• İnsanlar ormanları kesti, bataklıkları kuruttu, barajlar inşa etti, ovaları suladı, binlerce kilometre demiryolu döşedi ve gökdelenlerle dolu metropoller kurdu. Dünya Homosapiens'in isteklerine uygun hale getirildikçe habitatlar ve türler yok oldu. Bir zamanlar yeşil ve mavi olan gezegenimiz, plastik ve betondan bir AVM'ye dönüştü.
 • Kul Ahmet'in ceketi.
  //Emanet: Senin olmayan sende durması için sana bir müddet için teslim edilen... Dağlara, taşlara teklif edilen ama onların kabul etmekten imtina ettiği, emanet...

  //Müslüman faturasını kendisi ödemeyecek olsa bile suyu ihtiyacından fazla kullanamayan insandır.

  Eşkıya ol insafsız olma.
  //Düşmanımıza evliya gibi davranamadık, hiç olmazsa dostumuza eşkıya kadar insafımız olsun.

  Vakti gelmedi mi.
  //Sırtımızda bilgiden kovalar, başından aşağı din boca edeceğimiz kurbanlar arıyoruz, tebliğ yapacağız hevesiyle. Yaşasın yüce dindarligimiz.

  //Siz abdesti kitaptan öğrendiniz evlâdım, biz bir büyüğün eline su dökerek.

  Kelime alkışla evlenirse.
  //İnsan sahip olduğu şeyi bir baskasına ihtiyaç olmadıkça gösterme derdine düşmez.

  Bu günah bizim
  //Kitabı televizyonla, misafirliği avm gezmesiyle, sohbeti akıllı telefonlarla, bilgiyi malumatla, kültürü zevzeklikle, insan olmayı meslek sahibi olmakla takas ettiğimiz günden beri, bu günah bizim.

  "Olmak" için olması gerekenler.
  //Müslümanlık kaliteye mecbur olmaktır.

  //Seni sevmek isteyenlere yardımcı ol.

  //Madem herkesi düzeltmek bu kadar zor, kendini dogrult ki dünya bir eğriden kurtulsun.

  //Ölmeden evvel yapılacak 100 şey listesi hazırla. Birinci madde şu olsun: Ölmeden evvel öl!

  Güzel olan mı hayırlı, hayırlı olan mı güzel?
  //Ölçüsü dünya olan kişinin hayırdan anladığı, kendisi için güzel olandır.

  //Ölçüsü öteler olan kişinin güzelden anladığı kendisi için hayırlı olandır.

  //Kendisinde hayır olmayan zenginlik, sıhhat, güzellik, akıl zahiren nimet gibi dursa da hakikatte nikmettir.

  Şeytanın mirası.
  //Hiç kimseyle kendini kıyaslayıp ben ondan daha hayırlıyım deme!
  Ateşten yaratılmadın, ateşe gitme!

  Ayna.
  //Ben tamamım hissi, kişiye noksan olarak yeter.

  //Kolaylıkla işleyrbilmeye başladığın günah, senin büyük günahındır.

  //Varlığını fark etmediğiniz günaha nasıl tövbe edeceksiniz?

