.

Çeviri de beni rahatsız eden bir yere denk gelmedim çünkü yutarak okudum kitabı ve dikkat edemedim. Bana yetersiz gelen oldukça yer var ve kurcaladıkça da daha fazlası çıkmaya devam ediyor ama gençlerimize önerebileceğim bir kitap oldu kendisi.

Benim yere göğe sığdıramadığım kitapları bilen arkadaşlara çok beklentiye girmeyin derim ama bahsettiğim kesimden değilseniz seversiniz. Şahsen yetersizliklerine rağmen seriye devam etme kararı aldım. En kısa zamanda 2.kitabı da okumak niyetindeyim.