1000Kitap Logosu

Ayşe Kulin

Arzu Torun
İçimde Kızıl Bir Gül Gibi'yi inceledi.
118 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Ayşe Kulin'in yıllar önce okuduğum Adı Aylin ve Nefes Nefese adlı romanlarından sonra yine hayranlıkla okuduğum kitabı. Dili su gibi duru, yalın, açık. Deneme türündeki anıların tadına duyulmayan bu kitap beni oldukça etkiledi. Yazarın küçüklüğü, aile yapısı, Nazım Hikmetin şiirikeriyle tanışması, dönemi koşulları, babasını kaybedişi, eşinin ihaneti... Her bir cümlesi okuyanı oldukça etkileyen türden. Ayşe Kulin sevenlerine tavsiye ediyorum.
İçimde Kızıl Bir Gül Gibi
Okuyacaklarıma Ekle
2
Zeynep Alan
bir alıntı ekledi.
SON...
Binlerce cüzzamlıyı iyileştirdi, hayatın içine kattı... Kız çocukları başta olmak üzere, binlerce çocuğun okullu olmasını sağladı. Her zaman tek başınaydı ama hiçbir zaman yalnız değildi. Kimsenin yanında yer almak adına inançlarından, ilkelerinden ödün vermedi ama yüz binlerce insan onun yanında yer aldı.
Ayşe Kulin
Everest Yayınları
12
Zeynep Alan
bir alıntı ekledi.
...ben, gâvur, Kürtçü, komünist veya darbeci değilim. Ben sadece, yüreği insan sevgisiyle dolu bir hekimim. Ülkemi, insan haklarına ve hukuka saygılı, demokrasiye inanan hükümetlerin idare etmesini isteyen bir vatanseverim. Hayatım boyunca tek isteğim, iyi ve dürüst bir insan olmaktı. İyi ve dürüst insanlarla birlikte yaşamaktı.
Ayşe Kulin
Everest Yayınları
11
Zeynep Alan
bir alıntı ekledi.
Beni darbeye teşebbüsle suçluyorlar. Oysa darbelerin yaptığı tahribatı kimse benden iyi bilemez. Ben 27 Mayıs darbesinde Çapa'nın ikiye bölünüşüne, 147'liklerin hazin hikâyesine, 12 Eylül'de ise eğitim sisteminin tamamen çöküşüne tanık olmuş bir insanım. Darbelerin her seferinde en büyük darbeyi, bilime indirdiğini, gözlerimle gördüm.
Ayşe Kulin
Everest Yayınları
9