  Beni sevmeyenleri çok seviyorum.
  //Deliler Ve veliler haricindeki herkes kendisini bir başkasının gözünden seyretmeyi sever.
 • Arkadaşlar 4 eylul - 4 ekim arası 41 burda avm'de ufakta olsa kitap gunleri var uygun fiyata ilgilenenler varsa gidebilir bilinize
 • ✔Hastaneye gidiyorsunuz tıklım tıklım. sanki bütün dünya hastalanmış hastaneye gelmiş. ✔Yola çıkıyorsunuz yollar tıklım tıklım, sanki herkes işini gücünü bırakmış yollara düşmüş. ✔AVM'ye gidiyorsunuz sanki herkes alışverişte.
  ❗Camiye gidiyorsunuz bomboş, sanki namaz farz olmamış.‼❕
 • 128 syf.
  ·Puan vermedi
  Neresinden başlasam bilmiyorum. Bakın bakın bir Hristiyan da bizi seviyor gibi bir tavır takınan kompleksli müslümanlardan mı, bu kitabı olduğundan bambaşka halde sunarak gelir elde etmeyi amaçlayan yayınevinden mi, Tolstoy'dan mı yoksa bilinçsiz okuyuculardan mı?
  Öncelikle kitap gizlenmiş bir kitap falan değildir, kitap Tolstoy tarafından yazılmış bir kitap falan da değildir. Kitap Hz. Muhammed'in hadislerinden oluşan bir derlemedir ve derlemeyi yapan da Tolstoy'dur. Tolstoy bir yazar ve aynı zamanda bir filozoftur. Sürekli sorgulayan bir adamdır yani. Bu da dogmatik olan dinlerle hiç bağdaşmayan bir durumdur. Bu nedenle kilise tarafından sevilmeyen hatta nefret edilen biri olmuştur. Hayatı boyunca, yaşamın anlamını sorgulamıştır tüm filozoflar gibi. Haliyle yaşama, bilinenler içerisinde en büyük anlamı yükleyen dinlerle de yolu kesişmiştir ister istemez. Tolstoy, filozof ve yazar olmasının dışında savunduğu düşünceler bakımından da sosyalist ve hümanisttir. Savaş karşıtıdır, her şeyin barışçı yollarla, diyalogla halledilmesi gerektiğini savunur.
  Bu kitap Tolstoy tarafından yazılmamış, derlenmiştir. Ayrıca gizli filan da değildir.Kitabın Rusça orjinali Tolstoy hayattayken basılmıştır. Ama nedense(!) bizim ülkemizde Tostoy'un kayıp risalesi(e yuh!) olarak sunuldu okuyucuya. Yetinilmedi bir de gizlenen kitap dendi(sözün bittiği yer burası)
  Neresinden tutarsanız tutun elinizde kalıyor bu durum. Bu kitapta tıpkı Kayıp Gül gibi tamamen bir pazarlama stratejisi olup yüz binlerce satılan ama on bin tane bile satacak niteliklere sahip olmayan bir kitaptır. Tolstoy'un üslubundan bir örnek bile bulamazsınız çünkü adı üzerinde bir derlemedir bu kitap. Sadece Tolstoy'un hayata bakış açısıyla ilgili ipuçları verebilir. Hz. Muhammed, yaşadığı dönemden itibaren büyük insan kitlelerini etkilemiş ve dünya var oldukça da etkilemeye devam edecek bir insandır. Tolstoy gibi büyük bir yazar ve filozofun da böyle bir insanı, yaptıklarını incelemesi kadar doğal bir şey yoktur. Tüm bunlar Tolstoy'un Müslüman olduğunu falan göstermez. Kaldı ki sen dininden, inancından eminsen Tolstoy'un o inancı paylaşıp paylaşmamasıyla niye ilgileniyorsun ki? Tolstoy çıkıp ben Museviyim deseydi bu kez Musevilik mi doğru din olacaktı?

  Dediğim gibi kitap yasak değildir, kitap gizli değildir dahası kitap Tolstoy'un yazdığı bir şey değildir. Ayrıca siz inancınızdan eminseniz, o inancı ispatlama gayretine girmemelisiniz bence. Siz daha kendinize ispatlamaya derdindesiniz bazı şeyleri ve ''Tolstoy gibi büyük bir yazar da Müslümansa demek ki bu din doğru'' demeye getiriyorsunuz. Bunu diyen de Tolstoy'un yalnızca adını biliyordur hani, hepsi o.

  Kitaba gelirsek de Hz. Muhammed gibi sevgi, barış, ahlak, adalet vb. erdemlere büyük önem veren hayatını bunların üzerine kuran bir insanın sözlerini okumak elbette ki çok güzel ve ilham vericiydi. 1 yıldız vermemin nedeni, kitabın okuyuculara sunuluş şekli, dahası okuyucuların kitaba verdikleri tepkiler.

  Kayıp Gül efsanesi(!) için buyrun;

  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/12887668.asp

  Şunu da ekleyeyim; Hazır böyle bir site kurulmuş bunun değerini bilin. Millete hava atmak için kitap okumayın. Sırf okumuş olmak için de kitap okumayın. Senede 1 tane okuyun ama hakkını vererek okuyun. Kitabı, hayatında kitap kapağı açmamış çalışanları olan, kitaptan zerre anlamayan çalışanları olan avm içerisindeki mağazalardan ya da korsan kitapçılardan almayın; kitabı sahaflardan alın. Bu sayede hem o sahafları ayakta tutmuş olursunuz hem hak sahiplerinin hakkını gasp etmemiş olursunuz hem de kitap konusundaki bilgileriniz o sahafla yapacağınız sohbetler sayesinde gelişir.
 • İstanbulda yaşarken Beylikdüzü'nde marmara park avm var bilen bilir. O zamanlar da ayda yılda bir gittiğim yerlerden biri. Bir gün kıyafet mıyafet bakıyorum. Bir iki gün sonra da anneler günü. Neyse tam çıkıcam avmden telefon çaldı. Babam arıyor . O da İstanbul'u hiç bilmez. Oğlum dedi annene bir konservelik beğendik de beğendiğimiz rengi bir tek İstanbul'da marmarapark avmde varmış sen ordan alıp gönderir misin dedi. O zamanlama da hayatımızda unutulmazlar arasında.