Mathmazel, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

Sadece bizim çagımız mı böyle yoksa hep böyle miydi?
Baştakiler sıkı bir çalışmayla bir sonraki savaşı başarılı şekilde hazırlarken, bizler de fokstrot yapıyor, para kazanıyor, çikolatalı şekerlemelerimizi yiyoruz. Böyle bir çağda da dünya ister istemez pek parlak sayılmayan bir görünüm sergileyecektir. Umalım ki eski çağlar şimdikinden daha iyi olmuş, ileridekiler de şimdikinden daha iyi olacak olsun, daha zengin, daha geniş, daha derin. Ama bu bizim derdimize çare değil. Kim bilir belki de her zaman böyleydi...

Bozkırkurdu, Hermann HesseBozkırkurdu, Hermann Hesse

Hayatımızı borçlu olduğumuz insanların rızası olmadan bağlanamayız kimseye. Ulu Tanrı emrine vermiş içimizde doğacak istekleri. Onlar gönlümüzün nereden yana gitmesini istiyorsa gönlümüze ondan yana gitmek düşer; onlar çılgınca tutkulara kapılmadıkları için bizden çok daha az aldanacak durumdadırlar; bize uygun olanı çok daha iyi görür onlar; bizim kör tutkumuza değil, onların ışıklı aklına ve görgülerine inanmak doğrudur; bizler gençlik azgınlığıyla çok defa korkunç uçurumlara sürüklenir gideriz.
Moliere Cimri,

Çok afedersiniz! Sekste sevdaya dahil.
Neden aşk şiirlerinde seks unsurları hiç olmaz ki? Sekste aşka dahil sonuçta. Aşk meşk falan filan deli gibi yiyişiyorsunuz ulan. Sevdikten sonra ne yapıyorsanız yapın da neden seks işin içinde yokmuş gibi davranıyorsunuz bu gayet normal bir şey ama ben size en baştaki sorunu söyleyeyim.

Bizler arkadaşlarımızın yanında sevdiğimiz insana seni seviyorum demekten bile utanıyoruz sanki dünya tarihinde ilk defa birileri birilerini seviyormuş, hiç kimse bu uğurda nice çılgınlıklar fedakarlıklar yapmamış intiharlar etmemiş nice büyük acılara bu uğurda katlanmamışta bir tek bunu yapacak insan bizmişiz gibi davranıyoruz. Ben sevdiğim insana her yerde sevdiğimi söyler ensesinden kavrayıp dudağından da bütün dünyanın halkları karşısında öperim. Çünkü 2 dakika sonrasını bilmiyorum ölmeden önce söylemediğim şey kalsın istemem.

Aslıhan B., bir alıntı ekledi.
11 saat önce · Kitabı okuyor

Çünkü bizler eğer kadınsak, annelerimiz düşünürüz. İnsan keyif için büyük erkek yazarlara başvurabilirse de yardım için onlara başvurması faydasızdır.

Kendine Ait Bir Oda, Virginia WoolfKendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf

Hayat üstün bir saz üstadıdır,
Bizler ise birer enstrüman,
Bundandır dertli dertli çağlamamız.

Yazmadığınıza bakılırsa iyi olmalısınız.Bizler çoğunlukla iyi olduğumuz zaman susarız..

Milenaya Mektuplar

Fehmi YAŞAR, bir alıntı ekledi.
12 saat önce · İnceledi

Tombul yanakları mosmor kesilinceye kadar kahkahalar attıktan sonra, espriyi patlattı: "Sizler aşağı kesimlerden hayvanlarınızla uğraşmak zorundaysanız," dedi, "bizler de bizim aşağı sınıflardan insanlarımızla uğraşmak zorundayız!"

Hayvan Çiftliği, George OrwellHayvan Çiftliği, George Orwell
Ali KARAYAZI, bir alıntı ekledi.
13 saat önce · Kitabı okuyor

Bizler için muhakkak ki en başta okunması gereken ve ölünceye kadar tekrar okunması gereken kitaplar ilmihallerdir..

Bir Değirmendir Bu Dünya, Cahit ZarifoğluBir Değirmendir Bu Dünya, Cahit Zarifoğlu
Cem Salih Un, bir alıntı ekledi.
15 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kağıttan Kaplanlar Masalı
Bizler mucizelere inanmış çocuklardık; dağlarda, meydanlarda, sokaklarda, zindanlarda ölüler vermiş, kurbanlar vermiş bir kuşaktık. Tutunamıyorduk. Tutunmanın yollarını reddediyorduk. Şimdi şu sergideki her şeyi bu yüzden böyle önemsiyor, büyütüyordum. Kendimi öfkeme kaptırmamaya çok özen gösterdim ama, şu sergi ortamı, çoktan bir cehenneme dönüşmüştü benim için. Karşı olduğum bir dünyanın insanları çoktandır hayatımızı fazlasıyla kuşatmaya başlamışlardı. Aynı mekanlarda bulunuyor ama farklı gezegenleri yaşıyorduk sanki. Bu böyle sürmemeliydi.

Kaf Dağının Önü, Murathan Mungan (Sayfa 228 - Metis Yayınları)Kaf Dağının Önü, Murathan Mungan (Sayfa 228 - Metis Yayınları)