Nergis Bakış, bir alıntı ekledi.
16 Mar 21:14 · Kitabı okuyor

7 Ölümcül Sevap
"Merhamet, cömertlik, muhabbet, çalışkanlık, tevazu, sadakat ve cesaret. Bunların hepsi karşılıksızdır. İnsanı müebbet tesellisizliğe mahkum eder. Zehirler. Ve tabii ki öldürür."

Ruhi Mücerret, Murat Menteş (Sayfa 80)Ruhi Mücerret, Murat Menteş (Sayfa 80)
{YALINKILIÇ}, bir alıntı ekledi.
14 Mar 22:22 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Onlar, Batı'nın büyüsünün yaşayış biçiminde değil de çalışmasında gizli olduğunu, gücünü modadan, ateizmden, gece kulüplerinden, başıboş gençlerden değil de , olağanüstü çalışkanlık, azim, bilgi ve sorumluluk duygusundan aldığını anlayamıyorlar.

İslam Deklarasyonu, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 23)İslam Deklarasyonu, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 23)
Burçin Temel, bir alıntı ekledi.
06 Mar 09:16 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

“Unutmamalısınız ki, “çalışkanlık” kelimesi 11 harften oluşur ve bu 11 harfin 10’u “alışkanlık”tır!”

Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin SekmanKişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman
şuleşule, bir alıntı ekledi.
02 Mar 13:10 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sizinkini bilmem ama benim elimdeki kitapta şunlar yazılı: “Merhamet, cömertlik, muhabbet, çalışkanlık, tevazu, sadakat ve cesaret. Bunların hepsi karşılıksızdır. İnsanı müebbet tesellisizliğe mahkum eder. Zehirler. Ve tabii ki öldürür. ” Yazarın, 7 Ölümcül Sevap adını verdiği liste.
İşler kötüye giderken, iç karartıcı şeyler okumanın pek faydası dokunmaz.

Ruhi Mücerret, Murat MenteşRuhi Mücerret, Murat Menteş
Çiçek eren, bir alıntı ekledi.
27 Şub 23:27 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

sözlerime kulak ver: arkadaş olacağın kimsede arayacağın şart çalışkanlık dürüstlük ve iyilikseverlik olsun. bu meziyetlerle bezenmiş olan bir insan, diğer bütün iyi vasıfları da haiz etmektedir. bunu unutma ve bu şartı bulamadığın kimse ile arkadaş olma.

Gençlerle Başbaşa, Ali  Fuad Başgil (Sayfa 20 - yağmur)Gençlerle Başbaşa, Ali Fuad Başgil (Sayfa 20 - yağmur)
Beyza KARAKOÇ, bir alıntı ekledi.
20 Şub 14:00 · Kitabı okuyor · Beğendi

Merhamet,cömertlik,muhabbet,çalışkanlık,tevazu,sadakat ve cesaret. Bunların hepsi karşılıksızdır. İnsanı müebbet tesellisizliğe mahkum eder. Zehirler. Ve tabii ki öldürür.

Ruhi Mücerret, Murat Menteş (Sayfa 80)Ruhi Mücerret, Murat Menteş (Sayfa 80)
Meyyiti Müteharrik, bir alıntı ekledi.
18 Şub 18:25 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Batının gücü modada, Allahsızlıkta, gece kulüplerinde ve ahlaksız gençlikte değil, batılı insanların hayranlık bırakan çalışkanlık, ısrarlı gayretleri ve sorumluluklarında yatmaktadır.

İslam Deklarasyonu, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 24 - Fide yayınları)İslam Deklarasyonu, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 24 - Fide yayınları)
Kezban Toptaş, bir alıntı ekledi.
09 Şub 15:02 · Kitabı okuyor

Şu atasözünü unutma: En iyi miktarı öneren, herkesin cüzdanının efendisidir. Aldığını söz verdiği zamanda ödemesiyle tanınan biri, arkadaşlarının o anda ihtiyacı olmayan parayı her zaman ödünç alabilir. Bu bazen çok işe yarar. Çalışkanlık ve azla yetinmenin yanında, genç bir adamın bütün ticari işlerinde büyümesini sağlayacak olanlar dakiklik ve adalettir. Öyleyse, söz verdiğin gibi, borç aldığın parayı gerekenden bir saat bile fazla elinde tutma ki arkadaşının kızgınlığı, cüzdanının ağzının tamamen kapanmasına neden olmasın.

Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu, Max Weber (Sayfa 51)Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu, Max Weber (Sayfa 51)
salih, bir alıntı ekledi.
09 Şub 04:48 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"...tutumluluk, ölçülülük ve çalışkanlık. İşte servetime servet katacak, bana huzur ve bağımsızlık getirecek üç güvenilir kartım."

Maça Kızı, Aleksandr PuşkinMaça Kızı, Aleksandr Puşkin
Oğuz Aktürk, bir alıntı ekledi.
07 Şub 15:10 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Muhteşem üçlü
Tutumluluk, ölçülülük ve çalışkanlık; işte benim üç güvenilir kartım! İşte servetimi üç katına, yedi katına çıkaracak, bana esneklik ve bağımsızlık getirecek olan şeyler!

Yüzbaşının Kızı, Aleksandr Puşkin (Sayfa 301 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 10. basım, Çeviren: Ataol Behramoğlu)Yüzbaşının Kızı, Aleksandr Puşkin (Sayfa 301 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 10. basım, Çeviren: Ataol Behramoğlu)