Acının sağı solu olmaz...
"Şehirlerarası bir otobüs terminalinde tek başına bankta otururken yanında duran bavuluna;terk etmiş ve terk edilmiş olmak ne demek bilemezsin be bavul dedi kısık bir sesle.Mesela terk etmek sağ ayağının serçe parmağını sehpaya vurmak terk edilmek ise sol ayağının serçe parmağını sehpaya vurmak gibidir ikiside çok acıtır yani anlayacağın acının sağı solu yoktur acı acıdır."

BSA

Lal Vaveyla, bir alıntı ekledi.
9 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

El kapısı bu; el kapısı dedin mi, şöyle bir müddet durup düşüneceksin. Hastan olur, gidemezsin icabında. Doğanın olur, ölenin olur, bilemezsin. Haberi bile ulaşmaz sana...Velhasıl, acı biberdir el kapısı.

Kuşlar Yasına Gider, Hasan Ali Toptaş (Sayfa 222 - Everest Yayınları)Kuşlar Yasına Gider, Hasan Ali Toptaş (Sayfa 222 - Everest Yayınları)
Kübra Öztürk, bir alıntı ekledi.
11 saat önce · Kitabı okuyor

"Bazı insanlara uzaktan bakarsın,bazılarıyla da yan yana gelirsin Banu.Fakat çoğunun hikâyesini bilemezsin.İnsan hata yaparak ilerleyebilir.Buna rağmen geride bıraktığı ya da açamadığı kapılar başkaları için umut olabilir" dedi.

Paradokya Düşler Ülkesi, Cem Gülbent (Sayfa 136)Paradokya Düşler Ülkesi, Cem Gülbent (Sayfa 136)
Fîlankes, bir alıntı ekledi.
13 saat önce · Kitabı okuyor

Kur'an okunan kitaptır
"Aydın bacı ve kardeşim!
Kur'anı hayattan uzaklaştırmak, etkisini toplumdan silmek, sedasını "cihad" sahnesinden ve "içtihad" çevresinden unutturmak için ne kadar çaba harcadıklarını bilemezsin."

Anne Baba Biz Suçluyuz, Ali Şeriati (Sayfa 84)Anne Baba Biz Suçluyuz, Ali Şeriati (Sayfa 84)

Benim canım yandığında koşacak kimsem olmadı. Sürekli yalnızdım. Hep tek başımaydım. Bu iğrenç bir duygu, bilemezsin. Tesadüfen birini tanıyorsun, sonra birden hayatının tümü oluyor. Kazanırız yada tecrübe ederiz ama asla kaybettik demeyiz, yanlış yere çıkan yollardan birini daha eledik der kaldığımız yerden devam ederiz. Kaan İmral

"Hiçbir zaman gülümsemekten vazgeçme, üzgün olduğunda bile. Gülümsemene kimin, ne zaman aşık olacağını bilemezsin."
-Gabriel García Márquez

Melike Yılmaz, bir alıntı ekledi.
 23 May 23:52

...Seni yönetmeye başlar, mantık kaybolur, doğru dürüst düşünemezsin bile. Birine âşık olmak, gözü bağlı olarak, bir uçurumun kıyısında yürümek demektir. Başına neler geleceğini hiçbir zaman bilemezsin. Sonu ölüm de olabilir, cinayet de, intihar da.

Kardeşimin Hikayesi, Zülfü Livaneli (Sayfa 108 - undefined)Kardeşimin Hikayesi, Zülfü Livaneli (Sayfa 108 - undefined)
salih, bir alıntı ekledi.
23 May 20:56 · Kitabı okuyor

Açlık
İhtiyacım olduğunda baban yardımcı oldu, beni eve aldı. Bana bir iş, ev ve yemek verdi. Yemeğe ihtiyaç duymanın ne demek olduğunu bilemezsin. Hiç aç kalmadın, değil mi?”

Çizgili Pijamalı Çocuk, John Boyne (Tudem yayınları)Çizgili Pijamalı Çocuk, John Boyne (Tudem yayınları)
Büşra Uçar, bir alıntı ekledi.
23 May 15:53

Bilmiyor musun ki, "Kendinden dışarı çıkıp kendine bakmadıkça kim olduğunu asla bilemezsin".

Bilinmeyen Adanın Öyküsü, José Saramago (Sayfa 36 - Kırmızıkedi)Bilinmeyen Adanın Öyküsü, José Saramago (Sayfa 36 - Kırmızıkedi)