Filiz Knr, Uçurtma Avcısı'ı inceledi.
4 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Cok guzel anlatim, cok guzel kurgu . Okurken zamanin nasil geçtiğini anlayamiyorsunuz . Ağlamaya hazirlikli olun . Devami olan "Bin Muhtesem Gunes" adli kitani da okumadan geçmeyin.

Aynur şevval yılmaz, bir alıntı ekledi.
7 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi · 8/10 puan

Hep kuzeyi gösteren bir pusula ibresi gibi, nir erkeğin suçlayan parmağı da mutlaka bir kadını işaret eder. Her zaman. Bunu aklından çıkarma, Meryem.

Bin Muhteşem Güneş, Khaled Hosseini (Sayfa 374 - Everest)Bin Muhteşem Güneş, Khaled Hosseini (Sayfa 374 - Everest)
Tuba Taş, bir alıntı ekledi.
18 saat önce · Kitabı okuyor

Aklına Nana'nın bir keresinde söylediği şey geldi; her bir kar tanesinin, dünyanın bir yerinde haksızlığa uğrayan bir kadının ağzından dökülen bir ah olduğunu. Bütün bu iç geçirmeler gökyüzüne yükseliyor, bulutlar halinde toplanıyor, sonra minicik parçalara bölünüp sessizce aşağıya, insanların üstüne yağıyordu.
Bizim gibi kadınların neler çektiğinin göstergesi, demişti. Başımıza gelen her şeye nasıl sessizce katlandığımızın.

Bin Muhteşem Güneş, Khaled HosseiniBin Muhteşem Güneş, Khaled Hosseini
RONİ F. L., Bin Muhteşem Güneş'i inceledi.
19 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bin Muhteşem Güneş, Khaled Hosseini'nin diğer kitaplarında olduğu gibi bir solukta okuyabileceğiniz bir roman. Gerçeklerden yola çıkarak yaratılan kurgu, Afgan halkının yaşadıkları başta olmak üzere, benzer durumda olan tüm coğrafyaların da sesi olma misyonunu üstleniyor. Bununla birlikte kitapta yitip giden veya tutunabildiği son dalda yaşam mücadelesi veren, aşk, umut, dostluk ve hasret gibi insani duygulara da çarpıcı bir şekilde, sahip olduğu müthiş kurgu içerisinde yer veriliyor. Hala okuma fırsatı bulamadıysanız, "Bin Muhteşem Güneş" en kısa zamanda okumanız gereken, muhteşem bir roman.

Hatice, Bin Muhteşem Güneş'i inceledi.
Dün 14:24 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 10/10 puan

Çok güzel hoş sürükleyici bir eser okudukça okuyasi geliyor insanın ben çok beğenerek severek okuyorum İnsanı başka dünyalara alıp götürüyor hiç sıkmıyor güzel bir anlatımı var

Canan Delioglu, bir alıntı ekledi.
Dün 13:58 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Pusulanın hep kuzeyi gösteren ibresi gibi, bir erkeğin suçlayan parmağı da daima, mutlaka bir kadını gösterir. Her zaman. Bunu hiç unutma

Bin Muhteşem Güneş, Khaled HosseiniBin Muhteşem Güneş, Khaled Hosseini
Nur, bir alıntı ekledi.
Dün 00:05

“Biliyorsun.”
“Neyi biliyorum?”
“Gözlerimin sadece seni gördüğünü”.”

Bin Muhteşem Güneş, Khaled Hosseini (Sayfa 199)Bin Muhteşem Güneş, Khaled Hosseini (Sayfa 199)
Adem ÖZDEMIR, Bin Muhteşem Güneş'i inceledi.
16 Mar 23:12 · Kitabı okudu · 4 günde · 10/10 puan

"Hep kuzeyi gösteren bir pusula ibresi gibi,bir erkeğin suçlayan parmağı da mutlaka bir kadın işaret eder.Her zaman,bunu aklından çıkarma,Meryem.
Hikaye gerçek ya da değil.Bundan daha beter hikayelerin bu coğrafyada gerçekleştiğini biliyoruz.Her defasında boğazınızda bir şeylerin düğümlendiğini,kalbinizin sıkıştığını göreceksiniz.Bir çırpıda bitecek bir kitap.Meryem co yu o kadar seveceksiniz ki.Leyla'yı,Meryem'i yanıbaşınızda bulunan bir çok kadının vücudunda göreceksiniz.Gece bölünen uykunuzda bile aklınıza gelecek.

En az Uçurtma Avcısı kadar etkileyiciydi. Yazarın üçüncü kitabını okumaya cesaretim yok. Biraz zaman geçtikten sonra okuyabileceğim sanırım ama umarım hep yazmaya devam eder..