• "Aşk yazılmamış olsa bile adımın üzerine
  Adımı aşkın üstüne kendim yazarım."
 • Bir diyarın Karanlıklar Prensi varmış. İçi kapkara, zifiri karanlıkmış; geçmişte yaptıklarıyla acılıymış. Nice duyguları katletmiş, nice canlar yakmış, sevmiş-sevilmiş, yanmış. Boş bir anında, kendi emriyle kendini zindana attırmış.
  Bir de o diyarda Kaos Prensesi yaşarmış, aydınlığa özlem yüklü. Hiç kimseye güvenmezmiş; her saniyesi yıkım, geçmişi kıyametler doluymuş. Zamanında öyle kırbaçlar yemiş ki, kendine izler bırakmış unutmamak için.

  Prens ve Prenses, bir gece tanışmışlar bir yerlerde.

  Prens kendisi çıksa da çıkarmamış yüreğini zindanından o gece. Prenses sezmiş içindeki karanlığı, onun Karanlıklar Prensi olduğunu daha bilmeden. Bir el atsa çıkarır sanmış onu karanlıklarından, ama kendi kaoslarına da bulaştırmadan.
  Prens ise geçmişteki acıları hatırlamış prensese bakınca, elinde kılıcı nice saldırıları varmış kaos akşamlarında. Anlatmak istemiş, fakat prensesin güvensizliği engellemiş. İlk gecelerinde prens zindanına çekilmiş, prensesse hafızasında yanlış yer vermiş prense.

  Zaman geçmiş, yine karşılaşmışlar ilk tanıştıkları o yerde.

  Masal bu ya prens zindan kaçamaklarındaymış, prenses ise durgun kaos sonrası aydınlıklarında.
  İşte o gün birbirlerini çeken zıtlıklarında ortaklık görmüşler. Prens sahte ışıklarıyla gelmiş her buluşmalarına, prenses kaoslarını kilitlemiş prensin ziyaretlerinde. Mutluymuşlar ortada geçmiş yokken, gözleri değmiş, sözlerle okşamışlar birbirlerini.

  Prenses melek kadar güzel, Prens ulaşılmayacak kadar güçlü.

  Sonra birbirlerine geçmişten bahsetmeleri gerekmiş!
  Tabi hayat bu ya biri karanlıklar, diğeri kaoslarla yaşarmış. İkisinin karışımı akıl almaz derecede zararlıymış!
  Prenses umursamamış; Prens ise gururluymuş, "Savaşırım!" diye hazırmış.
  Prensin sarsılmaz, ışık sızdırmaz, hep sakin bir karanlığı varmış.
  Gün gelmiş prenses bilmeden aydınlık bir kaos yollamış prensin karanlığına!
  Prens huzursuz olmuş bir süre, aydınlığa dokunmamış!

  Son gecelerinde anlamışlar birbirlerini sevdiklerini!
  Prenses kaoslarıyla anlaşmazlığa düşmüş. Korkmuş prense yeni kaoslar yollamaktan. Çünkü göremiyormuş prensin içini karanlıktan, Prens anlatmadan bilemiyormuş.
  Zaman geçmiş prensesin aydınlık kaosları kararmış, prens üzülmüş ışık bulamamış aydınlatmak için. Sonra aydınlık karanlığa dayanamayıp ölmüş, kaos görünmez olmuş karanlıkta.

  İstese de gitmeyi prenses, prens veda etmemiş ona...
  Çünkü masal daha bitmemiş.
 • Yemezler Güzelim || Zeliha EREN (Kitap Yorumu)
  ..
  .
  Herkese merhabalar! Nasılsınız umarım iyisinizdir. Okulun ilk haftası bitti, nasıldı ilk haftanız? Umarım güzel geçmiştir. Benimkisi çok hızlı geçti,nasıl bitti anlamadim bile. Fazla uzatmadan yoruma gecelim o halde.
  ..
  .
  Yemezler Güzelim serinin üçüncü kitabı. Bu kez Kuzey Masalı ve Mekanik Aşk 'taki Zack ve Mila'nın hikayesini okuyoruz. Yine bu kitapta da macera hız kesmeden devam ediyor. Aynı şekilde yine kitabın sonuna nasıl geldiğinizi hatırlamıyorsunuz. Yine ve yine serinin diğer kitaplarında olduğu gibi, keşke bitmeseydi moduna girip bir kaç saat asık suratla oturuyorsunuz. Konusuna gelecek olursak; Mila ve Zack ilk kez Kuzey ve Masal'ın düğününde karşılaşırlar. Mila Zack'e çarpar ve bunun için özür diler ancak Zack ona gereksiz kızar ve aralarında ufak bir tartışma çıkar. Daha sonra Mila değişim programı için 10 aylığına New York'a gider ve yanında kalacağı ailenin Zack olduğunu öğrenir. Olaylar silsilesi asıl bundan sonra başlar. Ayrıca belirtmeden geçmek istemiyorum Zack ve Mila'nın kavgalarını okumak çok daha zevkliydi. Mila'nın hayvanlara olan müthiş sevgisi, yer yer Zack'i çıldırmanın eşiğine getirsede aralarındaki aşk muhteşemdi.Belki istersiniz diye #arkakapakyazısı bırakıyorum
  ...
  .
  Bilişim Istihbarat Servisi bu sefer fena halde karıştı! Kemerlerinizi daha sıkı bağlayın! Mila ve Zack, atom altı parçacıklarının çarpışmasını kıskandıracak kadar güçlü bir şekilde birbirlerine tosladıklarında,Zack bebek mavilerinde kaybolmuştu.Karşısındaki kızın gözleri dışında tüm dünya tedavülden kalkarken,daha ne yaptığını bile anlamadan onu öpmek istemişti.Tabii hemen ardından da kendini tekmelemek! Sokakta gördüğü her hayvanı evlat edinmek gibi güçlü bir dürtüye sahip,yufka yürekli olduğu kadar cadılıktaki uzmanlığını en yüksek dereceyle tamamlamış Mila Bennet,son derece normal yaşantısını yerle bir edecek olaylar silsilesinin içine düştüğünde, ona yardım edebilecek tek kişi Zack Feller'dan başkası değildi.Dört abisi de işin içine girince,dünyayı ve aşk hayatını aynı anda kurtarmaya çalışmak zorunda kalması ise,kaderin ona cilve yapma şekliydi. Bu defa oyun çok büyüktü... Zack'in geçmişinden gelen sırlar Mila'nın gizli yönlerini ortaya çıkarırken,birbirlerinden başka güvenecek kimseleri kalmamıştı.Tek kurtuluşları birlikte çalışmaktı ama kaderin onlar için çizdiği yol pek kolay sayılmazdı.Özellikle de Mila'nın bela olma kapasitesi düşünülürse... Tavsiye: Hiç sakin olmadan okuyun!
  ..

