Arsen Lüpen kendine oldukça güvenen ve bir o kadar da centilmen bir hırsızdır.Sadece zenginleri vee soyulmayı hakeden kişileri hedef alan Arsen Lüpen,çekiciliği ve zekasını kullanarak her türlü durumdan kurtulmasını biliyor.Sıklıkla polise ve kurbanlarına işleyeceği suç ile ilgili mektuplar yazar .Bu sayede işleyeceği suçları daha meydan okuyucu,daha eşsiz daha heyecanlı kılıyor.

Su Polat, bir alıntı ekledi.
17 May 19:26 · Kitabı okudu · İnceledi

"Tamam ,teslim oluyorum" dedi Lüpen sakın bir şekilde ve kollarını göğsünde kavuşturdu. Heskes şaşkındı.Esyalari olmayan ve sadece elbise askıları görünen odada Lüpen'in sesi yankılandı.
"Teslim oluyorum."Inanılmaz gibi görünüyordu. Bir tuzakla ortadan kaybolsa ya da duvarın bur kısmı kayıp ona kaçması için bir kapı açılsa kimse şaşırmazdı.Ama o teslim olmuştu!

Arsen Lüpen, Maurice LeblancArsen Lüpen, Maurice Leblanc
EYUP TETİK, Gizli Kapı'ı inceledi.
11 May 21:17 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Polisiye olarak birinci numarada bulunan ünlü hırsızımınız ARSEN LÜPEN harita bir hırsızlık vakasıyla tekrar karşılaştı. Çoğu sayfada benim bile ümidim bitmişken ünlü hırsız bir yolunu buluyor ve arkadaşını idamdan kıl payı kurtarıyor. Etkileyici ve çok sürükleyici bir kitaptı yazar okuyucuyu hep ters köşe yapıyor . Okuyanlar çok şaşıracağı anlarla saklı bu kitap harikaydı ilk sayfaları her zaman ki gibi biraz zor okunuyordu. Lakin yarılayınca kitabı elinizden indiremiyorsunuz kitapta hoşuma gitmeyen kitabın ismiydi içerikle hiç olmamış keşke yazarımız MAURICE LEBLANC farklı bir isim seçseydi.

Polisiye sevenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap bence genelde aşk kitapları okuyan ben bile beğendiysem siz hayli hayli beğeneceğinizi düşünüyorum. Bir puan eksik vermemin sebebi kitabın isminden dolayıdır. Okuyacak olanlara iyi okumalar:)

OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER:))))

Su Polat, Arsen Lüpen'i inceledi.
09 May 12:09 · Kitabı okudu · 10 günde

Kitap çok güzeldi. Soluksuz okudum. Iki dedektifi de çok severim ; ama bu macerada Arsen Lüpen'in tarafını büyük bir zevkle tutdum. Sherlock onun bu tehlikeden zevk alan kişiliği ve zekası karşısın da neredeyse hayrete düştü. Ve Ganimard hayatın boyunca Arsen Lüpen'i yakalayamayacaksın, yakalasanda kendi ellerinde yeniden salarsın zaten ;) Yazara çok teşekkür etmek lazım, bu iki dahiyi karşı karşıya getirdiği için. Kaçırmayın derim.

Esra Esenlikci, Arsen Lüpen - Kibar Hırsız'ı inceledi.
07 May 14:36 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · Puan vermedi

Merhaba değerli doslar. Sizlere Arsen Lupen Kibar Hırsız'ın yorumuyla geldim. Bakalım kitabın incelemesine...
.
Maurice Leblanc tarafından 1907 yılında dünyaya gelmiştir Arsen Lupen karakteri... Maurice Leblanc Fransız öykü ve roman yazarıdır ve kitabı ilk gördüğümde tabii ki de yazarın Sherlock Holmes'e özenerek Arsen Lupen karakterini oluşturduğunu düşündüm.
.
Farklarına değinecek olursam Holmes bir dedektifken, Lupen bir hırsızdır; Holmes kadınlarla hiç ilgilenmezken (Irene Adler hariç) Arsen Lupen kalbini tek bir kadına değil, hayatının kadınlarına adamıştır.(Arka kapakta böyle yazar ve bunun böyle olduğunu okurken görüyoruz zaten. )
.
Arsen Lupen polise önceden yapacaklarını haber verip zamanı geldiğinde de bu planını işleyişe koyar ve hem polisle dalga geçer hem de zekasına hayranlık duyulmasını sağlar. Ancak ben pek bu zeka pırıltılarını kitapta yakalayamadım. Neden bilmiyorum ama Sherlock tadını almak için okumama rağmen pek onun tadını hissedemedim. Tad diyorum ve siz kitapseverlerin iyi bir kitap okuyunca damakta kalan o tadı anlayacağınızı çok iyi biliyorum ve maalesef ben Arsen Lupen'de o bekledigim tada ulaşamadım. Bunda Sherlock'un da suçu olabilir.
.
Ne kadar centilmen, kibar, sevimli de olsa Arsen Lupen'den pek de hoşlandığımı söyleyemeyeceğim. Tabii bir şey söylemek için erken... Daha okunması gereken bir sürü Arsen Lupen kitabı var. Tam kararımı onları okuduktan sonra vereceğim. Hepsini olmasa da birkaçını okurum en azından.
.
Kitabı okumayı düşünen arkadaşlara bir tavsiyem de şudur: Penguen Yayınları'ndan okumayın lütfen. Yazım yanlışlarının çokluğundan mı bahsedeyim, sayfaların kalitesizliginden mi yoksa kitabın dal ortasına girip konuşmayı bölen penguenyayinlari.com yazısından mı? Cidden çok kötü hazırlanmış bir kitaptı. Belki sevememe nedenim de bu yayın olabilir artık bilemeyeceğim.
.
Bir sonraki yorumlarda görüşmek üzere kendinize iyi davranın dostlar...

