Zahide Hanzadeoğlu, Aylak Adam'ı inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bazen duragan gecen bir anlatimi var fakat kitap ilerledikce icine aldi beni resmen hep merak ettim bir sonra ki sayfada ne olacak diye.bekledigimden cok daha basarili ve okunmaya fazlasiyla deger.

Sinem, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okudu

Acelem yok benim, biliyorsun. Bir gün sana dünyada dayanılacak tek şeyin sevgi olduğunu öğretecem.

Aylak Adam, Yusuf Atılgan (Sayfa 95 - Can yayınları)Aylak Adam, Yusuf Atılgan (Sayfa 95 - Can yayınları)
Ceyda, bir alıntı ekledi.
4 saat önce · Kitabı okuyor

İçindeki 'sinemadan çıkmış kişi'yi öldürdüler. Sağ kalan sıkıntılı, kızgın. Hep ölçülü-biçimli mi davranmak gerek? Kim demiş?

Aylak Adam, Yusuf Atılgan (Sayfa 18)Aylak Adam, Yusuf Atılgan (Sayfa 18)
Tavbanu, bir alıntı ekledi.
 6 saat önce · Kitabı okuyor

İnsanların yaşamasında önemli olan, ayrıntılar değil mi? Ayrıntısız yaşayan yalnız bitkiler.Azotlu, sulu, klorofilli, güneş ışıklı yaşama. Biraz da hayvanlar. At, aşacağı kısrak topalmış, kemikliymiş aldırmaz. Gene de yem yediği ahırın, çifte koşulduğu tarlanın yolunu ayırır. Köpekler, görmeye alışmadıkları bir çeşit giysi giymiş insana havlarlar. Ya insanlar? Onların yaşamasında her şey ayrıntı. Önemli olan yemek değil, yenecek yemeğin çeşididir; giysi değil, giysinin çeşidi; ayakkabının çeşidi. Günlerin adı bile... Belli günlerde belli yaşamaları vardır. Pazar günleri pazarlık yaşamalarını kuşanırlar, çarşambaları çarşambalık! Hep ayrıntılar!

Aylak Adam, Yusuf Atılgan (Sayfa 101 - Yapı Kredi Yayınları)Aylak Adam, Yusuf Atılgan (Sayfa 101 - Yapı Kredi Yayınları)
Tavbanu, bir alıntı ekledi.
7 saat önce · Kitabı okuyor

''Bir bakıma haklı.Hepimiz korkağız.Korktuğumuz için severiz; korktuğumuz için yaşarız; korku yüzünden öldürürüz. ''

Aylak Adam, Yusuf Atılgan (Sayfa 100 - Yapı Kredi Yayınları)Aylak Adam, Yusuf Atılgan (Sayfa 100 - Yapı Kredi Yayınları)
Ezgi, Anayurt Oteli'yi inceledi.
9 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir varoluşsal sancı daha... Yusuf Atılgan’ın okuduğum ikinci eseriydi. Aylak Adam da Anayurt Oteli de varoluş sancısıyla kıvranan iki karakteri başarılı bir şekilde işlemiş...

Züleyha, bir alıntı ekledi.
14 saat önce · Kitabı okuyor

... ne olacağını hem bildiğim hem bilmediğim bir şeyin olmasını bekliyordum.

Aylak Adam, Yusuf Atılgan (Sayfa 27)Aylak Adam, Yusuf Atılgan (Sayfa 27)
Dolunay Elisa, bir alıntı ekledi.
Dün 23:26 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Karı-kocalar bile böyle değil mi? Haftanın belli günleri et ete sürtünmekten başka? Gene de dayanıyorlar. Çünkü birlikte yaşama zorunluluğuna inanmışlar. İşte benim onlardan ayrıldığım buna inanmamam. Sıkıntımın da sevincimin de kaynağı bu. Gücün dayanmaktansa yalnızlığıma kaçarım. Bana tek insan yeter. Sevişen iki kişinin kurduğu toplum. Toplumsal yaratıklar olduğumuza göre, insan toplumlarının en iyisi bu daracık, sorunsuz, iki kişilik toplumlar değil mi?"

Aylak Adam, Yusuf Atılgan (Sayfa 134)Aylak Adam, Yusuf Atılgan (Sayfa 134)
Pagos35, bir alıntı ekledi.
Dün 19:11 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yoksa yalnız onunla uğraşmaktan, başını ağrıtmaktan hoşlanan alaycı, korkunç, gizli bir varlığın oyuncağı mıydı? Kesin olarak bilemediği bir şeylere kızıyordu. İçinden sövdü.

Aylak Adam, Yusuf Atılgan (Sayfa 153 - YKY)Aylak Adam, Yusuf Atılgan (Sayfa 153 - YKY)