Çoğu insan zekaya inanır, ben inanmıyorum bizi birbirimizden ayıran emektir, ben çalışmaya inanıyorum. | Aziz Sancar

Aziz Sancar: "Bilim öğrenmeye çalışın.Günlük dedikodularla uğraşmayın.Avrupa ve ABD seviyesinde olmak için bilim lazım.Saygı istiyorsanız önce kendinize saygı gösterin.Kendimizle iftihar edelim ki başkasıda bize saygı göstersin."

Gereği kadar öğrenin, aşırıya kaçmak yaratıcılığı öldürüyor. Okumanın yanı sıra düşünmek için de kendinize zaman ayırın. Eğitim ve araştırma için yurt dışına çıkın ama sonra muhakkak ülkenize dönün.

-Aziz Sancar

Ben Türkiye’deki günlük politik çekişmeleri takip edersem üzüntümden çalışamam. Bu yüzden gençlere tavsiyem bu tür kavgalara girmeyin. Memlekete hizmet için bilim lazım. Avrupa ve ABD seviyesinde olmak için bilim lâzım.

-Aziz Sancar

Afife, bir alıntı ekledi.
08 May 22:39 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aziz Sancar
"Zekaya inanmıyorum. Çoğu insan zekaya inanır., ben inanmıyorum. Bizi birbirimizden ayıran emektir. Ben çalışmaya inanıyorum."

Bir Türkiye Hayali, Selçuk R. Şirin (Sayfa 123)Bir Türkiye Hayali, Selçuk R. Şirin (Sayfa 123)
Seyide, Bir Bilim Adamının Romanı'ı inceledi.
 04 May 23:14 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kesinlikle okunmasını tavsiye ediyorum :)
Etkinlik #29309205 için okuduğum kitaptır. Öncelikle etkinliği düzenleyen ve beni bu kitapla tanıştıran Ömer Gezen 'e çok teşekkür ederim :)
Profesör Doktor Mustafa İnan'ı bu zamana kadar nasıl duymadım ve neden duymadım hiçbir fikrim yok. En azından kendi adıma söylemem gerekirse ülkemizin böyle değerli bir bilim adamı yetiştirdiğini bilmiyordum. Oğuz Atay bu romanı kaleme almasaydı belki kendisini hiç tanımayacaktım. Gençlerin Mustafa İnan'a benzemeye çalışmaktan, onu örnek almaktan başka yapacak işleri var. Kitapta böyle bir söz geçiyordu. Sanırım durumun özeti bu olsa gerek.
Kitabı okurken aklımdan geçen üç değerli ismi söylemeden edemeyeceğim. 1. İsim Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 2. İsim Profesör Doktor Aziz Sancar ve 3. İsim ise Ordinaryüs Profesör Doktor Cahit Arf'tir. Ülkemiz böyle değerli kahramanlar ve bilim adamları yetiştiriyor fakat biz onların yolundan gideceğimize onları daha tanımıyoruz bile.
Mühendislik ve matematikle ilgim olmasa da kitap kesinlikle sıkmıyordu.
Sözü fazla uzatmak istemiyorum. Bu kitabı OKUYUN, OKUTTURUN!
İyi okumalar dilerim :)

Çoğu insan zekaya inanır, ben inanmıyorum bizi birbirimizden ayıran emektir, ben çalışmaya inanıyorum.

Aziz Sancar

Aziz Sancar
Gözünüzü seveyim politika ile uğraşmayın. İlim yapın ve çok çalışın. Politikada kavgalar, değişimler ve çekişmeler bitmez. Bunlarla dikkatinizi dağıtmayın. Kendinizi bilime verin"