Merve Bayrak, bir alıntı ekledi.
7 saat önce

Geçmişte yaşadığımız hatalardan elbette ders çıkarmalıyız. Aynı hatalara yeniden düşmemek için yaşadıklarımız bize öğretmen olmalıdır. Fakat hep geçmişte çakılı kalırsak, ayaklarımız bizi ileriye götüremez. Benzer şekilde hep gelecek kaygısı da yaşanmamalıdır. En güzeli ne geçmişe ne geleceğe bakmak, sadece içinde bulunduğumuz anın tadını çıkarmaktır.

Pi, Akilah Azra KohenPi, Akilah Azra Kohen
Sahra, bir alıntı ekledi.
7 saat önce · Kitabı okuyor

Polis ol, demişlerdi ona, işin sağlam olur, sigortalı olursun ama ne insanlığın en zor işlerinden birini yapacağını ne de toplum tarafından bu kadar dışlanacağını anlatmamışlardı. Devletin planlarıyla halkın ihtiyaçlarının ne kadar farklı olduğunu anladığında zehirli fabrikada çalışmaktan kanser olan işçilere haklarının verilmesi için yürüyüş yapan öğrencileri tartaklıyordu, kendine hep bu kadar haklı olan bir avuç genci niye dövüyoruz diye sormaya başladığında hemen öğretilmişti ona: Bu kadar soru soran polisler asla yükselemezler.

Aeden, Akilah Azra Kohen (Sayfa 392)Aeden, Akilah Azra Kohen (Sayfa 392)
Murat Koyutürk, bir alıntı ekledi.
12 saat önce

İslam insandan düşünmesini bekler. Düşünmesini, sorgulamasını, anlamasını.

Pi, Akilah Azra KohenPi, Akilah Azra Kohen
Murat Koyutürk, bir alıntı ekledi.
12 saat önce

... Ben ne olduğumu biliyorum, ne kadar olabileceğimi merak ediyorum.

Fi, Akilah Azra Kohen (Sayfa 65)Fi, Akilah Azra Kohen (Sayfa 65)
Ecem Öztürk, Aeden'i inceledi.
24 May 18:49 · 10/10 puan

Fi-Çi-Pi serisinde yaratılan farkındalıktan sonra Aeden'de tekâmül basamakları çıkılmaya başlanmış. Bu zamana kadar karşılaştığım algılar icinde en sağlıklılarını bu yazarda buldum. Okurken kitabın konusundan ziyade felsefesine odaklanmak bireysel gelişim için oldukça fayda sağlayacaktır.

Kadir ZEVİT, Aeden'i inceledi.
24 May 17:32 · Kitabı okudu · 268 günde · Beğendi · 10/10 puan

Mükemmel bir kitap kesinlikle herkesin okumasını öneririm. Neden uzun sürdü bitirmem derseniz, hem çalışıyor olmam hem de KPSS benzeri şartlardan ötürü. En büyük amacım ise tane tane ilmik ilmik işlemek için bitirme sürecini uzattım.

Eda Nur Küpeli, bir alıntı ekledi.
24 May 14:09 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Buraya gelmek iyi bir fikir değildi. Ama gidecek başka bir yeri olmayan, kimsesi olmayan biri hatıralarından başka nereye gidebilirdi ki ?

Çi, Akilah Azra KohenÇi, Akilah Azra Kohen