  .. . "Söyler misin, 'Mila benim nişanlım' cümlesinin nesini anlamadın? Yüklem desen yerli yerinde,özne en şık konumundan bize göz kırpıyor ve Tanrı aşkına,iyelik ekini üzerine basarak söylediğime eminim!" .. . " Seni hep saklayacağım, Mila. Kalbimin en güzel yerinde değil...Kalbimin yerinde,göğsümün sol yanında saklayacağım seni."
 • Mekanik Aşk || Zeliha EREN (Kitap Yorumu)
  ..
  .
  Herkese yeniden merhaba! Nasılsınız? Umarım iyisinizdir. Okullar açıldı artık yoğun bir tempo başladı, umarım bu yıl hepimizin adına güzel bir yıl olur . Fotoğrafın ışık açısı pek iyi değil ( güneş gitmiş ben eve gelene kadar yapay ışık ancak bu kadar) ve aceleye gelmiş bir fotoğraf, bu yüzden çok kusuruma bakmayın . Yoruma gecelim o zaman
  ...
  Bu sefer serinin ikinci kitabı ile birlikteyiz. Kuzey Masalı'nda başlayan macera hız kesmeden bu kitapta devam ediyor. Ama bu sefer bize eşlik edecek olan çift Julie ve Alex. Bu kitabı da Kuzey Masalı gibi bol kahkahalarla ve eğlenerek okuyacağınızı düşünüyorum. Üstelik bu hikaye daha değişik(soylersem spoi olacak, neyse sustum)Zaten Kuzey Masalı'nı okursanız Julie ve Alex'e ne olduğunu merak ettiğimiz için almış bulunacaksınız kitabı. Konusundan bahsedecek olursam, Devonshire Dükü'nün varisi çapkın Alex ile robotlarına ölesiye aşık, hazır cevap kızımız Julie'nin hikayesini ele alıyoruz bu sefer. Bizim asla aşık olmayacağını iddia eden Alex, dünya üzerinde asla öpmemesi gereken bir kadını yani Jane'i öper ve tam o sırada Alex'in beyninde şimşekler çakar ve Eros iş başına geçerek oklarını Alex'in kalbine saplar. Şimdi diyeceksiniz ki, başta Julie ve Alex'in hikayesi demedin mi? Jane kim? Ne alaka? E merak ettiyseniz alın bir okuyun derim.. Herkese bol kitaplı,mutlu günler dilerim.
  ....
  .
  .
  Alıntı :
  "Şimdiye kadar yaşadığım hiçbir an için keşke yaşamasaydım diyemiyorum, Julie. Çocukluğuma bile...Çünkü tüm bunlar seni bana getirdi ve sonunda sana kavuşacaksam,her şeyi yeni baştan yaşamaya razıyım. "
 • Bir sevda masalı bir aşk bin yara gibiydin sevgili
  Ve
  Sen uzun bir yolculuktun benim çıkmadığım
  ...
  -Hüsnü Bala
 • Yazmayı Planladığı Hikâye Ve Romanların Listesi

  Aşağıdaki romanların ve hikâyelerin tafsilatını deftere geçireceğim:

  YALNIZ ADAMIN SEYAHATİ
  Roman, iki kısım, Almanya'da yazılacak. "Zehirli gazlar"

  TOKAT
  Roman, Türkiye'de yazılacak. Frank Thiess'ın (Die Verdammten) romanı okunacak. Bundan maada (Atala) ve Byron eserleri.

  KEREM İLE ASLI
  Aşk masalı, (roman) lirik, halk şiirleriyle beraber Türkiye'de yazılacak.

  RAKİ
  Yozgat romanı, Almanya'da yazılması mümkün olursa daha iyi olacaktır.

  MESİH
  Temaşa eseri, Hz. İsa'dan bahis, iki-üç sene sonra. (Dini eserler okunacak)

  LÂYEMUT ENAYİLER
  Büyük veya küçük hikaye, yahut ufak tenkidî parçalar (daha takarrur etmedi) (başlayacağım ve "Vâcib ta'âla hazretleri" tabiri)

  ÖLÜMLERİN EN GÜZELİ
  Hikaye, ormandaki ressam vesaire...

  RAKİP
  İstanbul'dan kalma yarım hikaye bitecek. 28 hikayesine bugünlerde başlayacağım.

  TALISMAN
  Çingene musıka hikayesi.
  Sabahattin Ali
  Sayfa 105 - Yapı Kredi Yayınları
 • Aşk yazılmamış olsa bile adımın üzerine
  Adımı aşkın üstüne kendim yazarım.