Su Polat, bir alıntı ekledi.
05 May 21:52 · Kitabı okudu · İnceledi

"Ve lüpen'in her iki olayda da parmağı var."
" Evet, bence de öyle."
Bu durum bir kahkaha patlamasıyla bölündü.Dudouis gülmüştü bu şekilde .
"Lupen daima, Lüpen !Lüpen her şeyin içinde; Lüpen her yerde!"

Arsen Lüpen, Maurice LeblancArsen Lüpen, Maurice Leblanc

Peyami Safa Okuma Etkinliği
Sevgili 1k ailem önceden uzun süre düşündüğüm ama bir türlü fırsat bulamadığım bu etkinliği 7 Mayıs - 22 Haziran tarihleri arası gerçekleştireceğim.
Sevgili Ebru Ince Hanıma sunduğum bu fikrimi uygun bulması ve beni desteklemesinden dolayı çok teşekkür ediyorum .Gerçekten kendisi tam bir KRALİÇE .
Ayrıca Haruni Bey' ın desteği için de kendisine çok teşekkür ederim.
Amacım beğendiğim yazarlardan olan Peyami Safa 'nın yazdıkları eserleri herkes tarafından okunmasını ve beğenilmesini sağlamaktır . Okunmayan kitapları da bu sayede okumuş olacaksınız.
Düzenlediğim ilk etkinlik olduğundan çok heyecanlı ve bir o kadar da mutluyum.Kendimi ne kadar iyi ifade ettim bilmiyorum ama inşallah başarılı olmuşumdur.

Katılımlarınızı bekliyorum.
Katılan herkese şimdiden teşekkürler.

Kitaplar:
1- Dokuzuncu Hariciye Koğuşu
2- Fatih Harbiye
3- Yalnızız
4- Sözde Kızlar
5- Matmazel Noraliya'nın Koltuğu
6- Bir Tereddüdün Romanı
7- Selma ve Gölgesi
8- Canan
9- Şimşek
10- Mahşer
11- Bir Akşamdı
12- Attila
13- Cumbadan Rumbaya
14- Cingöz Kafeste
15- Esrarlı Köşk
16- Arsen Lüpen İstanbul'da
17- Mişon'un Definesi
18- Elmaslar İçinde
19 -Zeyrek Cinayeti
20- Sherlock Holmes İstanbul'da
21-Şeytani Tuzak
22-Tiyatro Baskını
23- Havaya Uçan At
24- Sultan Aziz'in Mücevherleri
25- Kral Faruk'un Elmasları
26- Cingöz'ün Esrarı
27- Kaybolan Adam
28- Türk İnkılabına Bakışlar
29- Eğitim - Gençlik - Üniversite
30- Sosyalizm, Marksizm, Komünizm
31- Osmanlıca, Türkçe, Uydurmaca
32- Kadın, Aşk, Aile
33- Din, İnkılap, İrtica
34- Kartal Pençesinde
35- 20. Asır Avrupa ve Biz
36- Sanat, Edebiyat, Tenkit
37- Yazarlar, Sanatçılar, Meşhurlar
38- Kağıthane Faciası
39- Göztepe Soygunu
40- Amerika'da Bir Türk Çocuğu
41- Deli Gönlüm
42- Bir Varmış Bir Yokmuş
43- Seçmeler
44- Cesur Çocuklar
45- Milli Mücadele'nin Üç Kahramanı 1
46- Nasyonalizm Sosyalizm Mistisizm
47- Millet ve İnsan
48- Milli Mücadele'nin Üç Kahramanı 2
49- Milli Mücadele'nin Üç Kahramanı 3
50- Edebi Akımlar ve Fikir Cereyanları

Katılımcılar:
1- Haruni
2- ¤ Cerrah Asya ¤
3- Ebru Ince
4- Murat Ç
5- İnci Küpeli Kız
6- Nur Altnbs
7- 'Dilhûn'
8- https://1000kitap.com/vysl1903
9- CEYLAN
10- TARDİS
11- Mor Aşığı
12- Büşra A.
13- Öz,
14- Yağmur.
15- Hayalperest
16- Okuma Delisi - poetika
18- Yaren
19-Fazilet AYSU
20- salih
21- Aysss
22- Kumral
23- Oktay Dinç
24- Harun Inan
25- https://1000kitap.com/rggaras
26- heysem
27- Fatmanur
28- Murat YAĞLI
29- nneslihann
30- zeyneb
31- Homeless
32- ...

Sherlock Holmes, bir alıntı ekledi.
27 Nis 15:27

Hem sinirlenmemin bana ne faydası olacak ki? Nasıl olsa son sözü ben söyleyeceğim!

Arsen Lüpen Herlock Sholmes'e Karşı, Maurice Leblanc (Sayfa 144 - Olimpos yayınları)Arsen Lüpen Herlock Sholmes'e Karşı, Maurice Leblanc (Sayfa 144 - Olimpos yayınları)