Anneler Ve Babalar Günü
Anneler ve babalar gününü usulca kutlayın.
Öksüzlerin canını yakmadan, canlarını yakmadan
Çocuğu olmayanlar var
Evlat acısı çeken anneler ve babalar da var
Ve anneler ve babaların kıymetini bilin.
Bilmem anlatabildim mı?

Aslında o mukaddes değeri senede 1 gün hatırlayip kutlamak utandırıci da olsa adet yerini bulsun bütün ANNELERİN ve ANNE adaylarının ANNELER günü kutlu olsun....

"Cennet anaların ayakları altındadır "
Canım Annem Anneler günün kutlu olsun...
Bütün Anaların analar günü kutlu olsun iyiki varsınız..

WhatsApp durumlarını soranların, neden bugün "anneler günü" için ne hediye alındığını sormayışlarını çok garipsedim.

Tayfun, Bağırmayan Anneler'i inceledi.
13 May 21:41 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Çocuk !!!
Bedeni ve mantık yaşı büyük olmayan ama bizlerle aynı ruhu taşıyan, daha temiz bir kalbe sahip olan kişi... Herkesin geçirdiği evrenin adıdır çocukluk.

Yazar kitabında hep annelere seslenmiş lakin ben kabul etmiyorum. Çocuk anne ve babanın en ortak ilgi alanıdır ve her iki veliyi de alakadar eder. Kitapta çocuğa bağırma dışındaki diğer seçenekler güzel bir dil ile anlatılmış, lazım olana altın niteliğinde bilgilerdir bunlar. Her ebeveynin okuması bilmesi gereken hususlardır. Çünkü çocuk deyince akan sular durulur.

Şu hayata bırakabileceğimiz yeğane mirasımızdır evlatlarımız. Bizler hanlar, hamamlar yapabilecek insanlığa üniversiteler, vakıflar bırakabilecek güçte değiliz. Lakin çok saygın, terbiyeli, vatanını milletini seven evlatlar yetiştirip insanlık yararına fayda sağlayabiliriz.

Erkek gözünde kadın olmak, yani ev hanımı olmak kolay gözükür. Ne var evi temizle yemek yap sonra at kendini kanapeye akşama kadar uyu... Arada bir çocuk ile ilgilen vesaire... Ama durum hiçte öyle değildir. Ben ev hanımların üzerindeki yükün biz erkeklerin üzerinde olandan kat be kat daha fazla olduğunu düşünüyorum. Allah onları başlarımızdan eksik etmesin ve hepsinin ‘anneler günü’ kutlu olsun.

Kitabı neden okudun derseniz eğer, bence bir çok kitaptan faydalı bir kitap ve çok güzel bilgiler sahibi oldum. Yazarın akıcı dili ve hayattan bazı kesitler sunması, hikayeler ile anlatımını bezemesi daha da okunası bir hal alıp okuyucuyu sıkmadan süreklilik sağlıyor. Kadın erkek herkesin bilmesi gereken bilgilerle dolu hoş bir kitap. Okumanızda fayda vardır.

Sevgi ile kalın.